Автор: Анастасія ПЕРЕДРІЙ
Українська еміграція має багатолітню історію. Можливо, це нав'язана думка, або ж стереотипне уявлення, але слово «еміграція» в нашій країні має не дуже позитивний відтінок. Так чи інакше, але люди, які виїжджають жити за кордон – були, є і будуть. Хтось їде заробити гроші, хтось прагне змінити декорації навколо себе, а хтось просто втікає у пошуках ліпшого життя.
«Таблоїд Волині» з нагоди Міжнародного дня мігранта, що припадає на 18 грудня, поспілкувався із лучанкою Оксаною Цимбалюк.
«У Любліні я живу, аж не віриться, 2,5 роки. Приїхала на EVS-волонтерство в червні 2013 року. Рік була волонтером та реалізовувала фотопроект «Twarze Lublina». Потому отримала декілька пропозицій участі в інших проектах... і завертілось-закрутилось, що аж донині я там», – пригадує Оксана.
На питання про те, чим вона займається у Польщі, лучанка відповідає: «Розвиваюсь, фотографую, перекладаю, навчаюсь. Роблю те, що люблю».
Оксані Цимбалюк запропонували те, про що вона давно мріяла – пожити в іншій країні. А мрії, на її думку, повинні здійснюватися: «Тому я поїхала вчитися того, що в Луцьку б не отримала. Тобто, насамперед, досвід та трішки інший рівень життя та культури (мистецтва), розуміння та доступу до неї».
[caption][img data=def]18_12_2015_1776552897/11055256_10205593340688654_2452757003942435675_n.jpg[/img] Оксана живе в Любліні вже 2,5 роки[/caption]
Оксана з дитинства знала, що не завжди житиме в Луцьку. Але, каже, сумує за містом. Бо ж як не сумувати за домівкою.
«Місто творять люди. Сумую за своїми людьми, а потім вже за пов'язаними із ними місцями. Але я люблю всі наші ями на дорогах, нерівності, і навіть ці рагульсько утеплені балкони, бо воно говорить мені про те, що я вдома. Приїжджаю по-різному, буває раз на місяць, а буває і раз на три. Додому я хочу завжди і, коли є вільний час, то охоче його використовую на Луцьк, своїх батьків, пса і друзів», – каже дівчина.
На думку Оксани Цимбалюк, люди емігрують у пошуках ліпшого матеріального життя, хочуть жити комфортніше, мати можливість дозволити собі більше, жити без кордонів (має на увазі Європу), заробляти у валюті та могти купити собі те, про що давно мріяли.
Оксана каже, що вона – не емігрант. «Я – вільна людина. І в мене є велика цінність – моє життя, яке я намагаюся проживати яскраво, з пригодами та без примусу. Всі життєві рішення я приймаю добровільно, позитивно і усвідомлено. Дай Бог, аби був мир, і кожен охочий міг робити так само», – вважає дівчина.
А слово «емігрант» лучанка не любить ще зі школи. «Українська історія трактує емігрантів як жертв, які були змушені покинути свою країну. Тому мені завжди їх було шкода. Сучасні емігранти – це ті, хто примусово (фінансова або життєва ситуація) поїхали та залишилися закордоном, а зараз приїжджають в Україну раз на пару років побачити рідних та зробити собі зуби, бо закордоном ця опція дуже дорога», – каже Оксана.
Схожі публікації
У «кавовій розмові» з «Таблоїдом Волині» декан факультету історії, політології та національної безпеки СНУ Анатолій Шваб розповів, чому в дитинстві разом із братом ховався під стіл, що дала йому армія, які історичні події хотів би змінити та які батьківські поради проніс крізь усе життя.
17 Листопада 2019
Відверто про Афганістан, дружину, хабарі та реанімацію ми поговорили з керівником Луцького центру первинної медичної допомоги № 1 Ігоря Гнетньова в рубриці «Питання під градусом».
13 Березня 2019
Красунею дня сьогодні «Таблоїд Волині» обрав двадцятирічну Руслану Дудай.
26 Грудня 2018