13 грудня: чого категорично не можна робити на свято Андрія

13 Грудня 2018

13 грудня віряни православної церкви вшановують пам’ять святого Андрія Первозванного, рідним братом якого був апостол Петро.

Згідно з народними традиціями, з дня Андрія Первозванного починається зимовий святковий цикл. У цей період існували деякі заборони аж до Нового року або Водохреща. Наприклад, не можна було займатися ткацтвом, в'язанням, мотанням ниток, щоб не накликати на себе неприємностей.

У народі вірили, що дівчатам та юнакам ніч на Андрія Первозванного приходять образи їх суджених, тож здавна влаштовували вечорниці та ворожили на щасливу долю. Свято Андрія є днем молодіжних гулянь, де юнаки і дівчата шукають собі пару для майбутнього подружнього життя.

Також у цей день слухали воду і робили висновок про погоду на всю зиму. Якщо на Андрія вода тиха, то зима буде не дуже сувора, а ось якщо вода шумить, це віщує морози і хуртовини.

Треба відзначити, що під час застілля на Андрія не можна вживати спиртні напої. Так само в цей день не можна лихословити, лаятися і лихословити. Вітається відвідування гостей, як і запрошення їх на свято у свій будинок.

Оскільки день припадає на Різдвяний піст, то актуальним буде приготування рибних страв, якими пригощають домочадців і гостей.

Церква ж радить проводити цей день в позитивних думках і молитвах про щасливу долю, хорошу пару та злагоду у сім’ях.

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter