Холод, музика та мова: студентка із Конго розповіла, як живе у Луцьку. ВІДЕО

06 Грудня 2020

22-річна Доркас Цамукуну Фіне Мбемба переїхала в Україну з Конго чотири роки тому. Дівчина розповідає, що захопилася співами, які допомагають їй вчити українську та покращити вимову.

Друзі та одногрупники називають дівчину Дорою.

Рідна мова студентки – французька. У Луцьку, крім технічної спеціальності, освоює українську мову. Два роки тому, каже, почала співати українською. Любить виконувати народні пісні в сучасній обробці.

Суспільне.Волинь побувало на репетиціях Дори в місцевій студії звукозапису.

Навчає дівчину співак та композитор Сергій Скулинець: «Я запросив Дору на студію, знайшов їй пісню народну, непогано в неї виходить. Акцент звісно є, але ми над цим працюємо».

Студентка розповіла, що на вивчення української їй знадобилося 6 місяців. Музика і спів допомагають не лише відточити навички вимови, але й рятують від самотності. З рідних Дори у Луцьку лише двоюрідний брат. Вдома, у Конго лишилися батьки дівчини, сестра і троє братів.

Дівчина розповідає, що у вільний від навчання та співів час, любить гуляти Луцьком, але більшу частину року мерзне. Часом, зізнається, набридають настирливі незнайомці:

«Луцьк - маленьке місто, немає багато іноземців, і кожен час вони хочуть знати звідки я приїхала. І часто я кажу, що не можу, я не маю часу, але вони все одно, ну отакі люди є».

2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter