Відомий музичний журнал показав концертні майданчики у Луцьку

27 Березня 2018

Журналістка Анастасія Передрій та фронтмен гурту Сергій Мартинюк "Фіолет" розповіли Karabas Live, де в Луцьку лунає музика.

Через своє прикордонне розташування, Луцьк на концертній мапі України є вкрай специфічним містом. Сюди не гребують заїхати молоді європейські панк та хардкор команди, котрі турять континентом і не завжди заїжджають топові українські зірки, вчергове ризикуючи не продати квитки на свій концерт. При цьому, у Луцьку налічується понад 10 різнопланових концертних майданчиків, готових прийняти і експериментальну джазову формацію з Польщі і Океан Ельзи з стадіонним турне.

Одинадцять років на Волині проводиться фестиваль «Бандерштат», який став своєрідним містком для знайомства тутешньої публіки з найрізноманітнішою українською музикою: від іменитих зірок (Бумбокс, Воплі Відоплясова, Скрябін, ТНМК, Тартак, Jamala, Onuka, Кому Вниз, Брати Гадюкіни та ін.) до нової хвилі нашої музики (Vivienne Mort, Один в каное, 5вимір, Septa, Panivalkova, Latexfauna, Tik Tu, Zapaska тощо).

Попри певні несприятливі чинники, в останні кілька років спостерігається активне піднесення рівня відвідуваності концертів і стосується це артистів не лише формату Олега Винника.

РЦ «ПРОМІНЬ»

Історія. “Промінь” – культове місце для тусовок луцької молоді 70-80-х років. Тогочасний радянський хай-тек кінотеатр згодом пережив серйозний занепад. Зараз будівля отримала нове дихання. Оновлений після реконструкції “Промінь” відкрили наприкінці 2016-го. Тепер там, окрім першого в Луцьку мультиплексу, є концертна зала, яка може прийняти до 800 глядачів.

Атмосфера. Місце для тих, хто любить якісний звук. Саунд-супровід концертів у “Промені” зараз – на найвищому рівні. Зал розрахований на сидячих гостей. Проте, часто глядачі не витримують всидіти весь концерт, відтак рок-виступи у «Промені» перетворюються у класичні фан-зони.

Асортимент. “Промінь” зараз пропонує найбільше великих концертів в Луцьку. Це і виступи гумористичних шоу, і театральні вистави, що гастролюють країною, і концерти виконавців різних стилів. Цього місяця на сцені розважального центру можна побачити «Бумбокс», «Друга Ріка», TAYANNA та «Один в каное».

[img]2_0_.jpg[/img

Драмтеатр

Історія. Драмтеатр розташований у самісінькому центрі Луцька, на Театральному майдані. Саму будівлю проектували у Києві, а звели у 1939-му – на місці колишньої паркової зони. Воєнні дії трохи призупинили роботу нового храму Мельпомени, але згодом все повернулося до звичного життя.

Атмосфера. У драмтеатрі надихає навіть фойє перед входом до головної зали. Просторі вікна відкривають фантастичний вигляд на центр Луцька – на головний проспект, собор, центральну площу. Особливо це красиво ввечері. Атмосфера у самому залі – академічна. Сидячих місць – 775.

Асортимент. Звісно, насамперед це театральні вистави. Але час від часу тут відбуваються і концерти. Зараз афіша драмтеатру рясніє анонсами виступів Ірини Білик та Тоні Матвієнко. А ще саме тут англашові концерти кілька разів на рік збирає дітище Сергія Притули – шоу «Вар’яти».

Палац Культури

Історія. Палац культури Луцька – “сусід” драмтеатру по Театральному майдану. Лучани й донині за звичкою називають це приміщення “Просвітою”, за старою назвою. Палац культури почав діяльність ще 1957 року. У 90-х там функціонувала легендарна студія звукозапису “Олекса”. Свого часу там записувалося багато відомих артистів, таких як Оксана Білозір та В’ячеслав Хурсенко. А луцький дует “Світязь” саме там “зводив” свої найвідоміші речі.

Атмосфера. Найчастіше у Палаці культури відбуваються концерти-звіти різних колективів і гуртків, які функціонують при цьому закладі. Тому навіть якщо ввечері приходиш на виступ якогось гурту, то можна побачити багато дітей і їхніх батьків. Загалом зал Палацу розрахований на 500 сидячих місць.

Асортимент. У Палац культури люблять приїжджати із концертами літератори. Наприклад, Оксана Забужко із сестрами Тельнюк, Юрій Андрухович та польський гурт “Karbido”. Не так давно саме на цій сцені виступали також Орест Лютий, «Без Обмежень», Віктор Павлік.

Театр Ляльок

Історія. Приміщення театру ляльок у Луцьку експлуатується як творчий обєкт із 20-х років попереднього століття. Свого часу це був кінотеатр; згодом – драматичний театр. Цікаво, що у цьому залі одразу після проголошення незалежності України були навіть засідання міської ради.

Атмосфера. У луцькому театрі ляльок – дуже затишно. А ще – там хороша акустика. Можливо, саме тому саме ця сцена – зимова локація джазового фестивалю. Загалом зал вміщає 250 глядачів.

Асортимент. Концерти у театрі ляльок відбуваються не так часто, як дитячі вистави. Але, як ми вже зазначали вище, там люблять виступати джазові виконавці. Раніше саме цю сцену для акустичних виступів обирали Vivienne Mort, «Один в каное» та «Фіолет».

Броварня «Карабас-Барабас»

Історія. Броварня із співзвучною назвою з сайтом Karabas Live відкрилася в Луцьку 5 років тому. З того часу там кілька разів на місяць проводяться різні концерти.

Атмосфера. У “Карабасі” завжди дуже людно. На концерти заклад приймає до 250 гостей, що можуть розміститися за столиками. Плюс ще понад сотня охочих послухати музику стоячи.

Асортимент. В різний час на сцені клубу виступали Тік, Тартак, Фіолет, Гапочка, Brunettes Shoot Blondes та ін. З останніх яскравих концертів у «Карабасі «– «Брати Гадюкіни» та Фома із «Мандрів». Решта виступів – переважно місцеві виконавці та діджеї. І найбільш звичний вечір для відвідувачів броварні – перегляд футбольних матчів.

Пивний клуб «Майдан»

Історія. Луцькому “Майдану” уже 20 років. Пивний клуб за цей час став легендарним місцем для любителів концертів. “Майдан” вміщає орієнтовно сотню відвідувачів.

Атмосфера. Можна сказати, що дуже типова для концертів у пабах. Тут людно, шумно, інколи тісно, а у перервах між піснями можна почути дзвін пивних келихів. Загалом завжди відчуття, що ти тут “свій”.

Асортимент. Сцена “Майдану” рясніє рок-концертами. Час від часу сюди приїжджають виступати іноземні групи у межах своїх турів. А багаторічною традицією пивного клубу є щоп’ятничні виступи місцевого колективу “Чорні черешні”. За 20 років тут встигли відіграти «Кому Вниз», «Димна Суміш», «Карна», O.Torvald, «Вій», «Мертвий Півень», Epolets, «Гайдамаки» та сотні інших гуртів.

Пивний клуб «Оболонь»

Історія. У концертних тусовках Луцька “Оболонь” можна по праву вважати старійшиною серед подібних закладів. Цього року пивний клуб відзначатиме свою 24 річницю. Цей заклад в Луцьку всі знають під кодовою назвою “Кораблик”. Пов’язано це із інтер’єром.

Атмосфера. Стилістика “Кораблика” тематично дотримана до дрібниць. Навіть вбрання офіціантів таке, як у матросів. А на концертах там – по-домашньому затишно. Мабуть, тому, що ці виступи за своїми масштабами нагадують квартирники. Сидячих місць у залі – близько 70-ти. А якщо буде багато охочих потіснитися біля сцени, то оцінити концерт зможуть до сотні відвідувачів.

Асортимент. Щотижня у “Кораблику” відбуваються тематичні вечірки. Сцена клубу також відкрита для нових імен вітчизняної музики. Плюс нерідко виступають і місцеві гурти. За роки існування клубу тут грали «Бумбокс», SKAI, «Антитіла», «Роллікс», «Крихітка», SunSay, Сергій Бабкін, Pur Pur, «Фактично Самі» та ін.

Ірландський паб «LAPHROAIG»

Історія. Це відносно новий заклад у Луцьку, працює менше 5 років. Насиченої концертної програми там немає, але все-таки виступи час від часу відбуваються.

Атмосфера. У «Лафройзі» традиції ірландських пабів втілені у найдрібніших деталях. Насамперед це стосується інтер’єру: меблі з темного дерева, важкі стільці та столи, стіни викладені червоною цеглою. Загалом у пабі просторо, тож на концертах ніхто не тісниться. Вміщає приміщення до півтори сотні гостей.

Асортимент. Сцена Лафройгу, здається, привітна до усіх виконавців. Свого часу тут був квартирник Жені Галича із O.Torvald. Бувають і концерти джаз-менів, рок-формацій і місцевих музичних експериментаторів.

Клуб «Базилік»

Історія. Луцький «Базилік» працює понад 5 років.

Атмосфера. Про концерти тут можна сказати: вишукано і зі смаком. Ніякої тисняви: заклад приймає тільки півтори сотні сидячих місць. Додаткових запрошень не продають.

Асортимент. Базилік любить проводити заходи на кшталт фешн-показів Андре Тана, концертів Арсена Мірзояна та сальса-вечірок.

«Лучеськ-Паб»

Історія. Лучеськ – древня назва Луцька. А «Лучеськ-паб» намагається передати місцеві традиції. Раніше цей заклад мав назву “У Миколи”. Оновлений паб змінив меню – йдеться про кухню, в тому числі музичну.

Атмосфера. Лучеськ-паб розташований на одній з найбільш затишних центральних вулиць Луцька – Крилова. А поруч із входом прописався легендарна машина луцького автозаводу – Волинянка. Місцевий колорит, як ви зрозуміли, витриманий наповну.

Асортимент. Часто виступають відомі українські гурти. Сцена пабу приймає такі команди, як «Мотор’Ролла», «Тінь сонця» та «Мері». Проте найчастіше у закладі пісні виконують самі відвідувачі, адже майже щодня там працює караоке.

OPERA DANCE CLUB

Історія. Нічний клуб «Опера» – найбільший такого роду заклад на Волині. Разом із караоке-клубом та рестораном приміщення може прийняти до тисячі відвідувачів.

Атмосфера. Як не банально – клубна. Танцпол, який спонукає спокійно не стояти під час прослуховування музики.

Асортимент. Як риба у воді, в Опері себе почувають Макс Барских, Діма Монатік (до слова – лучанин) і група NikitA. Проте в клубі часто виступають артисти й інших жанрів: «Тартак», Brutto, O.Torvald.

Стадіон «Авангард»

Історія. «Авангард» – найбільший у Луцьку стадіон. Сидячих місць на трибунах – понад 12 тисяч. Концерти відбуваються раз-два на рік.

Атмосфера. Стадіон є стадіон. Фан-зони під відкритим небом завжди підкреслюють масштабність події.

Асортимент. Націлитися на луцький “Авангард” насмілюються далеко не усі виконавці. Стадіон у Луцьку вдалося зібрати лише «Океану Ельзи» та Олегу Виннику.

Фото: Надя Белік, Роман Домбровський, прес-служба гурту «Фіолет», офіційний сайт ФК «Волинь», офиційні сайти закладів «Карабас-Барбас», пивний клуб «Оболонь», пивний клуб «Майдан», клубу «Опера», клубу «Базилік», сайту новин «Таблоїд Волині» та nmj.com.ua

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter