«Вони мене не залякають!»: луцькій волонтерці оголосили підозру у продажі гумдопомоги

19 Серпня 2022

Волонтерці благодійного фонду «Добра справа» Ользі Косован оголосили про підозру за ч. 3 ст. 201-2 КК України – продаж товарів гуманітарної допомоги. Лучанка обурена діями правоохоронців та категорично заперечує причетність до незаконної діяльності.

На думку Ольги Косован, оголошення підозр волонтерам – це тривожна тенденція, що охопила всю Україну. Волонтерка заявляє, що відстоюватиме свою позицію, а також надалі допомагатиме армії.

Подаємо фейсбук-допис Ольги Косован без змін:

«Ну що ж, шановні друзі, можете мене привітати.

Мені сьогодні вручили повідомлення про підозру за ч.3 ст. 201-2 КК України (продаж товарів гуманітарної допомоги). Відомий вислів, що жодна добра справа не залишається безкарною, прокуратура та поліція міста Луцька втілили у життя.

П’ять місяців свого життя я віддала волонтерській діяльності, бо як і багато громадян України і друзів України відчула, що ми на краю прірви. Русня почала агресивні та маніакальні дії на наше фізичне знищення. Всі ж пам’ятаєте як по Києву їздила ворожа бронетехніка, у Гостомелі висаджувався ворожий десант, кожному бажаючому перехожому роздавали з вантажівок зброю в столиці. Також напевне пам’ятаєте, яка була ситуація зі спорядженням для військових. Не було що одягнути, взути, не було броні, розгрузок, рацій, турнікетів тощо. Майже весь свій час я присвячувала тому щоб забезпечити наших хлопців. Робота і родина - за залишковим принципом. Я була не одна. Мені допомагали, рідні, друзі та команда БО «БФ «Добра Справа». Результати нашої діяльності говорять самі за себе:

- 9 880 запитів про допомогу обробили та відправили допомогу;

- 65 міст та селищ України отримали гуманітарні вантажі;

- 4 000 тон гуманітарної допомоги доставлено;

- 246 сімей евакуювали з місць бойових дій транспортом фонду;

- 5 800 000 грн. використали на логістику транспорту з допомогою;

- 114 автомобілів передано на потреби військових.

І що ж тепер? А тепер до мене прийшли правоПОХОРОНЦІ (по іншому не можу назвати) і звинуватили у торгівлі гуманітарною допомогою.

Я з друзями в перші тижні війни за свої кошти купували і різними способами забезпечували завезення в Україну із-за кордону броньованого металу, тканини, фурнітури. Всього, що потрібно для виготовлення бронежилетів. Тут налагодили виробництво. Забезпечили сотні військових безкоштовно якісними легкими бронежилетами. А тепер «правоохоронці» зайнялися «кошмаренням» волонтерів. І такі тривожні тенденції спостерігаються по всій Україні. Ряд прокурорів і поліціянтів, прикритих відстрочками від мобілізації, відсиділися кілька місяців поки народ з ніг падав, допомагаючи армії, а тепер вирішили боротися зі «злочинцями» - з волонтерами.

Ми за свої гроші та за гроші партнерів купували матеріали. Волонтерська діяльність – не алхімія. У нас не було філософського каменю щоб нізвідки брати ресурси для оплати за матеріал і роботу по виготовленню бронежилетів (вирізання та вигинання бронепластин; обклеювання бронепластин антирикошетними і демпферними матеріалами; пошиттю плитоносок; доставці тощо). Так може думати лише той, хто сам нічого не робив ну і «правоохоронці». Почитавши підозру та клопотання про обрання мені запобіжного заходу, можу сказати, що вони ще ті маги і фантасти. Напевне просування по службі вимагає володіти таким вичурним і викривленим світоглядом.

Чи надходили мені кошти? Так надходили. Чи оплачувала я кошти? Так оплачувала. За виконані роботи, за перевезення, за комплектуючі. Все прозоро та зрозуміло на здоровий глузд. Але ж де там, відтепер і на роки я фігурант справи про «незаконний продаж гуманітарної допомоги».

Самі знайшли за кордоном, самі купили і оплатити, самі завезли, самі пошили, а тепер … прошу до цугундеру. Верх цинізму. Дискредитація волонтерського руху і, не побоюся цих слів, підрив обороноздатності країни.

Я буду боротися! Зі мною однодумці, які не бояться іуд і їх завербованих агентів. Відтепер все буду висвітлювати все в регіональних і національних ЗМІ. Вчора представники найбільших благодійних фондів нашої країни вже зустрічалися з керівництвом Верховної Ради щоб розповісти про реальні загрози, проблеми і недоліки законодавства та системи, які так звані «правоохоронці» використовують щоб кошмарити волонтерів і благодійників. Сподіваюся, що це стане чітким сигналом для тих, хто помилився чи забувся, що отямитися та всім разом зайнятися обороною країни і допомозі військовим.

Вони мене не зламають і не залякають! Я і надалі буду допомагати армії та військовим! Ми вже частково добилися справедливості у справах накладення арешту на вилучені бронежилети та інше майно. В накладенні арештів на істотну частину майна було відмовлено. Це дозволить і надалі передавати нашим хлопцям необхідну амуніцію. Найближчими днями декілька сотень бронежилетів піде нашим оборонцям. Далі – декілька поставок на Схід. Тут теж ситуація критична – у військовослужбовців досі нема достатньо броні і бракує форми. Тому ми продовжуємо робити свою справу – допомагати армії та військовим.

Шановні друзі! Кожен, хто долучився до волонтерської діяльності та щось завіз в Україну, може бути під ризиком кримінального переслідування. Попри це, прошу вас сердечно, не полишати допомогу війську.

Також прошу підтримати мене інформаційно».

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter