У Луцьку батьки незвичайних дітей зіграли на великій сцені. ФОТО

05 Квітня 2019

Текст і фото: Юлія ГАВРИЛЮК

У четвер, 4 квітня, у Волинському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Т. Г. Шевченка показали виставу «Та, яка створила диво».

Цікавим є те, що у виставі зіграв лише один актор театру-студії «Коло Лесі»Остап Жежерун, усі інші на сцені – звичайні батьки незвичайних дітей.

Ініціаторами постановки була ГО «Повір у себе», а режисеркою – заслужена артиска України Світлана Органіста. Про ідею дійства зі сцени розповіла голова правління ГО «Повір у себе» Інна Гачукова:

«Напевне, сьогодні на Волині громадська організація вперше покаже той факт, що наші дітки хоч й інакші, проте – вони з нами. Цих дітей можна побачити в транспорті, школах, дитячих садочках…Інколи ми помічаємо осуд в очах людей щодо цих дітей. Але ми не хочемо цього бачити. Ми хочемо, щоб наших дітей сприймали як усіх. Ми хочемо їх соціалізувати».

Ця вистава поставила перед глядачами непрості питання: як ставитися до особливих дітей в повсякденному житті? Чи потрібно вимагати від них певної соціальної поведінки, як від усіх людей, чи ж необхідно прощати, не помічати, розуміти?

Виставу дивилися директор драмтеатру Анатолій Глива, головний режисер Михайло Ілляшенко, заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук, начальниця управління культури з питань релігії та національностей Волинської державної адміністрації Ольга Чубара, директорка Луцького начально-реабілітаційного центру Леся Волинець.

Після закінчення вистави Інна Гачукова висловила подяку Світлані Органісті за її титанічну працю. Голова ГО «Повір у себе» розповіла, що режисерка дуже мудро, терпляче й грамотно поставилася до їхнього питання. Зізналася, що ніхто з батьків навіть й уявити собі не міг такий чудовий результат задуму. Вона декілька разів наголосила на тому, що це все – завдяки Світлані Леонідівні Органісті, на що режисерка й заслужена артистка України відповіла:

«Будь-яке зерно, яке сіється, може потрапити у різні види грунту. Може потрапити у пісок й згоріти, може потрапити в болото й зігнити, а може потрапити в хороший чорнозем і прорости хорошим мистецьким твором. Власне, це й сталося».

«Та, яка створила диво» – добра й чудова вистава, яка змусила усіх затамувати подих і з завмиранням серця дивитися цю пронизливу історію. В кінці весь зал піднявся і довго не відпускав оплесками сміливих акторів-дебютантів.

5
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter