«Хрест за 100 тисяч євро»: волинський священник про «гардероб» намісника Лаври

14 Квітня 2020

Відомий волинський священник Віктор Мартиненко порахував, скільки коштує облачення намісника Києво-Печерської Лаври.

На своїй сторінці у фейсбуці він прокоментував новину про те, що у Лаврі оголосили збір коштів від небайдужих прихожан та підрахував приблизну вартість «гардеробу» отців.

«Новина облітає православний інтернет - Києво-Печерська Лавра просить фінансової допомоги. "Намісник і братія Лаври звертаються за допомогою" – висить на лаврському сайті. Я аж просльозився. Не від жалості, а від офигенія! Я думав у цинізму є межа, – виявляється ні! На тому ж сайті навскидку надибав пару фото її намісника (ага, того, що звертається за допомогою) і вирішив прикинути приблизну вартість ризниці. Для надійності проконсультувався з людьми, які у тих цяцьках більш компетентні. Так от, ловіть прайс)

Облаченіє - ціни варіюються. Від простих парчових з машинною вишивкою, до вишитих вручну. Загалом від 5000 до 50000 євро.

Митра - хто не знає, та блискуча шапка. Дехто каже, що вона символізує терновий вінець. Ціни плавають, - які іконки, хрестик, каміння. На представлених фото іконки усі писані, здебільшого на перламутрі чи золоті, хрестики та камінчики теж на висоті. Вартість - від 8000 до 25000 євро. Тройник. Це хрест і дві панагії - іконки на грудях. Від 25000 євро і вище. Чув, що у митрополита Павла є і за 100000. Жезл. - палка в руках. Останнім часом у тому істеблішменті в моді срібні з інкрустацією - біля 20000 євро. Тож, шляхом нехитрих математичних розрахунків, маємо від 58 до 195 тисяч євро. За раз! На одній фотографії! На цьому колажі 18 таких комплектів - множити не треба)))

А ви, - "мерседеси, мерседеси"... - на них хоч можна їздити. А тут на мужику пацьорів на п'ять мерседесів! Коротше, інформація дана так, - для роздумів і рефлексій. Благаю, не множте те все і не діліть на пенсії чи операції. І ще, миймо руки і сидімо вдома!

P.S. запобігаючи хибних висновків, зауважу - не всі священицькі ризи такі збочено-дорогі і не всі монахи Лаври мають такі статки - знаю там надзвичайно скромних і побожних людей», – йдеться в дописі.


До речі, Віктор Мартиненко знаний на Волині священик. Він відзначився став ще в часи Революції гідності, коли порадив наміснику Києво-Печерської лаври Павлу Лебедю поцілувати Януковича у місце, на якому зазвичай сидять.

За це владика прокляв отця Віктора, але він продовжував займати відкриту проукраїнську позицію в Українській православній церкві (МП).

Тільки-но ПЦУ отримала Томос, отець Віктор став першим священиком на Волині, який не лише публічно привітав усіх із цією визначною подією, а й приєднався до ПЦУ.

3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter