Nirvana та «Літровий сік на халяву»: у Луцьку стартувала студентська «Ліга сміху»

08 Березня 2019

Фото: Юлія КОЦЮБА
Текст: Аліна ХОЛБАН

7 березня на сцені луцького Будинку культури стартував Фестиваль студентської «Ліги сміху».

За право потрапити до тренерів та пройти у наступний тур змагалися дванадцять команд з Волинської, Рівненської та Львівської областей.

Фестиваль гумору традиційно розпочався з представлення всіх команд-учасників. Ними стали: «Пацанва» (с. Білка Рівненської обл.), «Репертуар» (м. Луцьк), «Наш левел» (м. Броди), «П’ятниця тринадцяте» (м. Рівне), «Open Space» (м. Луцьк), «Абихто» (м. Рівне), «Сама Сама» (м. Рівне), «Два брата» (м. Рівне), «Джем» (м. Львів), «Ямайка» (м. Рівне), «Оптом дешевше» (м. Рівне), «Супермаркет Галина» (м.Луцьк).

Десять команд, які тренери мали обрати цього вечора, надалі змагатимуться у трьох етапах, пояснив ведучий Микита Чибар. Найкращі команди, які сумарно назбирають найбільшу кількість балів, потраплять до півфіналу. За правилами, у відбірковому турі судді мали обрати собі по дві команди, піднімаючись з місця. Також тренери мали право відправити деякі команди в «режим очікування», тобто визначитись з подальшою долею команди наприкінці відбіркового туру.

Отож членами журі виступили професіонали у сфері гумору і не тільки: капітан рівненської команди «Фававу», а тепер команди «Полішуа» Іван Зань, автор та актор львівської команди «Pazitiff» Василь Медецький та stand up-комік та учасник моно команди «Збірна правобережжя» Андрій Озарків, які обєдналися у тренерський тандем, переможниця шоу «Холостяк» Іванна Гончарук, телеведучий ранкового шоу на каналі UA: Волинь Владислав Зінкевич. П’ятого тренера, яким мав стати співвласник мережі «Дядя Pizza» Андрій Котищук, тимчасово замінив Олег Кобилинський – колишнє обличчя відомої команди з Володимира-Влдинського «Волиняки».

Після знайомства з командами та членами журі розпочалися виступи учасників. Нелегку місію першими розкачати публіку взяли на себе хлопці з рівненської команди «Пацанва». І хоча судді, завагавшись, відправили команду в «режим очікування», колоритним рівнянам вдалося задати чудовий старт фестивалю.

Наступними на сцену вийшла луцька команда «Репертуар». Харизматичні хлопці та дівчата одразу завоювали прихильність двох суддів: Влада Зінкевича та Іванни Гончарук. Порадившись між собою, члени команди обрали своїм тренером Влада Зінкевича.

Хоча в основі гумористичного шоу лежить змагання за першість, між командами студентської ліги утворилися дружні стосунки, які подекуди переросли у співтворчість. Так у виступі бродівської команди «Наш левел» прийняла участь дівчина-танцівниця з луцького «Репертуару».

«Підніміть руки ті, кого хоч раз в житті грабували. У мене сталася така історія: одного разу в мене вкрали гаманець. І завдяки нашій доблесній рівненській поліції… його так і не знайшли», - жартувала про злободенне команда «Пятниця тринадцяте» з Рівного. Нажаль, виступ команди не видався суддям достатньо переконливим, хоча, забігаючи наперед, скажемо, що наприкінці шоу хлопці все ж таки потрапили до команди Андрія Озарківа та Василя Медецького.

Найконцептуальнішим виступом потішила глядачів команда луцького «політеху» «Open Space» (колишні «LeGO»). Центральним «героєм» їхніх мініатюр була «машина часу» у вигляді пилососу, що протягом всього виступу стояв посеред сцени.

Веселі хлопці з команди «Абихто» (м. Рівне), поставили суддям «могорич»: літрову банку березового соку. «Пийте-пийте, насолоджуйтесь! Літровий сік на халяву – майже як «Фраголіно»», – додали вони. Загравання з членами журі та залучення їх до гри є доброю традицією гумористичних шоу подібного формату. Тож і на студентській «Лізі сміху» цим прийомом скористалася не одна команда. Особливо часто того вечора лунали жарти про шоу «Холостяк». «Літровий сік на халяву» змусив піднятись зі своїх місць Івана Заня та Іванну Гончарук. Останню молоді коміки обрали своєю тренеркою.

Для деяких глядачів студентської «Ліги сміху» візит до Палацу культури цього вечора приніс подвійну користь. Адже окрім гарного настрою та яскравих емоцій, троє щасливчиків в рамках розіграшу отримали квитки на виставу «Про що мовчать чоловіки, або Дикун forever», яка має відбутись у Луцьку 8 березня.

Після розіграшу квитків на сцену вийшла команда «Сама Сама». Компанія дівчат-дизайнерів іронізували над своєю майбутньою професією та жартували на різні «дівочі теми».

Рівненська команда «Два брати» викликала справила справжній фурор: після їхнього виступу піднялись усі судді. Хлопці жартівливо назвали себе «найгіршими сусідами, яких тільки можна уявити» та розкачали публіку, виконавши пісню Нірвани. В результаті «Два брати» обрали своїм тренером Івана Заня.

Далі естафету від рокерів-гумористі прийняла львівська команда «Джем». «Прикиньте, мені тільки що за кулісами сказали, що Марко Вовчок – це мати молодої вовчиці». Здається, жарти про Олега Винника ніколи не втратять актуальності в гумористичному середовищі.

Мабуть, найяскравішим виступом відбіркового туру студентської ліги став виступ рівненської команди «Ямайка». Дотепність, дещо своєрідний та іноді алогічний гумор вирізняють цю компанію рівнян серед інших команд. «Не гримай… халатиком», – багатозначно промовив хлопець у білому халаті своєму колезі по сцені, викликавши вибух сміху у залі. Особливо сподобався глядачам та суддям іронічний жарт про «Укрпошту».

Відмінники-олімпіадники з володимирецької команди «Оптом дешевше» розповіли, що приїхали на «Лігу сміху» тому, що їм «пофіг що вигравати». Самоіронія школярів-«ботанів» прийшлася до вподоби глядачам та суддям. В результаті команда потрапила до трнерського тандему Андрія Озарківа та Василя Медецького.

Закривала відбірковий тур студентської «Ліги сміху» команда іноземних філологів з Луцька «Супермаркет Галина» – «чоловіча команда з жіночою родзинкою». «Ми саме ті люди, які розуміють, що каже Парубій», – дотепно зазначили філологи. Найфектнішою частиною їхнього виступу став пластичний номер про «чоловічу рибалку».

Старт студентської «Ліги сміху» був яскравим, насиченим а динамічним. Далі буде!






























































***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected]

2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter