У відомому ток-шоу обговорювали волинянина, який прив’язував хворих дітей до ліжка. ВІДЕО

22 Листопада 2018

У студії відомого ток-шоу «Говорить Україна» ведучий Ігор Суханов та експерти розглядали історію 37-річного Сергій Галюка з Бортяхівки Рожищенського району. Сергій після смерті три роки тому молодої дружини сам доглядає двох дітей. Ситуація ускладнюється тим, що чин і донечка мають діагноз «аутизм», тож потребують особливого догляду.

У студії сусіди Сергія наголошувати, мовляв, дітей потрібно рятувати, бо постійно чути їхні крики. На думку оточуючих, батько за одинадцятирічним Назаром і семирічною Катрусею ніхто не дивиться належним чином, тож їх потрібно забрати у спеціалізовані заклади.

Під час ефіру показали і умови проживання сім’ї, які теж, на думку експертів, є не надто добрими. Зокрема гостей студії вразили подерті шпалери та дуже брудні матраци, на яких сплять дітки.


На відео, знятому командою «Говорить Україна» також видно, як батько дійсно прив’язуєдітей шнурівками до ліжка, щоб вони не відходили від нього.

Сергій Галюк щиро зізнався, що дійсно використовує такі методи утримування дітей, але переконує, що змушений вдаватися до них виключно заради безпеки самих діток. Адже буває, що татові треба вийти на кілька хвилин з будинку, а діти, з огляду на свій психічний стан здоров’я, можуть самі собі нашкодити, тим паче, що Катруся відрізняється агресивністю. Сергій запевняв, що лишає так дітей не більш, ніж на 5-10 хвилин у день і то протягом останнього часу, проте свідки стверджували, що так відбувається уже протягом п’яти років.

Ще раніше Сергій емоційно, не приховуючи гніву, розповідав журналістам про передачу. Виявляється, основний акцент шоу: батько не справляється, не створює належного догляду, знущається з дітей, зловживає спиртним. Такий поворот сюжету передачі просто «вбив» Сергія.

Читай також: «ВЕДУЧИЙ НЕ ДАВ МЕНІ Й СЛОВА СКАЗАТИ»: У ПОПУЛЯРНОМУ ТОК-ШОУ ОББРЕХАЛИ ВОЛИНЯНИНА»

«Ведучий не дав мені й слова сказати. Про те, що я працював, доглядав дітей, мав терпіння, скільки я виїздив з дітьми по лікарях у Луцьк, Київ. Про те, що я сам звернувся до центру соціальних служб, коли отримав висновки про необхідність соціально-медичної реабілітації для дітей. У мене дітей не забирали соціальні служби. Я сам звернувся за допомогою», – каже батько.

Бабуся Антоніна Павлівна, не стримуючи сліз, долучається до розмови: «Якби хтось із присутніх в студії пожив хоч тиждень в нашому пеклі. Наші дітки не говорять, не чують, не можуть себе обслуговувати».

Антоніна Павлівна тепер уже сумнівається, чи вчинила правильно, але за порадою невістки звернулась до телевізійників.

«Знаєте, після останніх візитів до лікарів у мене опустилися руки. Зрозуміли, Назара уже не витягнемо. Але ж Катруся, вона ще маленька, до трьох років було ніби все добре. Потім - діагноз за діагнозом. Діагностували ще й глухоту, у Києві поставили у вушка шини. Якби ж вона чула, їй було б набагато краще, ніби й розуміє, коли говориш до неї, але нічого сказати не може. Потрібен слуховий апарат. Але невролог не радить його носити через нестабільний психологічний стан дитини.

Не можна її покласти в лікарню, не підлягає перебуванню в стаціонарі. А коли з допомогою МРТ у Каті виявили численні кісти у мозку, ще й сказали, що з ними нічого не можна зробити, я взагалі втратила надію. Сама здоров’я не маю, потрапила в лікарню. Сергієві самому з двома такими важкими дітьми дуже складно.

Невістка знайшла в Інтернеті «Говорить Україна», заповнила заявку. Згодом до мене передзвонили, сказали, що хочуть допомогти. Я відразу попередила, що моя єдина мета – полікувати дітей, щоб полегшити їм життя. Пообіцяли влаштувати дітей в реабілітаційний центр у Києві на місяць», - розповідає Антоніна Павлівна.

Та не так усе сталося, благання про допомогу перетворилося на суспільний осуд дій чи бездіянь родини, соціальних служб, місцевої влади. Бідкається тепер жінка, що виставили її на всю Україну «неадекватною бабусею»: «Я все життя дояркою пропрацювала. З чоловіком-небіжчиком копійку до копійки складала, щоб допомогти внукам. Гляділи, леліяли…».

Що ж вирішили наприкінці ефіру експерти та чи допомогли волинянину, дивіться у відео:

Передрук без згоди "Таблоїда Волині" заборонений!

0

Читати ще

Коментарі

Ірина

Ті всі шоу нафіг треба закрити. Вони ніколи не допоможуть. Вони лиш виставляють на посміх і осуд людську біду. Тут потрібна допомога - моральна, фізична, матеріальна. А це все "шоу"... хіба це журналістика? Ради рейтингів? Одні бідні люди дивляться і осуджують чуже горе, а канали, ой пардон, олігархи, заробляють на чужому горі.

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter