Андріївські вечорниці: як у селі на Волині калиту кусали та традиції вшанували. ФОТО

13 Грудня 2022

Одну з найцікавіших давніх українських традицій – Андріївські вечорниці – надвечір 12 грудня відтворили у клубі села Веснянка працівники закладів культури Підгайцівської громади. Жінки та чоловіки вбралися в український одяг, облаштували в клубі інтер'єр традиційної української хати з піччю, коцюбою, вишитими рушниками та іншими українськими атрибутами.

Про це йдеться на сайті Підгайцівської громади.«Адже, за традиціями наших предків, дівчата та хлопці сходилися до однієї хати ввечері 12-го грудня де жартували, оповідали цікаві історії та грали в різні ігри, співали, танцювали та ворожили..

Господині зібралися заздалегідь, приготували святкову вечерю та зліпили вареників, якими пригощали гостей.

А ще, у цей вечір нагадали, як колись незаміжні дівчата ворожили на судженого на дровинках, питаючи ким він буде та переставляли черевики до порогу, щоб дізнатися, котра перша вийде заміж.

Всі разом зіграли у "Калиту". Великий корж із білого борошна витягли з печі, через дірку посередині протягнули червону нитку, за яку підвісили калиту до сволока посеред хати.Пан Калетинський - веселий, жартівливий парубок почергово запрошував "пана Коцюбинського" кусати калиту з коцюбою поміж ноги.

Метою такого традиційного українського дійства було нагадати, що ми українці, ми пам'ятаємо свою історію, свої традиції. Що ми любимо все українське, бережемо та передаємо з покоління в покоління все найкраще», – розповідають на сайті.


1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter