Волинська медійниця «розвела» «1+1»

14 Серпня 2018

Редакторка «По той бік новин», експертка ІРРП, медіа-тренерка та консультант з комунікацій Альона Романюк «розвела» «1+1». У ході експерименту медійниця, яка тепер живе та працює у Києві, зумисне розіслала прес-реліз українським ЗМІ із фейковою інформацією.

У матеріалі йшлося про те, що зовсім скоро Південь та Схід України очікуватиме нашестя кульових блискавок. Такий експеримент проводили, аби з'ясувати, як дотримуються професійних стандартів журналісти регіональних медіа. Однак, справа набрала неочікуваного резонансу.

Як зазначають на сторінці ГО, яка займається розвитком регіональної преси, «По той бік новин», фейк опублікували «ТСН», «NewsOne», «Обозреватель», «Газета по-українськи», «УНІАН» та понад 200 інших ЗМІ!

Спеціально для «Таблоїда Волині» Альона прокоментувала ситуацію.

«Номер, вказаний у релізі, був дійсний лише протягом одного дня. Мені телефонували три журналісти. Два видання – «Миколаївське Слідство.Інфо» і «Таврийские вести» – написали спростування цієї новини. Першим серед ЗМІ здогадався, що це фейк, і написав про це на сайті «Бахмут Вечерний». Навіть без телефонного дзвінка. Загалом, відсутність контакту мала би наштовхнути медіа шукати інших експертів.

З волинських ЗМІ про кулясті блискавки написали «Волинські новини», пославшись на «ТСН», – стверджує експертка ІРРП.

«Я розуміла, що інформація викличе ажіотаж серед кількох видань і кількох журналістів, але що тема зайде так далеко – передбачити можна було, але я в це не хотіла вірити((( критичне мислення практично відсутнє», –додає Альона під одним із постів у на своїй сторінці у Фейсбук.

***

Передрук без згоди «Таблоїда Волині» заборонений.

6

Читати ще

Коментарі

опача

а відео видалили

Голос громади

не хочуть визнавати помилок

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter