Нетримання та важкість внизу живота: лучанкам розповіли, як вирішити незручні проблеми

25 Серпня 2020

Текст: Юлія ДЗЬОБИК

Фото: Ірина КАБАНОВА

Настрій: MOJO FAMILY

Існує чимало проблем, про які соромно говорити. Це те, що зайвий раз не зачепиш у бесіді навіть із близькими подругами чи рідними. Те, що пригнічує, руйнує самооцінку, залишає сам-на-сам із тривожністю та псує повноцінне інтимне життя.

Напередодні Міжнародного дня сексу ми зустрілися з однією із провідних гінекологів Луцька, лікаркою «Медичного центру лікаря Цюха» Іванною Цюх та єдиною в області сертифікованою тренеркою з інтимної гімнастики Оксаною Мазурок.

З «Таблоїдом Волині» гості підняли дуже делікатну, але завжди актуальну тему, – опущення статевих органів. Поговорили про причини, перші симптоми, проблеми в інтимному житті та ефективні способи вирішення тих незручних питань, які тривожать чималий відсоток жінок і досі залишаються табу.

***

Іванна Цюх розповіла, що подібні симптоми різного ступеню під час огляду помічає приблизно у 10 жінок за день, а тому ситуація справді варта того, щоб про неї говорити.

Як пояснила спеціалістка, опущення трапляються переважно у жінок старшого віку, але усі жінки, які народжували хоча б раз, мають один або декілька симптомів цього діагнозу. Ці проблеми можуть виникати на тлі спадковості, надмірних фізичних навантажень, пологових травм, крупних плодів у пологах, частих пологів, сидячого способу життя та іншого.

Аби встигнути вчасно зрозуміти проблему та рано почати із нею боротися, варто бути до себе уважними та не пропустити перші симптоми.

«Жінки не завжди розуміють, що в них є ця проблема, доки вже не починається часткове або повне випадіння статевих органів. Однак, є конкретні симптоми, на які треба звертати увагу ще до цього. Це відчуття чужорідного тіла в піхві, важкість внизу живота чи попереку після насиченого дня, часті і можливо непродуктивні позиви в туалет, нетримання сечі, газів або калу при чханні, сміху чи фізичному навантаженні, кров’янисті виділення, порушення задоволення під час сексу, хлопкові звуки з піхви під час занять йогою або інших тренувань у перевернутих позах. Усе це та будь-які інші дискомфортні стани – достатня причина, щоб звернутися до лікаря», – переконує наша гостя.

Складні опущення 3-4 ступеню вирішує гінеколог оперативним або іншим шляхом, а на початкових етапах жінка може виправити все самостійно під керівництвом сертифікованого тренера з інтимної гімнастики.

«Проблеми опущення 1 та навіть деякі 2 ступеню можна вирішити настільки, що все буде краще, ніж було до того (сміється – авт.). Ну, справді, це ж як із пресом: якщо хочемо плоский живіт, то регулярно тренуємося. Я як гінеколог бачу проблеми жінки ще задовго до того, як вона наважиться зі мною про них поговорити. По-перше, я мама двох дітей, а по-друге – це моя робота. Але жінки переважно приходять до гінеколога з конкретними симптомами чи захворюваннями, рідко бувають запити про те, що їй не хочеться чоловіка або виникають якісь інші проблеми у цій сфері.

Іноді запитуєш, а чуєш зовсім не те, чого хотіла б. Кажуть: «Ай, який там уже в нас секс!». А я переконана, що якби люди були більш сексуально задоволені, то і сім’ї були б міцнішими, і суспільство щасливішим. Коли в мене на прийомі є більше часу, то я можу обережно зачепити такі теми, щоб спробувати допомогти. Але частіше це потребує консультації особливого спеціаліста», – стверджує лікарка.

Віднедавна консультантка такого профілю з’явилася і в Луцьку. Оксана Мазурок – єдина в області сертифікована тренерка з інтимної гімнастики та психолог-сексолог.

За першою освітою жінка – досить успішна фінансистка, окрім того, ще й дружина та мама трьох синів. Але після 35 років вона відчула переломний момент і бажання кардинально змінити професійну сферу.

«Шукаючи те, чим хотіла б займатися, я переглянула дуже багато тренінгів, придивлялася до людей, звертала увагу не тільки на професійні якості, але й на світоглядні орієнтири. Так я знайшла у Києві Міжнародну федерацію тренерів інтимного фітнесу, сексологів та секс-коучів і почала вчитися. Спершу опановувала нові знання лише для себе, бо після 15 років шлюбу хотілося якось вдосконалити і урізноманітнити стосунки. А згодом вирішила стати тренеркою, оскільки відчула, що ця ніша в Луцьку не заповнена, а запитів є багато», – пригадує жінка.

Більше пів року Оксана здобувала освіту, вчилася на онлайн-тренінгах та практичних семінарах у столиці. Спершу застосовувала набуті знання на близьких, друзях та знайомих, а потім зрозуміла, що їй бракує ґрунтовнішої бази із сексології. Відтак здобула ще й диплом психолога. Тепер веде консультації для жінок, зокрема у «Медичному центрі лікаря Цюха», та переконує їх, що не існує незручних питань.

«Інтимні стосунки дуже часто втрачаються у пари після пологів, але про це рідко говорять. Буває таке, що в цей період в чоловіка або в жінки з’являється відчуття, скажімо, «олівця в склянці». У таких ситуацій насправді є рішення, але про це не знають, ні жінки, ні тим більше їхні чоловіки. Зараз пропонують різні способи вирішення подібних проблем, але інтимна гімнастика, вправи Кегеля – це найбільш фізіологічний та безпечний метод. Ми працюємо лише із власним тілом, а тренажери застосовуємо винятково як зворотний зв'язок, щоб контролювати, наскільки правильно виконуємо ту чи іншу вправу», – пояснює тренерка.

Тренування варто починати із пів години, а далі консультуватися зі спеціалістом та складати власний план. Оксана розповідає, що треновані клієнтки можуть використовувати деякі тренажери і по 8 годин, але навіть мінімальний прогрес варто відстежувати на кожному етапі занять.

«Насправді коли це входить у звичку, ти перестаєш помічати. От зараз я говорю з вами, а паралельно теж можу виконувати вправи (сміється – авт.). Стоїш в заторі або в черзі – і качаєш. Ідеально – до 300 разів на день».

Тренерка демонструє нам найпоширеніші тренажери. Серед них – вагінальні яєчка різної ваги, які допомагають правильно виконувати вправу: якщо м’язи занадто розслаблені, то прилад просто випадає. Також тут лазерний тренажер, амплітуда указки якого показує, наскільки жінка може розслабити та стиснути тазове дно. Оксана зазначає, що деякі тренажери взагалі настільки легкі у використанні та непомітні іншим, що клієнтки не виймають їх зі своїх сумочок.

«Здається, що про вправи Кегеля знають усі довкола, але виконувати їх правильно вміють одиниці. Саме тому важливо, щоб цього вчив спеціаліст. Буває, що стискають сідниці, живіт, навіть щелепи та брови, але тільки не те, що насправді треба. Ще один поширений міф – це те, що варто просто установити тренажер і лягти спати. Так можна перетиснути судинки, утворяться пролежні та з хороших намірів зробите собі лише гірше», – застерігає пані Оксана.

Багато хто боїться і соромиться вперше прийти на такі тренування, але спеціалістка заспокоює – заняття відбуваються в одязі і непомітно для будь-якого стороннього ока. На першій зустрічі жінок, які народжували, обов’язково перевіряють на наявність діастазу та інших станів, що можуть завадити тренуванням. Якщо є певні протипоказання, то спершу по можливості усувають їх, а лише потім переходять до активного плану занять, щоб зробити їх максимально безпечними.

На запитання про проблеми в інтимному житті зрілих пар та шляхи їх вирішення наші гості відповідають розгорнуто і зі знанням справи. Це й не дивно, адже із цим в роботі доводиться зіштовхуватися доволі часто. Хоча пацієнтки рідко звертаються саме з такими питаннями, це зазвичай стає очевидним у процесі розмови та огляду.

«Ми всі соціальні, а тому залежимо від того, що відбувається довкола. На нас тисне політика, ситуація в країні, стреси, побутові справи. І з’являється цей стереотип, що після 35-ти вже ніякого інтиму не хочеться. Коли стосунки тільки починаються, підключається дуже багато гормонів, люди активні фізіологічно, стимуляція психоемоційна, у них все вдається. Через деякий час пара втомлюється, а народження дітей – це взагалі дуже складне випробування для пари, це криза. У жінки в цей період на низькому рівні гормони, які відповідають за лібідо.

Також у неї включаються захисні материнські механізми, куди вона спрямовує всі ресурси. Під час лактації сексуальне задоволення теж може проявлятися слабше. Під час лактації жінка може відчувати сухість, оскільки низький рівень естрогену, колагену, гіалурону. До речі, я не раджу годувати дітей довше року, корисного у тому молоці уже мало, а на жінок стає боляче дивитися. Чоловік втомлений, жінка вже нічого не хоче, яке тут інтимне життя! І для чого так знущатися над сім’єю?

До того ж, на погіршення статевого життя впливають саме вже згадані проблеми з опущенням, бо зникають приємні відчуття. Але все це можна поправляти, ми зараз володіємо різними техніками та методиками, головне тільки потрапити до толкового гінеколога, який поставить себе на місце тієї жінки», – з досвіду розповідає пані Іванна.

А тренерка з інтимної гімнастики стверджує, що секс допомагає жінці почуватися добре незалежно від віку:

«Жінка може вести нормальне інтимне життя і в 50, і в 60, і в деяких випадках поки їй Бог велів. Просто треба вчасно і з розумом підійти до свого здоров’я, вибрати те, що тобі на користь і покращити свою якість життя. Бо жінка, яка оргазмує, – це і гарний настрій, і хороше самопочуття, і еліксир молодості!».

Наприкінці нашої зустрічі гості побажали читачкам «Таблоїда Волині» прислухатися до свого організму, фільтрувати величезний масив інформації про здоров’я та виділяти найкорисніше для себе, щоб не втратити дорогоцінний час.

А записатися на перше заняття з інтимної гімнастики можна за телефоном – 099 193 4842.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].


2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter