У Волинському театрі – скандал: хочуть звільнити режисера Ластівку

16 Березня 2016
Колектив Волинського облмуздрамтеатру провів збори трудового колективу, аби обмінятися думками з приводу роботи художнього керівника театру, режисера Петра Ластівки. Частина працівників висловила гостре незадоволення як поведінкою, так і професійними якостями театрала, повідомляє Інформаційне агентство «Волинські новини».

Режисера звинуватили в хамському ставленні, у залякуванні працівників, а також – у фінансових зловживаннях.



Невдоволені працівники назвали деякі суми. Зокрема, запевнили, що Ластівка давав розпорядження купувати сорочки за 2,5 тисячі гривень кожна, хоча їх навіть не видно під піджаками. Також було придбано чотири кутові ліхтарі по 1300 доларів та витрачено на 45 тисяч гривень на закупівлю столів і стільців, хоча при театрі працює цех, де їх можна було виготовити.

Крім того, прозвучала інформація, що Петро Ластівка одноосібно, або за згоди директора, вирішує, кому платити надбавки та премії, кого переводити на повну ставку, а кому знімати кошти. Актори переконують, що художній керівник їх залякує, створив нездорову атмосферу в колективі, погрожує усім та хамить.



Працівники колективу вирішили провести таємне голосування стосовно оголошення недовіри Петру Ластівці. Результати обіцяють надати Волинській обласній раді, куди планують звернутися за підтримкою, адже театр є комунальним підприємством.

Сам Петро Ластівка на початку зборів оголосив їх такими, що не відповідають чинному законодавству і покинув залу.


Довідка. Петро Ластівка працює художнім керівником Волинського академічного облмуздрамтеатру із 2011 року. До цього співпрацював з театром як вільний режисер, поставив «Калігула» А. Камю, «Приборкання норовливої» В. Шекспіра, «Вісім люблячих жінок» Р. Тома, «Мартин Боруля» І. Карпенка-Карого, «Тригрошова опера» Б. Брехта та К. Вейля, «Моя чарівна леді» за Б. Шоу «Пігмаліон», «Без вини винні» О. Островського, «Дерева помирають стоячи» А. Касони, «Северин Наливайко» за С.Черкасенком, Г.Кониським, П.Кулішем, «Кармен» за П. Меріме. Після призначення художнім керівником поставив «Одкровення від Мазепи» за драмою Олелька Островського, «Дон Жуан» Ж.-Б.Мольєра та В.А.Моцарта, «Гамлет», «Ромео і Джульєтта» В. Шекспіра, «За двома зайцями» М. Старицького, І. Нечуя-Левицького «На Кожум’яках», сценічна версія П.Ластівки, «Назар Стодоля» Т. Шевченка, цикл «Портрети українських письменників».
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter