Відомі Тетяни Волині розповіли про свої імена

25 Січня 2016
День Тетяни православні християни традиційно святкують 25 січня. Свято встановлено на честь мучениці Тетяни, що жила в Римі. Ім'я давньогрецького походження, від слова «Татт» – встановлювати, визначати. За значенням слова Тетяна – це упорядниця, засновниця, повелителька, що встановлює, поставлена, призначена.

Кажуть, що ім’я передбачає у своєї власниці особистість велику і мужню. Ім'я емоційне і тверде, тож Тетяни досить рішучі й впевнені у собі. З нагоди свята «Таблоїд Волині» поспілкувався з відомими Тетянами області.

Головний лікар Центру хірургії ока професора Загурського Тетяна Єремеєва розповідає, що своє ім’я дуже любить. Її так назвала старша сестра Ірина. Справа в тому, що у сестри була дуже гарна лялька, яку звали Тетяною.



Тепер володарка розкішного імені, як і сама Тетяна Єремеєва, каже, що ім’я зобов'язує бути завжди у тонусі, адже усі Тетяни сильні та вольові жінки. Пані Тетяна любить свій День ангела навіть більше, ніж День народження. Цього дня отримує багато вітань і, звичайно, квітів. Зазвичай День Тетяни святкує у колі рідних та колег.

Співачка та композитор Тетяна Ціхоцька впевнена, що ім’я впливає на характер людини.



«Мене просто назвали, без честі для когось, перебираючи між Тетяною та Оксаною. Можливо збіг, але найкраща подруга саме Оксана, і взагалі зауважила, що з Оксанами завжди мала приємні відносини, – розповідає Тетяна Ціхоцька. – За життя комусь хотілось називати мене Тіною, комусь – Тасьою, Танюшою, але переважно – Танею та Тетяною. Звичайно вірю, що ім'я впливає на характер, так само, як музика чи будь який інший звук, на настрій. В імені Тетяна – дві букви «Т»,«Те» звучить твердо, «тя» – м'яко. Напевно, так і в моєму характері чередується».

Депутатка Луцької міської ради Тетяна Янчук каже, що їй таке ім’я вибрала бабуся.



Цікаво, що жінку також хотіли назвати Оксаною, однак бабуся таки змогла переконати батьків Тетяни Янчук назвати дівчинку саме так. Депутатка розповідає, що завдяки такому імені вона компанійська, наполеглива та позитивна людина. Улюблені форми імені – «Таня» та «Танюшка». На День ангела жінка не влаштовує грандіозних святкувань, однак вітань отримує навіть більше, ніж на День народження.

Волонтерка та громадська активістка Тетяна Должко зізнається, що називав її також тато, а улюбленою формою імені є «Тетянка».



«Просто татові це ім’я дуже подобалось, ось татусь мене так і назвав. Ми і досі як дві краплі води – я і тато, – каже пані Тетяна. – Жодним чином ім’я не впливає на моє життя, тому що суть не в імені, а в характері, прагненнях. Я не вірю в те, що ім’я щось міняє в житті. У мене класичне ім’я. Тетян в світі багато, тому все банально просто і стандартно. Як історик знаю, що першочергово то чоловіче ім’я зі значенням «Володар», і часто кажуть, що воно мене характеризує чоловічими рисами та прагненням лідирувати. Не заперечуватиму – люблю покомандувати і мої волонтери з «Волинь SOS» часто мене звали так з любов’ю «Вождя» і чесно зізнавались, що ми єдина волонтерська організація із добровільною диктатурою, овіяною любов’ю, дружбою та взаєморозумінням»

Директор мережі піцерій «Тарантелла» Тетяна Скрипчук розповідає, що ім’я їй вибирав тато.



Жінка вдячна рідним за такий вибір, адже з таким іменем їй живеться гарно. Пані Тетяна вірить, що ім’я може впливати на характер і долю людини. Зокрема працелюбністю та наполегливістю серед власних рис характеру Тетяна Скрипчук завдячує своїй святій покровительці. Щодо улюблених форм імені, жінка каже, що все залежить від ситуації.

Весільний розпорядник агенції «FeelGood» Тетяна Зубрик каже, що тато хотів назвати її Михайлиною, адже народилася на Михайла – 21 листопада.



«Однак мамі було більше до вподоби ім’я Тетяна, проте історії, чому мене саме так назвали, я не знаю, – каже Тетяна. – Вважаю, що у житті нічого не буває випадково і наша дата народження, знак зодіаку та ім’я впливає на наше життя і долю. У певних містичних проявах. Однак не думаю,що ім’я здатне формувати характер, на це більше впливає виховання і оточення. Знаю, що Тетяна означає «засновниця», «володарка». В принципі моєму характеру таке визначення підходить, але знаю інших, цілком скромних Тетян».

Рідні й друзі найчастіше називають дівчину Танюшкою, в університетські часи казали «Таньчик», ще одне прізвисько давно уже причепилося і пов’язане з кольором волосся – «Рижа» або «Рижик».

Візажистка Тетяна Кундик розповідає, що їй таке ім’я дісталось завдяки дідусю. Рідні вибирали між іменами «Марія» та «Тетяна» і дідусеві таки вдалося переконати.



Пані Тетяна каже, що зазвичай володарки цього імені – ділові, розумні, цілеспрямовані та сильні жінки. Їй також притаманні ці риси – зізнається візажистка. Тетяна Кундик також зізналася, що вже двічі з цього дня у неї починались якісь важливі досягнення: одного разу вирішила схуднути і це їй вдалося досить добре, ще один позитивний досвіт – три роки тому на День Тетяни жінка вирішила не вживати алкоголь. Щодо форм імені жінка розповідає, що найбільше любить, коли до неї звертаються «Танюшка» й просто терпіти не може форми «Танька». А все через те, що колись у бабусиної сестри була корова Танька.

Ведуча новин на радіо «Вести» Тетяна Іванська каже, що любить своє ім’я, однак в дитинстві приміряла на себе й інші та навіть хотіла називатися Софією.



«Пожила з цією ідеєю два тижні і забулося, – каже жінка. – В моїй родині з десяток тіток, сестер і бабусь з ім’ям «Анна» чи «Аніта», тому коли я народилася тато сказав: «Анною вона не буде!». І підібрав ім’я, що гарно звучало би з його ім’ям – Тетяна Олександрівна. Люблю коли мене називають «Танюша», «Тетяна». Друзі називають «Тася». Терпіти не можу, коли кажуть «Танчик» чи «Танюха». Мені здається, що моє ім’я робить мене сильнішою. У часи розпачу звертаюся саме до себе: «Тетяно, візьми себе в руки!» І якось одразу вимальовуються крила за спиною і з’являються сили долати труднощі».

Цікаво, що уся польська родина називає жінку лише Тетяною, адже колись трапився курйоз. Кузина, яка живе в Варшаві, довго не могла нормально вимовити «Таня», і в неї виходило щось на кшталт «таньо», що польською означає «дешево».

Начальницю управління культури Луцької міської ради Тетяну Гнатів також назвав тато.



Чиновниця погоджується, що ім’я таки впливає на долю, адже не випадково вона знайома з багатьма успішними Тетянами, серед яких одразу пригадує й Тетяну Ціхоцьку. Тетяна Гнатів каже, що усі знайомі їй володарки цього імені – творчі, сильні та натхненні жінки. «Чи притаманні мені ці риси, не знаю. Треба запитати в оточення», – скромно зазначає жінка. Традиційно Тетяна Гнатів приймає вітання у цей день, однак святкувань не запланувала.

Керівник рекламної агенції «СіД» Тетяна Комарук любить своє ім'я, хоч це не завжди було так.



«Усі Тетяни приймають життя таким, яким воно є, і усі вони випромінюють світло, – каже Тетяна. – Це – улюблене ім'я моєї мами, бо їй воно дуже ніжне й м’яке, до того ж так звали сестру прадіда, яка жила з нами і була нянькою дітей кількох поколінь, оскільки своїх не мала. Бабця Тетяна доглядала й мене малою і дуже тішилася тим, що мене названо на її честь. У підлітковому віці через велику кількість Тетян навколо, ім'я своє не любила. У моєму 10-му класі їх було 6!»

Журналістка Тетяна Грішина розповідає, що мама дуже хотіла назвати її Діаною.



«Так сталося, що мій тато під час військової служби мав бойового чотирилапого товариша, який відгукувався на кличку «Діна». Тому з ім’ям принцеси і богині мені не судилося ходити, – каже дівчина. – Тоді мама вирішила назвати мене Дариною. Але за збігом обставин після такого рішення я пожовтіла. Це, звісно, поширене явище для новонароджених і з іменем не пов’язане, але так я перестала бути Дариною. І, зрештою, звернули увагу на ім’я Тетяни. Мама пригадує, що так звали педіатра в пологовому, і загалом ім’я сподобалося батькам, гарно поєднувалося з по батькові, прізвищем. Я з ними погоджуюсь і вдячна за такий чудовий вибір. Хоча у те, що ім’я формує характер людини, впливає на долю, я не дуже вірю. Якби це було так, то достатньо було би змінити кілька літер в паспорті, аби поміняти темперамент. А він, як відомо, іншими методами гартується».

Директор Бізнес-академії практичного менеджменту Тетяна Репницька жартує, що то у неї не ім’я, а діагноз.



Серед головних рис, що притаманні Тетянам і їй у тому числі, жінка виділяє енергійність, оптимізм та бажання пізнавати нове. Хоч жінка народилася у грудні, на День Тетяни отримує більше вітань, аніж на День народження. А серед звертань Тетяна Репницька найбільш полюбляє форми «Тетяна» та «Танюша». Найрідніші ж називають її Сонцем.

Солістку гурту «АССА» Тетяну Власову так назвала мама.



«Каже, що ще у школі вирішила назвати майбутню доньку саме так, – розповідає співачка. – Я в дитинстві певний час не сприймала себе як Таню, в молодших класах школи мені взагалі чомусь дуже хотілось бути Наталею. Та згодом своїм іменем почала пишатись. Мені здається, що ім’я «Тетяна» звучить дуже гордо. А ще воно зручне в тому сенсі, що його можна як завгодно видозмінювати. Навіть ті люди, яких зустрічаю вперше в житті, часто відразу чомусь починають називати мене Танюшкою чи Танічкою.

Не знаю, чи це саме через ім’я, але ще зауважила, що людям часто подобається промовляти вголос моє ім’я-прізвище. Приміром, якось, переглядаючи запис із концерту, помітила, що ведуча, оголошуючи мене, примудрилася за дві хвилини повторити словосполучення «Тетяна Власова» аж сім разів.

Звісно, свого часу я цікавилась, що значить моє ім’я і як воно начебто відповідає моєму характеру, багато читала на цю тему. Скажу чесно, майже все мені сподобалось. «Майже» – тому що в деяких цих астрологічних збірниках із Тетян роблять справжніх деспотів і надмірних егоцентристів. Але ще пишуть, що Тетянам притаманні цілеспрямованість, наполегливість, емоційність, артистичність, комунікабельність. Так-от все це – я, це правда. Утім, не впевнена, що ім’я може формувати характер людини. Знаю кількох Тань, які абсолютно зі мною не схожі, тому я б так не узагальнювала».
1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter