Що малює луцька художниця: від «петриківки» до Дарта Вейдера

20 Липня 2016
Художницю Марію Оліферук легко впізнати у натовпі – приваблива, цікаво вбрана, з романтичними кучерями, дівчина просто випромінює позитивну енергетику. Тож не дивно, що всі її роботи – світлі, ніжні та добрі.

В доробку мисткині є і картини, і прикраси, і розмальований одяг. Марія також вміє малювати мехенді, яке останнім часом набуло популярності.
Малювати художниця почала з дитинства. Першим учителем був тато, який сам ходив у художню школу, проте пов’язав своє життя з інженерією.

– Тато мені малював котиків, зайчиків, інопланетян. Потім я ходила на гурток малювання, та в художню школу. Зрештою, скільки себе пам’ятаю, завжди малювала, – пригадує дівчина.



Марія любить працювати у різних стилях, але найчастіше використовує декоративну техніку. Полюбляє малювати портрети, картини, а останнім часом стала розмальовувати футболки. Одяг від художниці – оригінальний та колоритний.

– Для розмальовування одягу використовую спеціальні фарби, які при пранні залишаються на ньому. Футболки можна спокійно прати в делікатному режимі або вручну. Фарба закріплюється за допомогою температури, тобто після малювання візерунок прасується.







Якщо люди замовляють розмальовану футболку, то вони хочуть отримати те, що не змогли знайти в магазині. Одного разу в мене замовили подарунок на весілля – дві парні футболки, на яких намальовані котики і фраза, знакова для цієї пари, – розповідає художниця.

Мехенді – окремий напрям творчості дівчини. Візерунки на тілі створюються за допомогою хни. В індії здавна була традиція – нареченій розмальовували руки та ноги і поки малюнок не зітреться, новоспечена дружина не повинна була виконувати ніякої хатньої роботи. Кожна рисочка, квіточка, елемент мали своє значення. Сучасні ж мехенді є своєрідною альтернативою татуювань, правда, тимчасових.
Натхнення Марія черпає з власного оточення, подій, людей, настрою.






– Ідеї виникають залежно від того, що малювати. Декоративний розпис – це, зазвичай, стандартний малюнок, який просто перемальовується. Для створення картин потрібне натхнення. Буває, що ідея є, але потрібна ще й внутрішня готовність, щоб її втілити. Варто через щось пройти, зрозуміти для себе і тоді змогти передати це іншими засобами, – пояcнює мисткиня.

Кожен вид образотворчого мистецтва має свою специфіку. Розпис хною, оздоблення одягу є декоративною творчістю, яка, по великому рахунку, є не дуже складною, просто треба навчитися самій техніці і мати якесь відчуття прекрасного. Певно, для Марії є найскладнішим є створення картин.







– Мені подобаються імпресіоністи. Завжди цікаво читати про художників, як вони працювали, шукали ідеї для своїх картин, винаходили нові стилі в творчості. У Луцьку художники спілкуються в галереях. До речі, не всі люблять відвідувати виставки в день відкриття. Дехто надає перевагу прийти після цього, коли менше людей, щоб спокійно подивитися картини, – ділиться секретами художниця.

Марія зізнається, що образотворче мистецтво – досить витратне.

– Часом люди замовляють картини і запитують, чому так дорого. Але ж не вся сума йде в руки художнику. Левова частка витрачається саме на матеріали, – пояснює Оліферук.

Зі слів дівчини, для художника важливо завжди бути в творчості, мати ідеї. Художники формують культуру суспільства, тому в них є відповідальна місія. Вони повинні вдосконалюватися, знати культуру і історію. Тоді будуть з’являтися нові ідеї, картини, виставки.









***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter