BLOG на нічку: 5 секретів виховання доньки

03 Березня 2020

Сьогодні у постійній вечірній рубриці «Таблоїда Волині» – цінні поради для дбайливих батьків, які виховують доньок. Матеріал опублікували на сайті «Твій світ».

Якщо бажаєте побачити і свій блог на сторінках нашого інтернет-видання – надсилайте тексти на електронну пошту: [email protected].

***

На довгому шляху до дорослого життя дівчинку чекатиме багато надій і розчарувань, тому основним завданням батьків є всебічна підтримка своєї дитини. Психологи радять діяти наступним чином:

1. Дозвольте доньці робити свій власний вибір

Хочете, щоб ваша донька в майбутньому стала впевненою жінкою, яка знає, що їй потрібно? Тоді починайте формувати цю рису характеру вже сьогодні! Іноді це важко, але по можливості ви повинні дозволяти їй вирішувати більшість питань самостійно. Звичайно, будуть і невдалі експерименти, і помилки, але таким чином здобувається найцінніше – досвід.

2. Навчіть її любити себе та своє тіло

Дівчата, особливо у підлітковому віці, дуже часто підпадають під вплив реклами та масмедіа, де пропагується досконале тіло. Це призводить до прискіпливої уваги до власної зовнішності, пошуку реальних та уявних недоліків і, в результаті, до появи комплексів. Поясніть доньці, що її тіло – унікальне, особливе та красиве по-своєму, а щастя не залежить від параметрів фігури. Маленька неідеальність – це нормально! Не потрібно гнатися за недосяжним, важливіше полюбити і прийняти себе.

3. Забезпечте її незалежність

На жаль, доросле життя жінки – це не лише квіти, приємні побачення та шампанське. Іноді доведеться самостійно вирішувати багато питань, а для цього потрібні певні навички. Тому не варто «знімати пилинки» з доньки і відмежовувати її від щоденних клопотів чи проблем, адже тоді в майбутньому їй буде важко зорієнтуватися в складних життєвих ситуаціях. Дайте їй зрозуміти, що вона може розраховувати на вашу підтримку, але в першу чергу вчіть вирішувати проблеми самостійно.

4. Прищеплюйте доброзичливість і комунікабельність

Покажіть доньці, що таке співчуття, допомога іншим, навчіть її бути доброю до навколишніх людей. Дуже важливим є також розвиток комунікативних навичок, адже вміння спілкуватися та легко знаходити спільну мову з людьми – це основа налагодження майбутніх соціальних та особистих зв’язків жінки.

5. Будьте дзеркалом

Найкращий спосіб допомогти вашій доньці вирости щасливою і впевненою в собі жінкою – показати їй це на власному прикладі. Діти завжди імітують те, що роблять (а не говорять) дорослі, тому ви повинні самі втілювати те, чому хочете навчити її. Поважайте й любіть себе, будьте доброзичливими, робіть правильні вчинки – одним словом, надихайте свою доньку!

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter