Вегетаріанство: розвінчання міфів та поради луцької фуд-тренерки

01 Жовтня 2019

Текст: Анна ПАНЧЕНКО

Вегетаріанство, або ж вегетарíйство – спосіб харчування, при якому людина не вживає м'ясо тварин, птахів, риб та морепродукти. Існує кілька видів вегетаріанства: лакто-вегетаріанці вживають молочні продукти, лакто-ово-вегетаріанці вживають яйця та молочні продукти, ово-вегетаріанці вживають яйця, а вегани не вживають і не використовують нічого тваринного походження.

«Таблоїд Волині» вирішив зважити всі «за» і «проти» такого способу харчування, дізнатись, як живе волинська вегетаріанка та розпитати про це луцьку фуд-тренерку.


Ірина Гаранчевська – сммниця з Луцька, яка вибрала таку систему харчування ще три роки тому. Як запевняє красуня, вона себе прекрасно почуває. Раніше Ірина мала проблеми з системою травлення, та після останнього медичного огляду переконує, що позбулась всіх проблем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Я НЕ ЇМ М'ЯСА БІЛЬШЕ ТРЬОХ РОКІВ», – ІСТОРІЯ ЛУЦЬКОЇ СММНИЦІ

Стала вегетаріанкою лучанка через приклад людей, які прекрасно існують без м'яса. Ірина свідомо вибрала не вбивати тварин. Стати веганкою дівчина не планує, бо любить молочні продукти, проте не заперечує, що таке може трапитися, оскільки, вважає вона, в рослинній їжі є все необхідне людині.

Сммниця розвінучує міф про те, що вегетаріанці їдять одне й те саме. Ірина вірить, що все залежить від бажання та вміння.

«У нас дуже великий раціон. Все залежить від того, чи є бажання готувати та дізнаватися про це більше», – пояснює Ірина.

М'яса лучанці не хочеться, бо, як вона стверджує, це справа звички.

«Я нормально себе почуваю біля людей, які їдять м’ясо. Все в нас в голові», – додає красуня.


Відома луцька фуд-тренерка Наталія Тарапата розповіла про те, як вегетаріанство впливає на жіночий організм, чи цей спосіб харчування шкідливий та дала поради тим, хто хоче стати вегетарінцем.

«Слідувати певній дієті є доволі популярним трендом сучасності. Модно вживати певні групи продуктів і демонізувати інші. Якщо говорити в контексті здоров’я, працює свідомий індивідуальний підхід, а не лише те, що ви збираєтесь виключити з плану харчування. Не менш вагомо, які продукти ви їсте взагалі, з чим ви це їсте, в який час доби, які перерви між прийомами їжі і як ви це все готуєте.


Перш, ніж прийняти рішення щодо певних обмежень або радикальних змін у своєму раціоні і раціоні своїх дітей, дайте собі чесні відповіді на наступні запитання:

1. Яка достовірність джерел інформації, з яких я отримала поштовх змінити раціон?

2. Яка суть моєї мотивації: фізіологічна? ідейна? релігійна?

3. Які макронутрієнти я збираюсь виключити з елімінаційною групою продуктів і чим планую повноцінно замінити їх?

4. Як мій організм перетравлює групу продуктів-замінників, які реакції тіла на них?

5. Чи не призведе така зміна харчування до виникнення дефіцитів, погіршення самопочуття та просідання імунітету? (ці відповіді – трохи відкладені в часі. Фіксуйте будь-які зміни у самопочутті і реагуйте відповідно).

6. Чи не призведе моє рішення щодо зміни раціону до потреби приймати горсті БАДів, щоб компенсувати дефіцити?

Якщо відповіді вас влаштовують, і ви чітко розумієте, що не введете організм в дефіцит – why not? Якщо обрана схема харчування лише покращує самопочуття, з’являється відчуття легкості, енергії, покращилися стани шкіри, волосся, зміцнилися когнітивні функції та якість сну – обраний раціон, неважливо, як ви будете його називати, – вам підходить.

Плюси та мінуси будь-якого напрямку харчування, як і вегетаріанства зокрема, доцільно розглядати в контексті конкретної людини, яка має певну ферментативну систему, свою кислотність шлунку (читайте – властивість засвоїти білок), свої особисті дефіцити та індивідуальний анамнез. Весь цей "оркестр" працює лише в комплексі, тож, саме він і надасть відповідь – реакцію на обрану дієту.


Щодо жінок. Якщо ми говоримо про жінок мого віку – тема "антиейджу" набуває актуальності. Тож, з одного боку, варто пильнувати саме джерела білка, розділяючи їх на тваринні і рослинні, і надаючи більшу перевагу рослинним. Але повністю відмовлятися від білків тваринного походження без вагомих та не причин сенсу не бачу. Та сама жирна риба є вагомою складовою антиейдж-раціону через високий вміст ненасичених жирних кислот та широку мінеральну лінійку, а яйця мають стовідсотковий амінокислотний профіль з високою біодоступністю для організму та, серед інших поживних речовин, лецитін, який життєво необхідний вагітним, укріплює нервову систему, покращує відток жовчі та омолоджує клітини.

Давайте підсумуємо: якщо загальний склад раціону збалансований згідно стану певного організму, неважливо, яка дієта практиктикується (адже незамінних продуктів немає), і людина буде бадьора, енергіна та сильна», – прокоментувала фуд-тренерка.


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter