BLOG на нічку: 10 способів показати дитині свою любов

05 Лютого 2024

Сьогодні у блозі на нічку – вчинки, які говорять більше за слова. Портал «Сім’я і дім» радить разом із «я тебе люблю» обов’язково демонструвати ще й свої почуття, особливо до дитини. Тоді вона повною мірою почуватиметься щасливою!

10 способів показати любов – читайте далі та занотовуйте.

***

Дивіться дитині в очі і обіймайте її. Частіше беріть за руку, обіймайте, присідайте поряд, гладьте по голові. Тоді дитина почуватиме з вами повний контакт.

Кажіть компліменти і дякуйте. Це потрібно не тільки дорослим, а й дітям. Дитина повинна розуміти, що її зусилля цінують. А завдяки компліментам вона буде вчитися любити себе і матиме гарну самооцінку.

Разом читайте книги та обговорюйте прочитане. Не тільки допоможе дитині полюбити читання і вдумливо читати. Обговорюючи персонажів та їхні пригоди, ви допоможете дитині краще зрозуміти життя.

Проводжайте до сну. Не обмежуйтеся словом «на добраніч». Обговоріть, як минув день, поділіться враженнями, налаштуйте на гарні думки. Тоді сни у дитини будуть добрими.

Проводьте з дитиною час наодинці. Ця порада актуальна для багатодітних сімей: кожній дитині окремо варто щодня присвячувати час, хоча б кілька хвилин.

Готуйте разом. Це зближує батьків і дітей, допомагає малечі почуватися дорослішою. Куховарити разом можна не тільки з донькою, можна готувати з сином буденні страви або його улюблені ласощі.

Дозволяйте дитині невеликі пустощі, наприклад, у вихідні. Дозволяйте те, що ви зазвичай забороняєте, – тоді у дитини буде відчуття маленького свята.

Грайтеся разом. Це важливо не тільки для малюків. Якщо ваша дитина підліток, запитайте, які ігри їй цікаві і чим. Ваша цікавість до справжніх інтересів дитини (навіть якщо ви проти комп’ютерних ігор та зависання у гаджетах) вас неодмінно зблизить.

Заохочуйте мріяти. Запитуйте, про що мріє дитина. Розповідайте про свої мрії. Пам’ятайте, що мрії з часом перетворяться у цілі. І дитині потрібно навчитися їх ставити.

Створюйте сімейні традиції і ритуали. Це єднає сім’ю, створює спогади і допомагає кожному почуватися щасливішими.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter