Їх було 20: кого повісили на стіни Музею Корсаків. ФОТО

16 Грудня 2019

Близько 20 нових імен з’явилося на стінах Музею сучасного українського мистецтва Корсаків. Оновлену колекцію презентували днями для більше, ніж сотні відвідувачів.

Традиційно за бокалом ігристого поціновувачі сучасного мистецтва розглядали незвичайні твори, намагаючись осягнути cхований за хаотичними мазками сенс. Про сенс на ексклюзивній екскурсії говорила натхненниця музею Леся Корсак.

Неквапна прогулянка цікавою розповіддю розпочалася з Вершників апокаліпсису у чільній залі. Далі пройшлися першим та другим поверхом, що поділені на регіональні мистецькі осередки. Закінчилася екскурсія залом актуального мистецтва.

«Оновилося багато творів. Близько 20 імен додалося. Звідки вони взялися? Музею вже майже півтора року. Ми проводили виставки і постійно змінювали експозиції на другому поверсі центрального залу Ґенези сучасного українського мистецтва. Після кожного проекту ми докуповували роботи, нам щось дарували, і колекція постійно збільшувалася. І воно все в сховищах було. У нас 4 сховища битком набиті були роботами, і ми зрозуміли, що треба якось ці роботи показати. Ми на певний час припинили проекти Ґенези, і зробили перестановку творів, зробили нову концепцію, щоб показати від учня до наставника тяглість поколінь. Зараз експозиція поділена на 7 осередків: західний, одеський, закарпатський, київський, південно-східний, харківський і дніпровський.

Окремо йде зала соцреалізму, адже він спільний для всіх цих осередків. І можна навіть зараз простежити схожі тенденції: люди намагаються під певну ідеологію підігнати мистецтво. Це ніколи не можна робити, тому що ми скотимося до того самого. Мистецтво має йти своїми законами, і ніякі політики на нього не мають впливати», – підсумувала майже півторагодинну екскурсію Леся Корсак.

Зараз на стінах Музею висять роботи Миколи Глущенка, Андрія Сологуба, Андрія та Петра Гуменюків, Ігоря Панчишина, Романа Яціва, Івана Турецького, Валентина Кирилкова та Галини Івашків, Олега Парфьонова, Мирослава Ягоди та Якова Гніздовського, Олександра Завадовського, Олега Волошинова, Олександра Нем’ятого та інших.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ШОК І ЗДИВУВАННЯ: МУЗЕЙ КОРСАКІВ ВРАЗИВ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter