Словопортрет: громадський діяч Олександр Кваша

14 Листопада 2018

Текст: Аліна ХОЛБАН

Мешканець обласного центру Волині Олександр Кваша – керівник групи благодійного-волонтерського фонду «Слава», яка займається різноманітною волонтерською діяльністю: допомагає вихованцям навчально-реабілітаційних центрів Луцька, Ківерець і Крупи та дитячого будинку у Рожищах, а також регулярно передає гроші на ООС на Сході країни.

Нещодавно у Фейсбуці він закликав лучан приєднатися до флешмобу, метою якого є матеріальна допомога пенсіонерам, що продають сільськогосподарську продукцію – #флешмоб_закупись_в_пенсіонера. Чоловік пропонує відмовитись від філіжанки кави у кафе хоча б раз на тиждень, а на ці гроші придбати щось у дідуся чи бабусі, які продають те, що виросили на власному городі.

***

Займаюсь волонтерством три роки. Два роки тому мене запросив до співпраці благодійний фонд «Слава». Працюємо ми, ясна річ, безкорисливо.
Нещодавно запустив флешмоб «Допоможи пенсіонеру». Звичайно, в один день це все не робиться. Треба, аби пройшло трохи часу, щоб флешмоб запрацював.

***

Ще під час Революції Гідності я займався волонтерством на Майдані у Луцьку. Група волонтерів, яку я також очолював, збирала речі, продукти та відправляла до Києва. Згодом ми і самі туди поїхали.

***

Коли розпочалась війна на Сході, переправляли різні необхідні речі та кошти у 24-й танковий батальйон та 36-у бригаду морської піхоти.
Також, в рамках допомоги воїнам АТО, їздили по школах, де діти передавали на Схід харчі, малюнки. Ми показували їм фільм про танковий бій за Савур-могилу, щоб діти розуміли, куди і для кого вони це передають.

***

Був ще один проект: ми показували школярам короткометражний фільм «Доторкнись і побач». Це художня стрічка про дівчинку з порушенням зору. Таким чином ми хотіли розказати дітям про їхніх однолітків, які трохи відрізняються від них самих. Показати, що їх також треба поважати і приймати.

***

Є доволі багато небайдужих людей серед волинян, які долучаються до волонтерства та надають допомогу тим, хто цього потребує. Якби таких людей було більше, то може і весь світ був би добріший, не було б такої озлобленості в суспільстві.

***

Коли ти займаєшся волонтерством, все одно знайдуться ті, кому це не сподобається, кому ти якимось чином переходиш дорогу. Але чому ж не робити добрі речі спільно, гуртом?

***

Від владних структур особливої підтримки немає. Був тільки один випадок, коли луцький депутат Ігор Поліщук після мого звернення виділив кошти на допомогу малозабезпеченій родині, в якій є дитина з ДЦП. А загалом влада не сильно реагує на нашу діяльність.

***

Вважаю, що іти в політику можна тільки за умовою, якщо є хороша, згуртована команда однодумців. Тоді можна справді щось змінити на краще. Зараз я працюю в сфері безпеки та охорони.

***

Якщо чесно, не пам’ятаю, коли я востаннє відпочивав. Коли є час, залюбки ходжу в наш драмтеатр. Вже давно хочу відвідати виставу «Століття Якова». Читав книгу, бачив екранізацію, тому хотілося б подивитись і цю постановку. Я навіть одного разу спілкувався з Володимиром Лисом, коли ми їздили на Світязь по справах. Доволі цікава людина.

5
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter