Успішно!

біхелсі

«Лабутени», Тіматі й Monatik – найпопулярніші замовлення у луцьких ді-джеїв

DJ, скорочення від «Disc Jockey» – людина, що здійснює публічне відтворення записаних на звукові носії музичних творів зі зміною або без зміни матеріалу технічними засобами. World DJ Day – це не тільки офіційне професійне свято, а й важлива благодійна акція, яку з 2002 року щорічно проводить 9 березня міжнародна клубна індустрія.

Особливістю електронної музики, кажуть ді-джеї, є те, що вона універсальна. Народ у клубах веселиться однаково. Як зауважує Dr. Motte: «Ми є однією великою, глобальною сім'єю електронної музики. Байдуже, де ви зайдете до нічного клубу – в Ізраїлі чи Австралії, Сан-Франциско чи Мехіко, в Іспанії, Італії, Україні – всюди люблять цю музику. Приємно, що вона нас так зближує».

[caption][img data=def]09_03_2016_824931107/0_2.jpg[/img] Ти те, що ти слухаєш[/caption]

«Таблоїд Волині» поспілкувався із популярними ді-джеями Луцька про те, яким був шлях до обраної професії і яку музику найчастіше замовляють волиняни.

Олександр Должанський (P.L.U.R.) розповів, що з дитинства любив музику. Можливо, цей вид творчості йому передався у спадок, адже його дідусь – заслужений артист УРСР Данило Должанський і бабуся Ірина Должанська співали у Волинському народному хорі.

[caption][img data=def]09_03_2016_824931107/1.jpg[/img] Олександр Должанський (P.L.U.R.)[/caption]

Навчався сам, адже коли починав – ді-джей-школи тоді ще не було. Тож для того, аби зрозуміти, як зводити треки, освоював вдома ази комп’ютерної програми Traktor, ну і, звісно, просився в клуби, щоб набиратися досвіду на професійній апаратурі.  

Грає уже 7 років у різноманітних закладах: «Sky Bar», «First cafе», «Versailles» та інші. Розповідає, що напевно 99% луцької аудиторії живе попсою, дивиться різноманітні музичні канали і слухає радіо, де часто звучить одноманітна музика, тож і приходять замовляти те, що давно у всіх на слуху.

[img data=def]09_03_2016_824931107/2_2.jpg[/img]

«Дуже хотілося б, щоб молодь, яка «тусується» по клубах, намагалася слухати музику, яку не крутять постійно на радіо та телебаченні. Простори інтернету – безмежні, слухайте і розвивайтеся, є багато клубної музики, від якої – мурашки по шкірі», – каже P.L.U.R.

Ді-джей Сергій Карпюк (Dustin) каже, що на початках кар’єри не було можливостей навчатися самому так, як це відбувається тепер з появою інтернету та безкоштовними уроками на youtube.

[caption][img data=def]09_03_2016_824931107/3_2.jpg[/img] Сергій Карпюк (Dustin)[/caption]

Тому доводилося вмовляти профі навчити. А почалось все з найбільшої дитячої мрії та з касет Prodigy і Fat Boy Slim.

Щодо треків на замовлення – Сергій каже, що грає «не в тих місцях, де роблять замовлення і крутять попсу».

Максим Косач (Subside) грає уже 12 років, навчався також сам. Нині DJ і арт-директор «Ring Dj Cafe».

[caption][img data=def]09_03_2016_824931107/5.jpg[/img] Максим Косач (Subside)[/caption]

Каже, що найчастіше замовляють ту музику, яка добряче піднабридла, або щось взагалі несумісне. 

Професійні діджеї відмовляють у проханні поставити той чи інший трек, якщо він не вписується в його розуміння про хорошу музику. Приклади популярних треків – усім відомий гурт «Mozgi».

Артем Famous працює у багатьох закладах нашого міста. Це і «Opera dance club», «First cafe» та «Ring Dj Cafe & Visim party bar».

[caption][img data=def]09_03_2016_824931107/7_2.jpg[/img] Артем Famous[/caption]

Навчався не сам, а в школі діджеїнгу «Lutsk DJ Academy». Раніше там був учнем, тепер виступає в  ролі викладача. Школа відкрита за підтримки «Ring DJ Cafe». До такого роду діяльності привела «музика», адже хлопець хотів, щоб те, що слухав він – слухали всі.

Та от найчастіше замовляють музику комерційного (попсового) формату. Хіти, які грають на fm-хвилях і транслюють по tv. Якщо проаналізувати останні кілька місяців, то лідирують «Лабутени» «Ленінграда», Monatik, Тіматі.
 
[img data=def]09_03_2016_824931107/8.jpg[/img]