Смачний таблоїдний лайфхак: картопля «Фрайт», варена в гіпертонічному розчині

21 Лютого 2024

Картопля – базова страва чи не кожного середньостатистичного українця. Варена, печена, смажена, маринована, тушкована, фрі… Здається, здивувати новим рецептом з використанням такого звичного усім продукту неможливо, але «Таблоїд Волині» спробує!.

Сьогодні у меню картопля «Фрайт», для приготування якої знадобляться лише три інгредієнти – власне картопля (1 кг), вода (2-2,5 л) і сіль (600-700 гр).

Цей спосіб приготування передбачає варіння у дуже концентрованому, гіпертонічному розчині солі, але не хвилюйтеся, на смак готової страви це ніяк не вплине. Зовсім навпаки – картопля нагадуватиме печену на вогні, матиме легкий присмак кукурудзи, не розвалюватиметься і буде пахнути морем.

Приготування:

1.Картоплю ретельно промити, але не чистити. Спершу це буде нагадувати приготування « у кожушках», але смак готової страви відрізнятиметься.

2.Укладаємо картоплю в каструлю, заливаємо водою так, щоб покривала усю картоплю. Додаємо сіль, ставимо на сильний вогонь. Сіль намагаємося розмішати, якщо вся розчиняється, досипаємо ще трохи, аби на дні залишалися соляні кристалики.

Не варто боятися такої шаленої кількості солі, готову страву іноді навіть доводиться досолювати! Гіпертонічний соляний розчин створює спеціальний тиск, який витягує рідину з картоплі і сіль всередину не потрапляє.

Саме це дозволить картоплі залишатися дуже пружною, не розвалюватися, що дуже добре під час приготування салатів.

3. Доводимо картоплю до кипіння, але не лякаємося не зрозумілих шипучих і свистячих звуків. Зменшуємо вогонь і варимо під кришкою 20-30 хвилин, періодично перемішуючи.


4. Готову картоплю не можна залишати у розчині, одразу ж треба вийняти на тарілку. Картоплини покриються тонкою соляною шкірочкою, і якщо ви не плануєте їсти одразу, тоді не змивайте шар солі, він допоможе страві залишатися свіжою навіть 7-10 днів без холодильника. Незамінна річ у далеких подорожах!

До речі, розчин солі можна використовувати багато раз, економлячи на цьому. Варто лише перелити його в іншу каструлю чи банку разом з кристаликами солі на дні.

Таку картоплю їдять як самостійну страву із заправкою чи овочами, додають у ситні салати, рагу та беруть у мандри.

Смачного!

***

Передрук без згоди Таблоїда Волині заборонений.

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter