Хресна хода та купання у Стиру: як святкували Водохреще в центрі Луцька. ФОТО

19 Січня 2019

Текст і фото: Аліна ХОЛБАН

19 січня відзначається останнє свято різдвяного циклу – Водохреще, або Йордан. В цей день прийнято купатися в ополонках, а уся вода на Йордан вважається святою.

Вшановуючи давню традицію, лучани також ходили на святкові літургії до храмів та купалися в крижаній воді.

Велика кількість вірян у цей морозний та сонячний день зібралася в Кафедральному соборі Святої Трійці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ЛУЧАНИ ПІРНАЛИ В ТЕРЕМНІВСЬКУ ВОДОЙМУ. ФОТО

Богослужіння почалися о сьомій ранку. На соборному майдані відбулося велике освячення води, потім – літургія у нижній церкві.

З 10:00 під очільництвом митрополита Луцького і Волинського Михаїла тривала святкова літургія у верхній церкві.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯКИМ БУЛО ВОДОХРЕЩЕ В ЖИДИЧИНСЬКОМУ СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКОМУ ЧОЛОВІЧОМУ МОНАСТИРІ. ФОТО

Бажаючих помолитися, причаститися та набрати святої води прийшло чимало вірян – черга виходила за церковну територію та постійно поповнювалася.


До слова, послухати богослужіння та сходити по святу воду також можна було і у приміщенні Жіночого монастиря святого Василя Великого, який є частиною Кафедрального собору.

У полудень розпочався хресний хід від Собору до міського пляжу на річці Стир, де митрополит Михаїл мав освятити водойму.


Процесія рухалась через проспект Волі та головною алеєю центрального парку. Дорогою митрополит привітно вітав перехожих зі святом.
А на міському пляжі, не дочекавшись освячення, деякі лучани вже купалися у крижаній річці.
Коли хресний хід дістався пункту призначення і митрополит Михаїл урочисто освятив Стир, бажаючих пірнути у водойму стало ще більше. В купальниках і плавках, люди вишукувались у черги та, супроводжувані підбадьорюваннями спостерігачів, входили у річку.
Свіже повітря, сонячний день, привітні та веселі люди – водохресне гуляння на центральному пляжі Луцька відбулося натхненно та радісно.


***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

5
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter