Успішно!

біхелсі

Як працює РК екран в ноутбуці

вісіс

Матриця для ноутбука — один з найбільш недооцінених компонентів лептопа. При виборі нового обладнання ми зазвичай орієнтуємося на процесор, відеокарту або пам'ять. Але екран? На цю деталь часто не звертаємо уваги, і це помилка. Особливо, якщо нам потрібен ігровий комп'ютер. Матриця низької якості зіпсує комфорт від гри, навіть якщо ноутбук оснащений топовим "залізом".

Але як саме формується зображення на рідкокристалічному екрані? Звідки беруться негативні ефекти зображення, здатні зіпсувати враження від лептопа?

Як генерується зображення?

Протягом багатьох років для роботи та ігор на комп'ютері використовувалися тільки рідкокристалічні екрани. При пошуці ноутбука можемо знайти тільки моделі з рідкокристалічними панелями. Звичайно, це РК-панелі різних типів: від найшвидших (хоча і не завжди найдешевших) ЖК-матриць TN, до IPS-панелей. У будь-якому випадку в основі конструкції лежать полімерні хімічні сполуки, звані рідкими кристалами, тобто елементами, що мають перехідну фазу між кристалічним і рідким агрегатним станом. З одного боку, ми маємо впорядковану (кристалічну) структуру частинок, з іншого боку, ці частинки можуть вести себе як рідина. Завдяки цим властивостям ми можемо контролювати поведінку такого складу і виводити зображення на РК-екран.

Екран як бутерброд

Абсолютно будь-яка РК матриця, одну з яких можна вибрати в цьому каталозі https://www.aks.ua/uk/catalog/matrici-dlya-noutbukov/, має багатошарову структуру.

  1. Підсвічування — необхідне в LCD

Почнемо з самого глибокого шару: це відбивач. Найчастіше в пропонованих сьогодні екранах ми можемо зустріти бічне світлодіодне підсвічування. На практиці це означає розміщення смуги зі світлодіодними діодами по боках екрана. Рідше виробники використовують матричне підсвічування, в якому світлодіоди розміщені не по краю, а по всій поверхні екрана.

Діоди генерують світло, яке потім рівномірно розсіюється по всій поверхні шару, що відображає.

  1. Шар світлорозсіювання в рк-панелі

Світло всередині цього шару поводиться як в оптичному волокні. Фотони відбиваються всередині і представляються нам у вигляді характерних точок, нанесених на органічне скло (з якого складається шар). Цей елемент зазвичай виготовлений з акрилових смол, полістиролу, полікарбонату тощо.

  1. Поляризатори, напівпровідники і рідкі кристали

Всі інші шари приховані всередині наступної, найтовщої структури ЖК-екрану, оточеної з обох сторін двома поляризаційними шарами. Що робить поляризаційний шар? Завдання поляризатора — упорядкувати світлові хвилі.

Між двох полярників і розташовується основний керуючий шар і серце матриці — прошарок, що містить частинки рідких кристалів.

Призначення шару управління — керування роботою рідких кристалів. Ці частинки під дією електричного поля змінюють своє положення і, по суті, блокують світло і формують зображення.

Додати новий коментар