Успішно!

біхелсі

Кишеньковий ніж – найкращий подарунок чоловікові

Кишеньковий ніж – чудовий подарунок чоловікові, братові, батькові. Що варто знати перед його покупкою

Питання, що подарувати чоловікові, братові, батькові часом дуже непросте. Хочеться зробити сюрприз, і до того ж презентувати утилітарну річ, яка обов'язково знайде своє застосування, а не лежатиме в коморі чи ящику столу.


Чоловіки, які давно і всерйоз захоплюються будь-яким хобі, як правило, вже забезпечені всім необхідним реманентом. І швидше за все, ви навіть не знаєте, що є в його «засіках». Але є безпрограшний варіант подарунка – складаний кишеньковий ніж. І навіть якщо в одержувача подарунка він вже є, і навіть не один, повірте – здивувати і потішити його вам точно вдасться. Якісний складень – це не просто ріжучий інструмент, а символ майстерності та уваги до деталей, що переносить нас в унікальну область поєднання людської творчості та практичності.


В асортименті ножового ринку легко загубитися непідготовленій людині. Менеджери інтернет-магазину «Мисливська зброя» готові допомогти вам у виборі ідеального подарунка. Ви можете отримати консультацію в онлайн-чаті або по телефону та вибрати з представлених моделей кишенькових ножів оптимальний варіант.


Які бувають кишенькові ножі:


Спершу слід виділити їх ключові характеристики, до яких відносять:

  • марку сталі, розмір та геометрію клинка;
  • тип відкривання;
  • матеріал та форму руків’я;
  • наявність додаткових інструментів та/або функціональних елементів на клинку;
  • тип ріжучої кромки;
  • здатність переносити високі навантаження;
  • дизайн виробу.

Виходячи з цих характеристик, кишенькові ножі бувають мисливські, рибальські, щоденного носіння (EDC), тактичні, туристичні, грибні, шкурознімні, дайверські та ін. Можна підібрати модель, що ідеально підходить під будь-який вид діяльності.


Виходячи з конструкції, можна навести таку класифікацію:

  • Розкладні ножі, що мають лише клинок. Розкладаються за допомогою отвору на лезі, шпенька, нігтьової виїмки.
  • Багатофункціональні ножі. Крім клинка, мають ряд інструментів, наприклад, ножиці, шило, викрутку, штопор, пилку. Різноманітність моделей дозволяє підібрати варіант із набором інструментів, що буде оптимальним для певної людини.
  • Викидні ножі. Можуть мати бічний чи фронтальний викид клинка. Ефектна робота автоматики зачаровує, але ціна такої моделі від іменитих ножових брендів також здатна вразити.
  • Ножі-метелики (балісонги). Досить специфічний вид, що характеризується двома руків’ями, що обертаються, і клинком між ними. Часто купується для виконання трюків з ним – фліпінгу. Балісонг стане ідеальним варіантом поповнення колекції. Існують також його тренувальні (незаточені) модифікації.


Щодо матеріалів


Марка сталі має ключове значення. Сучасна ножова сталь є складним сплавом, в який додаються легуючі елементи. Це може бути хром, нікель, ванадій, молібден, вольфрам, кобальт, марганець та ін. Спеціально підібрана пропорція заліза, вуглецю, легуючих елементів, разом з особливою технологією загартування дозволяють отримати сталь, що оптимально підходить для тих чи інших завдань.


Наприклад, марка LC200N широко застосовується у дайверських ножах, адже має дуже високу стійкість до корозії. Сталь N690 відома своєю міцністю та стійкістю на вигин та злам, за що набула широкої популярності. На сьогодні існує кілька десятків популярних ножових сталей.


Важливо додати, що клинки, виконані зі сталі однієї і тієї ж марки, але різних виробників, можуть суттєво відрізнятися за своїми характеристиками. Хрестоматійний приклад – марка 420HC. Вона відносно недорога та широко застосовується різними брендами. Але американський ножовий гігант Buck Knives, завдяки розробці унікальної технології термообробки, зміг досягти видатних фізичних та експлуатаційних характеристик своїх виробів, що мають клинок з 420HC. На такі дослідження часом потрібні роки і мільйони доларів, що не можуть собі дозволити бренди рангом нижче.

Щодо матеріалів руків’я, то вибір сьогодні величезний. Для його виготовлення виробники використовують дерево (в т.ч. цінні породи), різні полімери, карбон, мікарту, ріг, кістку, сталь, титан, алюміній, гуму, різні металеві сплави, і це далеко не все.


Як здивувати дорогу вам людину?


Ви можете купити кишеньковий ніж з ультрасучасної сталі, виріб від відомого ножового дизайнера або номерну модель із лімітованої серії. А якщо подарунок адресується любителю кіно, можна підібрати ніж, що з'являвся у класиці світового кінематографа. Наприклад, модель Harpy від Spyderco любив Ганнібал Лектер, а 110-й Buck був помічений у цілому переліку легендарних голлівудських кінострічок.


Кишеньковий ніж – практичний та універсальний подарунок, який нагадуватиме про вас довгі роки.

Додати новий коментар