«А що таке 500 грн сьогодні?»: волинський лікар прокоментував платний прийом в обласній лікарні

18 Грудня 2022

Лікар-пульмонолог Олег Яковенко прокоментував введення платного прийому у Волинській обласній клінічній лікарні.

Про галас навколо платних консультацій у розмірі 500 грн. в КП «ВОКЛ» волинський медик написав у Facebook.

«Друзі, а що таке 500 грн. сьогодні?

Для когось це 2 заняття репетитора на тиждень для своєї дитини, і на це гроші не шкода бо це освіта! Для когось це 9 літрів палива на 100 км, і на це гроші не шкода бо треба їздити! Для когось це одноразовий похід на ринок, щоб купити 2 кг сала і на це гроші не шкода бо це смачно і треба їсти! Для когось це похід у кафе з рідною людиною або друзями, і на це гроші не шкода бо часом хочеться відпочити! Для когось це гарний букет квітів, і на це гроші не шкода бо на свято треба йти з подарунком! Для когось це 7 пачок цигарок на тиждень, і на це гроші не шкода бо хочеться палити! Для когось це похід в салон краси на манікюр, і на це гроші не шкода бо хочеться гарно виглядати! Можна продовжувати і продовжувати, АЛЕ, 500 ГРИВЕНЬ за консультацію лікаря це неприпустимо, ні, ні, ні і ще раз ні…!», – порівнює лікар.

«Не хочете, не йдіть на приватні прийоми та не платіть цих 500 грн., але не поливайте брудом тих, до кого рано чи пізно ви будете змушені звернутись! Всі хочуть потрапити до класного фахівця, проте, не всі розуміють, що вартувало хорошому лікарю стати саме хорошим спеціалістом! Для прикладу, щоб лікарю попасти на тижневе навчання за кордоном, треба мати мінімум 1500-2000 тис. доларів, щоб купити хорошу медичну книгу, треба витратити 100-200 доларів. Щоб стати справжнім фахівцем своєї справи, треба мінімум 10 років постійної практики та постійного навчання, а на це все потрібні не малі фінансові інвестиції!», - ділиться медик.

«Заявлена вартість консультації кваліфікованого лікаря вищої категорії в КП «ВОКЛ» становить 500 грн або в дол. еквіваленті 12,5 доларів, з яких він чистими отримає 200 грн. або 5 доларів (за мінусом податку та інших поточних витрат закладу)! Якщо лікар протягом місяця на платній основі прийме 100 пацієнтів (це в кращому випадку), то він отримає заробіток в сумі 20000 грн. або в дол.еквіваленті 500 доларів! За ці гроші він має прогодувати свою сім’ю і щось ще відкласти на свій професійний розвиток», - додає волинянин.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter