Рецепт від шефа: теплий салат з яблуками-гриль та індичкою

15 Вересня 2016
«Знаєте, багато людей ще хочуть борщу, дерунів та вареників, але вже часто з’являються охочі спробувати якусь незвичну страву високої кухні, наприклад французький суп «Буйабес», – розповідає Олег Штельмах, шеф-кухар ресторації «Black Gold».

Каже, орієнтуються на українсько-європейську кухню, бо замовляють лучани щоразу різне. Часом бувають просто-таки рибні дні, коли багато гостей поспіль хочуть смакувати лише стравами з риби та морепродуктів.

Спершу тут планували відкрити малесеньке кафе біля автомийки, щоб люди мали де випити кави, доки їхні машини приймають SPA-процедури. Однак, гостей стало так багато, що з’явилася потреба неодноразово розширюватися. Зараз вже виявляють бажання організовувати тут не лише невеликі корпоративи, а й пишні весілля.



Олег Михайлович розповідає, що кухареві важливо самому займатися закупкою продуктів.

«Два рази на тиждень, а за потреби і частіше, їжджу за покупками. Вже знаю, що саме мені потрібно, це неабияк спрощує роботу. Усі наші гості їдять спершу очима, тому дуже важлива візуальна картинка страви. Намагаємося, також, експериментувати із смаками, додаємо трошки цього, трошки того, самі дегустуємо, шукаємо найбільш гармонійні поєднання».

Найбільше кухар любить робити м’ясні страви. Навіть брав участь у ІІ Національному конкурсі української кухні у Львові, де посів ІІІ місце, представляючи саме страву із м’яса. Кухар заслужено отримав медаль і диплом, але демонструвати їх не дуже любить, бо переконаний – за нього мають говорити лише приготовані страви.



Зізнається, восени буде Міжнародний кулінарний конкурс, куди він вже потихеньку «гострить лижі», але про страву, яку презентуватиме, ще не думав. До слова, кулінарного досвіду у пана Олега – більше 30 років.

Спеціально для читачів «Таблоїда Волині» шеф-кухар поділився рецептом ексклюзивного теплого салату із грудкою індички.

Для легкої та корисної страви треба приготувати на грилі кисло-солодкі яблука та запекти або підсмажити індичу грудку. Також, треба змішати діжонську гірчицю і мед для соусу. Додаємо помідори різних кольорів, мікс салату та ягідки журавлини. Поєднуємо усі компоненти і подаємо страву теплою.



У жовтні ресторація планує розробити яскраве гарбузове меню, адже намагаються залучати до своїх страв свіжі сезонні продукти. Перед великими релігійними постами створюють лінійку пісного меню.

Кухар радить постійно бути в тонусі, у кулінарному тренді, бо гастрономічна мода теж не стоїть на місці, і було б дивно очікувати, що з року в рік гості їстимуть лише деруни чи традиційні українські супи.

Каже, можливо майбутнє за молекулярною кухнею, але стравам, виконаним у такій техніці, варто давати свої унікальні назви, адже молекулярний борщ, що підіймається рожевий димом над тарілкою, вже не можна називати традиційним українським.

«Якщо ви прийшли зранку на кухню без настрою, то робота не піде і на смак страв це неабияк вплине. Людина з досвідом має вміти перелаштовувати себе, залишаючи все погане за порогом кухні», – радить досвідчений кухар.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].




0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter