«Це історія про кохання»: волинянину пересадили нирку дружини. ФОТО

14 Березня 2023

У Волинській обласній клінічній лікарні мешканцю селища Ратне зробили операцію із пересадки нирки.

Про це пише хірург-трансплантолог Михайло Загрійчук на своїй фейсбук-сторінці.

«Це історія про кохання, про самопожертву, про нашу командну роботу на грані можливостей, про розпач і адреналін, та про віру в чудо!

Сергій з містечка Ратне, де вісім років провів на діалізі!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РАПТОВО ПОМЕР ЗНАНИЙ НА ВОЛИНІ ЛІКАР

- Ви консультували у нас пацієнтів, але я не встиг тоді, можна до вас приїхати?

Вже через два тижні у Волинській обласній клінічній лікарні ми пересадили йому нирку від дружини Тані, все складалось ідеально!

Пересадка пройшла наскільки гладко, що хтось в операційній порівняв її з апендицитом! Вони лежали поряд в реанімації, уже відійшли від наркозу, і вірили, що все позаду! Вірили і ми, адже нирка активно давала сечу, і всі показники були стабільні! Як кажуть, ситуація штатна!

Але наша робота, на жаль, не завжди про ідеальні історії! Інколи бувають ускладнення, які від тебе не залежать, але перетворюють все на суцільний жах!

Через чотири години після операції у Сергія різко пропала сеча, я ніколи не забуду нічний дзвінок Тетяни, яка тоді чергувала:

- У нас біда, в нирці нема кровотоку, я викликаю всіх, коли Ви будете???

Мало хто з нас пам’ятає, як дістався в лікарню, хтось вперше в житті по зустрічній смузі на аварійках, хто на таксі з проханням летіти! Думки були одні - чи встигнемо?

Уже за пів години ми повторно дістали пересаджену нирку, в операційній панувала гнітюча тиша, і лише наркозний апарат порушував її, роблячи атмосферу ще більш напруженою! Нирка була фактично без ознак життя, в артерії була бляшка, яка відірвалась десь зверху і повністю її перекрила!

Описати, що вся команда пережила в той момент, неможливо! Ми за лічені хвилини відмили нирку, перешили артерію, але в очах кожного читався розпач та сльози! Я тримав нирку в руках, а всі дивились на неї, і мені здалося, що молились!

Тишу в операційній порушила нянічка, вона буквально закричала:

- Дивіться, дивіться - сеча з’явилась! Слава Богу!!! Я знала!

Сьогодні, коли ми їх виписували, з ідеальною функцією нирки і з хорошими аналізами, дружина Таня подивилась на мене і сказала:

- це щастя, любов, і віра в Бога, я це зрозуміла тоді, коли лежала в реанімації і бачила, як Сергія забирають на повторну операцію!

А я дивився на них обох і думав:

- як добре, що усе закінчилось щасливо, що вся наша команда - це перш за все про самопожертву заради інших, це і є чудо!

А ще про те, що за статистикою, медики не просто так живуть набагато менше, але це вже зовсім інша історія!

Всім гарних вихідних!» – йдеться у дописі.1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter