Українське етно під джемом джазу: у Луцьку стартував масштабний фестиваль. ФОТО

15 Грудня 2018

Текст і фото: Юлія ДЗЬОБИК

У Луцьку стартував триденний наймасштабніший українсько-польський фестиваль, який поєднує десятки міст України та Польщі, сотні музикантів, тисячі меломанів, безліч кілометрів та ще більше відтінків джазу.

Щедро прикрашений новорічно-різдвяним декором Ляльковий театр зібрав чимало захоплених людей, закоханих у джаз.

Поки музиканти проводили останні репетиції, гості спілкувалися, ділилися емоціями та очікуваннями, пили гарячі напої та робили яскраві світлини біля святкової фотозони.


Ведуча заходу Наталка Войтович розповіла, що це 11-ий «Jazz Bez» у Луцьку і 18-ий фестиваль загалом, а отже, дійство уже досягнуло повноліття.
З вітальним словом до лучан звернувся віце-консул Генерального консульства Республіки Польща у Луцьку Марек Запур:

«Джаз – це більше, ніж музика, це стан душі, який не завжди можна комусь показати, це не те, що відчуваєш головою. Такі фестивалі допомагають ознайомитися з музикою, світоглядом, мовою, традиціями інших країн, чим доводять, що кордонів нема, вони лише у мозку, а насправді ми всі здатні відчувати щось таке прекрасне, як джаз».

Директорка департаменту культури Луцької міськради Тетяна Гнатів, крім вітальних слів та подяк, пригадала ще й Кшиштофа Савіцкі, який заснував цей фестиваль.

Організатор фестивалю Віктор Грисюк подякував усім, хто творив фестиваль і допомагав у його реалізації у Луцьку.

«Наша публіка найкраща, ми у цьому переконуємося щоразу! Я дякую усім організаторам і владі, які підтримували, коли здавалося, що нічого може не відбутися. Дякую Руслані Моклиці та Ользі Валянік, які взагалі робили щось надзвичайне, діставали інструменти, яких не було в місті. Також вдячний Ігореві Коцану, ректору СНУ імені Лесі Українки, завдяки якому у нас сьогодні є рояль, якого ще не було в рамках цього фестивалю. Ми багато працювали, тож тепер ваша черга оцінити», – зазначив Віктор.

Першою ластівкою фестивалю стали музиканти українсько-польсько-німецького гурту «Leleka», які стали справжнім потрясінням і відкриттям для лучан і гостей міста. Музиканти дивували сплетінням сучасного джазу, етно-мотивів, культурних особливостей та досконалої краси – справжності українського мелосу.

Вокалістка розповіла, що під час концертів дуже багато говорить, бо у Німеччині треба пояснювати кожну українську пісню. Відтак у Луцьку вона пообіцяла менше розповідати, а більше співати, зокрема й залучаючи голоси глядацької зали у так званому джазовому джемі.

Другим виступом вечора став холодний, пронизливий, аскетичний «скандинавський джаз» із гарячими серцями виконавців – Тріо Йонаса Камбіена. Як пишуть критики, це той випадок, коли до традиційного рецепту додано левову частку істинної і природної оригінальності. Це музиканти, які експериментують, при цьому залишаючись відкритими і доступними для найбільш несподіваних залів.

А на лучан чекають ще два яскравих вечори джазу у всій його чуттєвій та звуковій палітрі.







































***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter