У Луцьку танцюватимуть і співатимуть запальні грузини

19 Вересня 2017
У Луцьку відбудеться концерт ансамблю пісні і танцю “Горі” з міста Горі (Грузія), що є партнером міста Луцька.

Дійство пройде 20 вересня у Палаці культури міста Луцька, повідомляють на сайті Луцькради.

У репертуарі колективу- пісні та танці різних регіонів Грузії, церковні канонічні пісні / гімни.

Початок о 19 год.

Вхід вільний.Довідка:

Історія колективу “Горі” розпочинається у 20-х роках ХХ століття. Диригент Сандро Кавсадзе створив перший ансамбль пісні і танцю у східній частині Грузії, щоб пробудити грузинську душу, виховувати молодь на грузинських традиціях. Ансамбль швидко здобув популярність. У 1935 році колектив очолює Вахтанг Церетелі. У цей час розпочинається активна гастрольна діяльність ансамблю. З колективом працювали багато відомих хормейстерів, хореографів та диригентів, серед яких- Колія Бахтадзе, Яно Багратіоні, Бухуті Дарахвелідзе, Закро Заридзе, Анзор Купрадзе.

У 1977 році керівником ансамблю став Міша Мцуравішвілі. З 1987 року ансамбль працював під назвою “Картлі” та керівництвом Георгія Садзаглишвілі. У 1989 році створили грузинську народну танцювальну групу “Шавлего”. Через обставини, що мали місце в Грузії, у 1990-х роках розірвалася робоча ланка ансамблю, але завдяки величезній підтримці шанувальників національного мистецтва, у 2005 році в м.Горі створено новий ансамбль – “Ломчабукі”.

У вересні 2008 року муніципалітет м.Горі об’єднує два колективи “Шавлего” і “Ломчабукі” в єдиний ансамбль під назвою “Горі”. Діяльність колективу дозволила зберегти пісенні та танцювальні традиції, характерні для Картлінського регіону Грузії.
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter