Успішно!

біхелсі

ТОП-10 фільмів про космічні пригоди

12 квітня відзначають Всесвітній день авіації та комонавтики. Саме цього дня у 1961 році старший лейтенант Юрій Гагарін на космічному кораблі
«Восток» вперше у світі здійснив орбітальний політ навколо Землі.
 
І поки космос все ще лишається нерозгаданим та невідкритим для вчених, кінематограф здійснює космічні польоти уже давно і успішно. Тема міжгалактичних подорожей, космічних монстрів та незвіданих планет лишається однією із найпопулярніших.

Пропонуємо вам топ-10 фільмів про космічні пригоди.
 
1. «Аполлон-13», США, 1995 рік.

Слоган: «Хьюстон, у нас проблема!»

Гадаємо, що Х’юстона вже добряче передьоргує від цієї фрази, бо після неї йому доводиться розгрібати неабиякі проблеми.
Стрічка знята за мотивами книги «Втрачений Місяць», написаної астронавтом Джимом Ловеллом в співавторстві з Джеффрі Клюгером.
Усі події дійсно мали місце в реальному житті й трапилися у 1970 році. «Аполлон-13» мав стати третім космічним кораблем, який би доставив астронавтів на Місяць. Однак уже під час наближення до цілі на кораблі трапилась серйозна аварія, яка не лише зробила висадку неможливою, а й поставила під загрозу життя екіпажу.

Що доброго в цьому фільмі? Безумовно, Том Хенкс в співпраці з Едом Харрісом та Кевіном Бейконом. Стрічка є такою собі напівдокументальною драмою, а для Хенкса – це одна з найстриманіших та найдраматичніших ролей.
  

 
2. «Армагеддон», США, 1998 рік.

Слоган: «В ім’я любові. В ім’я честі. В ім’я людства».

Фільм, над кінцівкою якого плачуть жінки, чоловіки, діти, пенсіонери, режисер, оператор і Брюс Вілліс!

Напевно, тільки американці можуть історію неминучої загибелі Землі зробити дрібничкою на фоні людської драми. І глядачів більше хвилює не те, що планеті настає великий і жахливий капець, а  те, що Лів Тайлер більше не побачить свого кіношного батька, зате збереже любов всього життя. До речі, а саму Тайлер взяли на роль лише з третьої спроби.

Коротко про зміст стрічки: на Землю в черговий раз падає величезний астероїд. Але цього разу то є справжній Армагеддон. Але катастрофу можна попередити. Для цього потрібно всього нічого – щоб кілька сміливців полетіли до того астероїда і за допомогою технічного дива, перешкодили йому долетіти до планети.

Звісно, рятувати світ першим йде Міцний Горішок, а за ним і потенційний зять, який майбутньому тестю не дуже довподоби. Молодий чоловік, якого грає Бен Аффлек – сміливець ще той, раз не боїться, що там на астероїді таточко коханої огріє його якоюсь лопатою та лишить гинути смертю героя. В команді також присутні Оуен Вілсон, Стів Бушемі, Біллі Боб Торнтон та ще багато цікавезних акторів, які обіцяють веселу та яскраву подорож.

Як завжди, шось пішло не так і це щось призводить до того, що в кінці усі ридають, а планета врятована.

Фільм гарний, душевний і тримає в напрузі. Варто переглянути, але з пачкою заспокійливих.
 

 
3. «Чужий», США, Великобританія,1979 рік

Слоган: «У космосі твого крику ніхто не почує».

«Чужий», «Чужі», ще раз «Чужий» – це все по праву вважається класикою фантастичних жахівок. Хоча перший фільм з циклу знято ще у 1979 році, його вік видає хіба зачіска Сігурні Уівер та монітори бортових комп’ютерів. Бо за спецефектами та зображеннями різних космічних штук стрічка нічим не уступає деяким сучасним фантастичним трешам.

Про що фільм? Те, як у далекому майбутньому один вантажний космічний корабель, який повертається на Землю, отримує сигнал з невідомої планети. Екіпаж вирішує подивитися, що ж там сталося. А на планеті тій на космонавтів чекають кокони, наповнені маленькими Чуженятами.
Одне з них потрапляє на корабель і починається...

Напевно, якби фільм знімали сьогодні, то роль головної героїні грала б або Джолі, або Міла Йововіч. А на той час обрали Сігурні Уівер і вона у фільмі просто прекрасна! Хоча її роль спочатку планувалась як чоловіча.

Крик, який видає монстр є поєднанням звуків шипіння гадюки, свинячого вереску та... плачу дитини.

Наступного року має побачити світ нова стрічка циклу – «Чужий. Воскресіння».
 

 
4.«Прометей», США, Великобританія, 2012 рік.

Слоган: «Вони шукали колиску людства, а знайшли його загибель».

«В пошуках нових знань група вчених вирушає в найтемніші та найнезвіданіші краї всесвіту. Саме там, в далеких світах, перебуваючи на межі своїх розумових та фізичних можливостей, їм потрібно вступити в бій за майбутнє всього всесвіту...». Так пише в короткому анонсі фільму. А насправді все трохи простіше.

Кілька вчених вирушають на невідому планету. Там вони мають знайти відповідь на питання, яке хвилює всіх вчених, – чи дійсно ми пішли від мавпи, чи нас створив хтось крутіший? В ході експедиції знову ж таки шось іде не так. Одна з героїнь хоче грошей та слави, інша – за філософію та людство. В результаті хеппі-енду нема, бо коли дві жінки не приходять до спільного рішення, то й планету знищити їм нічого не завадить...

Фільм мав стати пріквелом «Чужого». Але Рідлі Скот вирішив зробити його окремою історією, хоча багато схожих моментів таки є.

Стрічка вийшла насиченою, хоча не такою динамічною та цікавою в плані монстрів, як ті ж «Чужі».
 

 
5. «Пандорум», Німеччина, Великобританія, 2009 рік.

Слоган: «Не бійся кінця світу, бійся того, що буде потім!».

Планету нашу таки знищили. В живих лишилося трохи людей, які літають собі в космосі в пошуках місця, де можна було б приземлитися. На кораблі прокидається кілька чоловік, які не пам'ятають, хто, що, де і як. Головний герой, якого грає Бен Фостер, намагається розібратися, що сі стало і паралельно відбивається від стада незрозумілих людиноподібних істот. Агресивних таких, неадекватних. За гарними традиціями, у фільмі є чорнява красуня-воїн, симпатичний вояка, божевільний дядечко-зрадник і поганий-поганий лицемір, який знає відповіді на всі питання, але нікому їх не скаже, бо теж трохи «тойво» від надто довгих перельотів.

Стрічка заплутана, дивна і лишає по собі змішані враження.
 

 
6. «Інтерстеллар», США, Великобританія, 2014 рік

Слоган: «Наступний крок людства стане найвеличнішим».

Люди догралися. Ніхто не слухав екологів та хіппі, які закликали берегти природу, бо буде біда. А тут на тобі – посуха. Води нема. І не просто гарячої, а взагалі нема. В економіці – криза, треба щось рішати. І от група вчених та дослідників рушають крізь якусь таку штуку, яка, можливо, поєднує простір та час, щоб переселити людство на іншу планету.

Спочатку головну роль мав зіграти один з головних рятувальників планети – Уілл Сміт. Але потім його замінили на Метью МакКонахі. Він разом із Енн Хетеуей були досить суперечливими постатями, адже відомі насамперед своїми комедійними ролями. А тут людство може загинути і не до сміху якось. Проте справилися з роботою на відмінно.

Фільм цікавий, драматичний. Варто переглянути.
 

 
7. «Місяць 2112», Великобританія, 2009.

Слоган: «Зворотня сторона майбутнього».

Фільм, знятий за 33 дні. Сем Рокуелл у ньому просто неперевершений, а Кевін Спейсі, точніше його голос, як завжди, щось ускладнює та закручує.

Хтось їздить на заробітки в Італію, хтось в Польщу, а молодий чоловік Сем не шукає легких шляхів. Він вирушив на Місяць, де сидить на автоматизованій станції з видобутку рідкого газу. Сидить ні багато, ні мало – три роки. Вирощує рослинки, бігає по біговій доріжці і спілкується з комп’ютером Герті. А Герті хитрун ше той! Коли до кінця контракту Сема лишається два тижні, починають відбуватися дивні речі...

Фільм не для всіх. Він примушує думати і заплутує мозок. Тому дивитися треба тоді, коли вам здається, що у вас в житті – безвихідь.
 

 
8. «Марсіанин», США, Великобританія, 2015 рік.

Слоган: «Поверніть його додому!».

Режисер Рідлі Скот зкумекав, що космос – його фішка. Тому створив черговий космічний шедевр. Цього разу без чужих і Сігурні Уівер.
Головний Герой біолог та інженер Марк, якого грає Метт Деймон, працює в дружньому колективі. В рамках місії на Марсі космонавти зіштовхнулися з труднощами. Цього разу в ролі «що пішло не так» виступила піщана буря. В Марка стається халепа зі скафандром. Колеги подумали, що його вже не врятуєш, і собі полетіли, бо Марс – то, звісно, цікаво, а на Землі годують краще.

А Марк собі прийшов до тями, побачив, що зв’язок із Землею відсутній, зате модуль, де можна трохи пожити, повністю функціонує. І тому герой врятований! Якщо, звісно, зможе протриматись на існуючих запасах їжі, вітамінів, води та повітря 4 роки. А припасів лишилося максимум на місяць. І шо ж робить Марк? Дістає сапку, лопату і починає вирощувати городину, паралельно мізкуючи, як йому послати сигнал на Землю. БІолог він був добрий, інженер ще кращий, тож незабаром його колеги, отримавши повідомлення, вже збираються повернутись по нього.  
Хоча костюми космонавтів інколи нагадують Залізного Чоловіка, фільм є серйозним і бере за душу.
 

 
9. «Європа», США, 2012 рік

Слоган: «Страх. Жертовність. Контакт»

Стрічка знята у стилі монк'юментарі – псевдодокументальний фільм. Це, типу, пішла одна група людей в ліс, вони зникли, а ми потім знайшли ці касети (камеру, фото).

Так і тут: полетіла одна експедиція в космос. Там, на супутнику Юпітера під назвою Європа, виявили льодовиковий океан. А під ним, гіпотетично, могло бути щось живе.

Космонавти полетіли, взялись за дослідження і, звісно, нічим хорошим то не закінчилося. Як стверджують знавці своєї справи, у фільмі дуже багато наукових ляпів. Але простому глядачі то невідомо, тому переглянути кіно можна.
 


10. «Солярис», США, 2002 рік.

Слоган: «На що ти готовий заради другого шансу?».

Що за космос без драми, а що за драма без Джорджа Клуні?

Отож, на космічну станцію, яка рухається навколо загадкової планети Солярис, прибуває психолог Кріс Кельвін (Клуні). Він повинен вияснити, що ж там дивне відбувається з ученими. При цьому виявляється, що старий товариш Кріса і за сумісництвом керівник експедиції загинув за таємничих обставин. 

І хоча спочатку все видається дивним, потім воно стає ще дивнішим. Тут вам і любов, і пристрасть, і страх, і божевілля... Хто захоче, може прочитати «Солярис» Станіслава Лема, за мотивами якого і знята стрічка.