Гарбуз – справжній король осіннього столу, адже не лише насичує організм чималою кількістю необхідних вітамінів, а й стає цікавим доповненням звичних страв.
Його можна запікати, варити, смажити, готувати на пару, сушити, готувати варення, заморожувати. Він чудово підходить для закусок, основних та перших страв, десертів, напоїв тощо.
«Таблоїд Волині» з-поміж тисяч рецептів обрав найцікавіші і склав свій варіант повноцінного гарбузового меню. Смачного!
Теплий салат
[img data=def]24_10_2017_1376325772/salat_z_garbuzom_i_fetoyu.jpg[/img]
Інгредієнти:
- Гарбуз
- Болгарських перець
- Синя солодка цибуля
- Часник
- Сир «Фета»
- Спеції та зелень за смаком
Приготування:
Дрібні кубики гарбуза, тонкі смужки перцю, четвертинки цибулі і зубчики часнику викласти на застелене пергаментом деко, збризнути олією, запікати 15 хвилин при 180-200 градусів.
Перед подачею зверху салату викласти сир «Фета». Можна посипати соняшниковим або кунжутним насінням.
Зігрівальний гарбузовий суп
[img data=def]24_10_2017_1376325772/sup.jpg[/img]
Інгредієнти
- 700г гарбуза (1 невеликий гарбуз)
- 250г або ж 3 невеликих морквини, почищені і дрібно нарізані
- 1 пучок свіжого кучерявої капусти, промитої, стебла відрізати і дрібно нарізати
- 400г нуту (гороху)
- 1 цибулина середнього розміру, дрібно нарізана
- 1 шматок кореня імбиру (2,5-3см), очищений і дрібно нарізаний
- гілочка свіжого розмарину, ціла
- 5 невеликих листків свіжого щавлю, нарізані
- 1 л або 4 чашки овочевого бульйону
- 1 склянка води
- 2 столові ложки нерафінованої олії (бажано кокосової)
- 1 чайна ложка солі
- перець за смаком
Приготування:
Підсмажте гарбуз. Розігрійте духовку до 220°С. Розріжте гарбуз на дві половини вздовж. Помістіть обидві половини на деко, підстеливши пергаментний папір. Покладіть у духовку і смажте протягом 20 - 25 хвилин. Більше смажити гарбуз не треба. Далі він буде готуватися у супі.
Десь на 10-15 хв смажіння гарбуза (паралельно) розігрійте олію у великій каструлі або горщику. Приготуйте цибулю на середньому вогні протягом 5 хвилин або до готовності.
Додайте імбир і моркву і продовжуйте варити ще 5 хвилин. Додати нут (горох), овочевий бульйон, воду, зелень і сіль і доведіть до кипіння. Зменшіть вогонь до мінімуму і продовжуйте готувати під кришкою протягом 20 хвилин, поки всі овочі не стануть м'якими.
Тим часом вийміть гарбуз з духовки і дайте охолонути так, щоб можна було з ним працювати. Акуратно зніміть шкірку з допомогою ножа і поріжте на малі кубики. Додайте гарбуз в суп разом з нарізаною капустою, перемішайте, накрийте кришкою і варіть ще 10 хвилин.
Додайте спецій та приправ до смаку.
Печеня з гарбузом та беконом
[img data=def]24_10_2017_1376325772/pechenya.jpg[/img]
Інгредієнти:
– 1 кг гарбуза,
– 500 г картоплі,
– 1 кабачок,
– 1 цибулина,
– 200 г бекону,
– 50 г твердого сиру,
– 200 мл молока,
– 2 ст. ложки майонезу,
– 1 ст. ложка олії,
– щіпка меленого коріандру,
– чорний мелений перець за смаком,
– сіль за смаком.
Приготування:
Гарбуз очисти від насіння і шкірки і потри на крупній тертці. Кабачок також потри на крупній тертці. Картоплю почисти і порізати тонкими кружечками. Цибулю дрібно поріж.
Бекон поріж шматочками, трохи обсмаж його на сковороді, потім додай цибулю і смаж до рум’яності.
З’єднай молоко, майонез, спеції, посоли і перемішай.
Лист змасти олією і виклади кількома шарами гарбуз, кабачок, картоплю, обсмажену цибулю з беконом. Залий молоком і відправляй у розігріту до 180°С духовку на 40-50 хвилин. За 10 хвилин до готовності посип гарбузову запіканку тертим сиром.
Гарбузовий пиріг із сиром
[img data=def]24_10_2017_1376325772/pyrig.jpeg[/img]
Інгредієнти:
– 2 листи тіста листкового без-дріжджового
– 300 г гарбуза
– 150 г сир твердий (Замість твердого сиру можна взяти сулугуні)
– 1 цибуля ріпчаста
– 1 яєчний жовток
– оливкова олія, сіль
Приготування:
Гарбуз почистити, нарізати тонкими скибочками і скропити 2 ст. ложками оливкової олії. Розігріти сковороду-гриль і обсмажити скибочки гарбуза з двох сторін практично до готовності.
Цибулю почистити і нарізати тонкими півкільцями. В окремій сковороді розігріти оливкове масло і обсмажити цибулю. Сир натерти на крупній тертці. Лист вистелити папером для випічки.
Тісто попередньо розморозити, потім один пласт злегка розкачати, так щоб вийшов прямокутник, і укласти його на лист. На тісто, відступаючи від країв на пару сентиментів, викласти цибулю і обсмажену гарбуз, зверху посипати натертим сиром. Другий пласт тіста розкачати в прямокутник трохи більшого розміру, ніж перший, і накрити їм зверху пласт з начинкою, щільно притиснувши краї.
Жовток посолити, злегка збити, змастити пиріг і гострим ножем зробити діагональні неглибокі надрізи. Випікати в розігрітій духовці 30 хвилин.
Домашній гарбузовий мармелад
[img data=def]24_10_2017_1376325772/marmelad.jpg[/img]
Інгредієнти:
- Гарбуз
- яблука (за бажанням)
- цукор
- лимонний сік
- желатин
Приготування:
Гарбуз (саам або з яблуком) прогріваємо до повного розм’якшення. Це можна зробити в духовці, розклавши шматочки плодів на аркуші фольги, або в каструлі на малому вогні.
Перекладаємо в блендер і перетворюємо в сонячне пюре. Додаємо цукор (вдвічі менше, ніж у нас вийшло гарбуза), лимонний сік і желатин, уварюємо до загусання, тобто до моменту, коли маса почне легко відставати від ложки.
Виливаємо в невисоку форму, застелену фольгою або злегка промасленим папером, шаром висотою 1,5-2 см. Через добу нарізаємо кубиками і, обсипавши цукровою пудрою, подаємо.
Напій із гарбуза і білого шоколаду
[img data=def]24_10_2017_1376325772/napiy.jpg[/img]
Інгредієнти:
- Молоко - 3 склянки
- Пюре гарбуза - 250 г
- Білий шоколад 100 г
- Кориця - 1/2 ч. л.
- Імбир - 1/4 ч. л.
- Мускатний горіх - 1/8 ч. л.
- Ваніль - 1 ч. л.
- Гвоздика - 1/8 ч. л.
Приготування:
Підігріти молоко, пюре гарбуза, спеції і ваніь у каструлі. Щойно суміш закипить, зняти каструлю з вогню. Поламати шоколад на шматочки, додати в каструлю і мішати до повного розчинення.
Перелити напій в чашки, прикрасити збитими вершками і корицею.
***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].