На Світязі – знову аншлаг з відпочивальників. ВІДЕО
Тим часом на Світязі – аншлаг.
30 Серпня 2024
Успішно!
«Таблоїд Волині» розпитав-роздивився і готовий розповісти вам, у скільки обійдуться традиційні смаколики на Світязі.
По-справжньому яскраво пляжний сезон на Світязі стартував у липні, коли послабили карантинні обмеження, а погода почала нарешті нагадувати літню. Зараз же в будні можна подекуди побачити навіть порожні пляжі, але ближче до вихідних яблуку ніде впасти.
Гаряче курортне життя почалося і для продавців ласощів на пляжі, асортимент яких тут, здається, зростає із кожним днем. Отож «Таблоїд Волині» розпитав-роздивився і готовий розповісти вам, у скільки обійдуться традиційні смаколики на Світязі.
***
Говоримо Світязь, а чуємо що? Саме так, пончики! Щоб скуштувати цю найтрадиційнішу місцеву випічку чимало людей приїздить сюди на день-два, якщо не можуть дозволити собі повноцінну відпустку. Нещодавно ми писали, що львівська художниця вирушила велосипедом на Світязь, аби поснідати теплим пончиком!
Так-ось, цього року не вдасться знайти пончика дешевшого за 20 гривень. Та й то стільки просять на «стаціонарних» прилавках ринку, а у продавців на пляжі фіксована ціна – 25 гривень. Асортимент начинок залишився традиційно великим – чорниця, малина, вишня, згущівка, шоколад та інші. Тільки дивіться уважно, бо в різних місцях за одну і ту ж ціну можна купити пончики абсолютно різного розміру. А він у цьому випадку має значення!
Продавці кукурудзи намагалися творити цікаві «кричалки» для зазивання клієнтів, тому одразу ж біля входу на пляж можна почути таке: «Мамі, тату, карапузу продаємо кукурудзу!», «Кукурудза, солодша за твої мрії!», «Качан метровий – смак медовий!».
Традиційно за варений качан кукурудзи просять 25 гривень. Однак ввечері або в «не хлібний» день з поганою погодою можна сторгуватися і за 15.
Від 50 до 160 гривень коштують на ринку різного розміру лотки із лохиною. Її тут часто називають «ягідною королевою» і купують доволі охоче, адже навіть найбільша порція все одно обходиться вигідніше, аніж у супермаркетах.
Не дуже виросла ціна на ще одну місцеву гордість – копчену та печену рибу. Елітний вугор традиційно обійдеться вам у 800-900 гривень за кілограм (близько 300 гривень за рибину середнього розміру). Бюджетнішу копчену рибку можна знайти за 90, 150 та 200 гривень – тут усе залежить від розміру, «м’ясистості» та інших факторів.
Менше сотні коштуватимуть сомики, карасики, лящі і таранька. Рибу продають як на відкритих рядах, відганяючи мух руками, так і в закритих ятках із холодильником. Так само часто можна натрапити й на варені креветки, за які хочуть 50-60 гривень за склянку.
Серед інших пляжних ласощів – пахлави, солодких булочок, трубочок зі згущеним молоком – склалася усталена ціна в 25 гривень.
Не надто зросли ціни й на комплексні обіди. У меню домашньої кухні, яку тут пропонують багато садиб, гарніри коштують 15-25 гривень, салати – 15-40, борошняні вироби – 40-60. Повноцінний прийом їжі без м’яса можна «вмістити» у сотню гривень. Середній чек обідів та вечерь у ресторанах – 150-200 гривень. Часто у садибах та базах відпочинку є кухня, мангал та холодильник, щоб готувати самим і зберігати їжу.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].