«Допускає росіянізми», – у ВНУ прокоментували скандал з російськомовною викладачкою

24 Лютого 2023

У Волинському національному університеті імені Лесі Українки прокоментували скандал з Луїзою Оляндер. На викладачку скаржилися студенти, що та, нібито, читає лекції російською мовою.

Декан факультету філології та журналістики Лілія Лавринович розповіла журналістам ІА Конкурент, що через свою двомовність викладачка справді допускає росіянізми в мовленні. Проте вона максимально намагається розмовляти українською. Підстав для вчинення певних адміністративних дій в університеті не вбачають.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СТУДЕНТИ ЛУЦЬКОГО ВИШУ СКАРЖАТЬСЯ НА ВИКЛАДАЧКУ, ЯКА ГОВОРИТЬ РОСІЙСЬКОЮ

«Луїза Оляндер – людина-легенда, перша жінка – доктор наук на Волині. Через її набутий білінгвізм вона справді допускає росіянізми в мовленні, але все ж максимально намагається говорити українською. Викладач має чітку проукраїнську позицію», — каже Лілія.

До того ж декан зазначила, що скоро у Луїзи Констянтинівни закінчується контракт і продовжувати його не планують. А студентці, яка звернулась зі скаргою усе пояснили і запропонували шляхи розв'язання проблеми. Остання з розумінням поставилась до ситуації.

«У серпні цього року в Луїзи Оляндер завершується п’ятирічний контракт, і продовжувати його, звичайно, не планували. Вона допрацьовує останні місяці. І дуже б хотілося, щоб спокійно завершила професійну діяльність, зокрема і з огляду на її статус. Студентці, яка звернулася до мене з проханням прокоментувати ситуацію, я, по-перше, усе це пояснила і, по-друге, запропонувала, якщо її не влаштує моя відповідь, шукати інші рішення. Студентка з розумінням поставилася до ситуації» – каже Лілія Богданівна.

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter