Успішно!

Замість житлового будинку: на Волині побудували церкву УПЦ МП, де моляться за путіна

У селі Рачин Горохівської громади прихильники УПЦ МП побудували нову церкву і в ній нібито моляться за патріарха кіріла, путіна і російську армію, а поза церквою стверджують, що це Україна напала на росію.

У селі Рачин Горохівської громади прихильники УПЦ МП побудували нову церкву і в ній нібито моляться за патріарха кіріла, путіна і російську армію, а поза церквою стверджують, що це Україна напала на росію.

З таким повідомленням до редакції телеканалу «Конкурент TV» звернулась місцева жителька.

Волинська обласна рада ще 11 квітня 2023 року одноголосно вирішила заборонити діяльність УПЦ МП на території області. Однак на території Волині досі діють осередки московських церков, та навіть з’являються навіть нові. Зокрема й в селі Рачин.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці села Рачин 8 лютого 2019 року офіційно стала частиною ПЦУ. Тоді митрополит Луцький і Волинський Михаїл видав розпорядження про прийняття релігійної громади села, яка виявила бажання покинути московський патріархат. Однак місцевий священник УПЦ МП Михайло Курпіль не підтримав рішення людей. Після цього з’явилася інформація, що прихильники УПЦ в селі будуть шукати приміщення для здійснення Богослужінь.

За словами місцевої жительки, парафіяни московської церкви десь побиралися деякий час, а згодом разом з священником почали будувати нову церкву. Це підтверджує новина за 9 липня 2021 року з сайту «Союз православних журналістів», який активно підтримує УПЦ МП. В новині стверджують, що віруючі УПЦ села Рачин Волинської єпархії, які втратили свій храм у 2019 році в результаті так званого рейдерського захоплення ПЦУ, будують нову обитель і просять фінансової допомоги в покупці матеріалів для утеплення стін.

Журналісти телеканалу звернулися за коментарем до голови Горохівської громади з приводу того, де збудована та церква, за які гроші та чи справді там прославляють Кіріла та Росію.

«До мене ніхто не звертався, ніхто нічого не казав. Мені реально невідомо, що там і як, хто там молиться. Я знаю, що там відкривали якусь церкву в хаті, чи де. То ми обговорювали з представниками правоохоронних органів. Якщо це підтвердиться, то будемо вирішувати на рівні правоохоронних органів», – каже Віктор Годик, голова Горохівської громади.

Голова громади пообіцяв з’ясувати усю інформацію і дізнатися, чи дійсно там моляться за російських солдатів. Згодом Віктор Годик перетелефонував та розповів деталі.

Детальніше – дивіться у сюжеті:

Додати новий коментар