BLOG на нічку: 6 цікавих методів позбутися безсоння

04 Лютого 2019

Сьогодні у традиційній рубриці «BLOG на нічку» дізнавайтесь, як позбутися безсоння завдяки простим, проте дієвим методам.

Матеріал опубліковано на сайті інформаційно-аналітичного видання TIMES.ZT.UA.

Якщо бажаєте побачити і свій блог на сторінках нашого інтернет-видання – надсилайте тексти на електронку: [email protected].

***

Як показує практика, ми дуже мало знаємо про сон, і відсутність цих елементарних знань призводить до того, що переважна більшість з нас відчуває потребу у якісному сні. Роль сну настільки велика, що по суті все наше існування напряму залежить від цього простого процесу, ні більше, ні менше! Сон – це дуже важливо і ним нехтувати ні в якому разі не можна.Правильний сон – це цілісна система, вирвавши з якої хоч один елемент, весь механізм буде працювати погано. У цій публікації ви побачите ряд перевірених способів швидкого засинання.

Метод 1. Імітація людини, яка спить.

Щоб все вийшло ідеально, треба імітувати позу людини яка спить, дихати повільно і глибоко. Тіло повинно бути повністю розслаблене. Потрібно ігнорувати навколишні подразники. І з третього-четвертого разу, ваш організм буде миттєво засинати. Звісно, у дитини процес засинання зовсім інший, на відміну від дорослої людини. Діти, десь до 8-10 років, пропускають перші стадії сну і засинаючи одразу переходять у фазу глибокого сну. Так чи інакше, цей метод працює, але треба пам’ятати, що ефект наступає десь з 3-4 спроби при повній імітації сну людини. Успіхів!Метод 2. Втома очей.

Пам’ятаєте, як буває, коли дуже хочеться спати, очі ніби злипаються. В народі кажуть: «Хоч сірники втавляй». Такого ж ефекту ми хочемо досягнути за декілька хвилин. Лягайте в своє ліжко на спину і повністю розслабтесь. Відкрийте очі і подивіться на стелю. Закрийте очі. А тепер дуже швидко відкрийте очі, закрийте 3-4 рази підряд( Ніби кліпаєте очима) настільки швидко, наскільки зможете. По закінчення кліпання, очі у вас повинні буди закритими. Зачекайте секунд 7-10 і знову моргайте. Через 7-10 хвилин повторіть ще раз. В ідеалі зробіть це 5-7 разів, але вже після третього разу вам це буде робити все складніше і складніше. Очі не захочеться відкривати, вони ніби злипатимуться, чого ми і добивались. Спробуйте!

Метод 3. Розслаблення по Якобсону.

Перед виконанням цієї вправи бажано спочатку проконсультуватися з лікарем. Лежачи в ліжку треба по черзі напружувати м’язи тіла, а потім одномоментно всі одразу розслабити. Повторюючи декілька разів підряд, дійсно отримуєш більш глибоке розслаблення. По тілу пробігає приємне тепло, так і хочеться заснути. Для повного ефекту, треба концентруватись не на думках, які так і лізуть в голову, а на відчуттях тіла. Не більш як через 5 хвилин спостережень за своїми розслабленими м’язами і вуаля: ви спите!Метод 4. Подушечки пальців.

Мало хто щось очікує від такої простої вправи, але вона насправді дієва. Перевірено неодноразово. Ляжте в ліжко, заспокойтесь, розслабтесь. А тепер великим пальцем руки, м’яко проведіть по подушечкам інших чотирьох пальців цієї ж руки. Вперед-назад, і так декілька разів. Це треба робити одночасно на обох руках. Все. Обов’язково спробуйте!

Метод 5. Свічка.

Для того, щоб заспокоїти мозок і взагалі нервову систему після буйного дня, і (як кажуть в народі) трошки себе «приспать», практикують вправу Свічка. Для цього потрібно сісти в кімнаті з тусклим, або дуже тусклим світлом. Розмістити навпроти себе в 1,5-3 метрах запалену свічку, і дивитись на неї не відриваючись 15-20 хвилин, можна і більше, моргати також можна. У цей час думати тільки про свічку, про вогонь, і ні про що більше.
Справа в тому, що наш мозок це інерційна річ, для того щоб виштовхнути всі тривоги дня, найкращий спосіб – це спосіб заміщення. Думаючи про свічку, чи про вогонь, ви якраз це й робите. Свічку можна замінити каміном, або відкритим вогнищем, на свіжому повітрі. До речі, саме цим способом користувались в деяких піонер таборах для заспокоєння емоційного перезбудження підлітків, пам’ятаєте? Зробіть експеримент, вже сьогодні.Метод 6. Згадати все.

Необхідно знайти в пам’яті, хоча б один сон, який ви можете згадати (хоча б частково), він повинен бути приємний, допускається навіть еротичний. Сон повинен бути приємним і незбуджуючим. Достатньо навіть уривка сну. Лягаємо спати, згадуємо цей сон, розвиваємо його далі, продовжуємо наповнювати його новими подробицями і моментами. Концентруватися не стільки на подробицях, скільки на своїх відчуттях. Попутно намагаємось згадати, що було до цього моменту, що буде після. Подумайте уві сні, що буде далі, де ви б хотіли побувати, з ким зустрітися. Якщо ви все робите правильно, то через 5-7 хвилин, ви відправитесь у царство Морфея якраз з цього сну.

І наостанок: лягайте спати тоді коли вам хочеться, а не тоді коли потрібно, ось головний секрет швидкого засинання. Думаю, ви знайшли серед запропонованих методів, той метод, який підходить саме вам, котрий спробуєте уже цієї ночі. Можливо, ви спробуєте, навіть декілька способів одразу. Хочу лише підкреслити, що при цьому не можна концентруватися на бажанні заснути, цим ви навпаки сон відштовхуєте. Краще сконцентруватися не на результаті, а на своїх відчуттях. Сон – це просто, а ще приємно.

Солодких вам снів!

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter