Луцький лікар захворів на коронавірус, жив на роботі і продовжував лікувати

14 Грудня 2020

Луцький пульмонолог з багаторічним стажем Олег Яковенко поділився досвідом щодо лікування COVID-19, щеплення, локдаун та смертність від запалення легень. Він сам захворів на коронавірус, поселився на роботі і продовжував лікувати хворих.

Про виснажливу працю українських лікарів завідувач відділення коронавірусного шпиталю Волинської обласної клінічної лікарні в Боголюбах розповів в інтерв’ю DW.

«Коли ми почули слово "ковід", "COVID -19", коли заговорили про пандемію, це автоматично було зрозуміло, що я як лікар-пульмонолог буду цим займатися. Я пам’ятаю січень, березень, відверто кажучи, ми не сприймали це. Ну, були, як сліпі кошенята, тому що не знали, як підійти до цієї проблеми, як вести пацієнта, як?...», – ділиться лікар.

Олег Яковенко розповів, що з дозволу рідних він записує відео із пацієнтами на телефон, щоб вони могли побачитися і поспілкуватися.

«Пам’ятаю, коли зробив перший запис пацієнтки, мати передавала вітання своїй доньці, бажала їй здоров’я, говорила,що вона одужує, але так сталось, що через декілька годин її підключили до апарату ШВЛ і вона, на жаль, померла. Але донька і рідні встигли побачити свою маму і почути останні слова, розумієте», – розповідає лікар.

Пан Олег каже, що пам’ятає усіх своїх пацієнтів, вони стоять в нього перед очима.

Більше інформації у відео.

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter