У «дзеркальну» дату в Луцьку взяли шлюб 15 пар. ФОТО
У «дзеркальну дату» – 24 квітня 2024 року – на Волині одружилося 26 пар наречених. З них 15 шлюбів уклали у Луцьку.
26 Квітня 2024
Успішно!
Через п'ятдесят років після весілля Зоя Тимофіївна та Микола Євтухійович Солом'янюки вирішили обвінчатися.
Через п'ятдесят років після весілля Зоя Тимофіївна та Микола Євтухійович Солом'янюки вирішили обвінчатися.
Про це пише газета «Новий погляд +».
«Як тепер пам’ятаю, було наше весілля рівно 50 років тому, у неділю, 29 серпня, - починає свою розповідь Зоя Тимофіївна. – А тепер, 28 серпня, ми вирішили повінчатися в церкві, бо тоді, на початку 70-х, про таке навіть боялися й думати».
Зібрали у храмі найрідніших людей – дітей та внуків, котрі стали свідками укладення церковного шлюбу. Тоді ж у сімейному колі й приймали вітання із золотим ювілеєм подружнього життя.
Познайомилися Зоя та Микола у Любомльській сільгосптехніці, куди обоє прийшли працювати: вона – після школи (вступити на навчання в омріяний університет на спеціальність «іноземна мова» не вдалося через надміру великий конкурс), а він – одразу після служби в армії.
«А за трохи й побралися. Мені на той час було 22 роки, йому – 23. Весілля гуляли два дні – 28 та 29 серпня, в Любомлі та Машеві, звідки родом Микола, – розповідає Зоя Тимофіївна. – Жити вирішили тут, в Любомлі, у старенькій хатині, бо ж до роботи нам було рукою подати».
Працюючи бухгалтеркою у сільгосптехніці, Зоя Тимофіївна паралельно здобувала вищу освіту у Львівському сільськогосподарському інституті. Згодом молоду та працьовиту жінку призначили головною бухгалтеркою підприємства. Далі довелося працювати в райдержадміністрації, у відділі економічного розвитку, потім – у «Градобанку», згодом – у Старовойтові. А вже маючи за плечима 38 років трудової діяльності, у 2004 році вийшла на заслужений відпочинок.
Микола Євтухійович починав свою трудову діяльність звичайним помічником бригадира Любомльської сільгосптехніки, маючи дипломи Володимир-Волинського сільськогосподарського технікуму та інституту в Дублянах, потім став бригадиром тракторної бригади, згодом – завідувачем курсів з підготовки працівників сільського господарства, головним інженером з нової техніки. У 1980 році працював в управлінні сільського господарства райдержадміністрації, начальником Любомльської інспекції Держтехнагляду, потім – головним інженером в управлінні. Навіть довелося п’ять років очолювати колгосп у рідному Машеві. І от, маючи, окрім загального, ще й 24 роки стажу державного службовця, вийшов на заслужений відпочинок.
Але навіть на пенсії подружжю не сидиться: Микола Євтухійович вже 12 років працює у Любомльській спортшколі робітником з обслуговування, а Зоя Тимофіївна зайнялася підприємницькою діяльністю. Хоч і проживали все життя у місті, проте завше тримали господарство. Тепер менше, бо здоров’я, кажуть, вже не те.
«За городами немає коли сумувати та боки відлежувати, – каже Микола Євтухійович. – Пів гектара маємо поля, щось діти садять, решту – ми. Придбали невеличкого трактора для обробітку городу».
Окрім того, чоловік тримає у селі Лисняки ще й невелику пасіку, звідки збирає запашний мед. Для родини, каже, на зиму вистачає. Зоя Тимофіївна купається в іншій стихії: квітах, з яких найбільше любить лілії та осінні хризантеми, троянди. Більше двох десятків років займається вирощуванням різних сортів помідорів, з яких кожної осені збирає своє насіння та вирощує розсаду для власної потреби.
У вільну хвилину пані Зоя любить засісти за вірші. Одна з її поезій, присвячена рідному місту, увійшла до збірки творів письменників краю «Променади Любомля».
Найбільша гордість подружжя – двійко дітей (донька Лариса вчителює у Любомльському ліцеї №2), син Олександр – служить у прикордонних військах) та четверо внуків.
Дуже переживали, коли син у 2014 році потрапив в АТО, де служив у пункті пропуску «Маринівка». Саме за декілька місяців до того, каже Зоя Тимофіївна, сім’я сина поповнилася найменшою маленькою донькою. Згадуючи той період, жінка стиха стирає непрохану сльозу з очей. Обстріли, наступи, втрата побратимів – всього довелося пережити їхньому сину. Чи то щаслива година, чи то молитви матері, але повернувся додому живим та неушкодженим, хоча на ротації бував у зоні ООС ще декілька разів.
За чоловіком пішла на контрактну службу і його дружина Любов, пройшовши тримісячні курси бійця у Старичах Львівської області, профільні курси у Київській області. Тепер обоє служать у протиповітряній обороні.
«Незчулися, коли пів століття спільного життя пролетіли, як одна мить. Пригадуєш: щойно школу закінчила, а тепер – уже внуки дорослі, а тобі уже за 70, – каже Зоя Тимофіївна. – Всяко було в житті: і хороші моменти, і погані. Сварилися, мирилися… Так не буває, щоб все гладко. Та все одно живемо добре, хоч і статків великих не маємо. Бо це – не головне».
Підтримка та любов найближчих людей, злагода, розуміння, бачити щасливими та здоровими своїх дітей та усмішки на обличчях внуків – ось що, за словами подружжя, найголовніше у житті та не вимірюється жодними скарбами світу.