Як пройшли змагання з дрег-рейсингу поблизу Луцька. ФОТО

25 Червня 2018

Текст: Олена СОЛЯНИК

Шалений драйв та адреналін, десятки спортивних машин та мотоциклів з різних куточків України та світу, перемоги, вболівання та запал. У Луцьку, 24 червня, відбулася масштабна авто-мото-спортивна подія: другий етап PROUDRS, яку організовує Вінницька федерація дрег-рейсингу та дріфту та Андрій Гальчинський. Завдяки підтримці Повітряних сил України і Луцької міської ради, Професійна Українська дрег-рейсинг серія, а також Чемпіонат України з мото-дрегрейсингу завітали до Луцька.Участь у змаганнях взяли 56 пілотів надпотужних та неймовірно швидких дрегстерів з України та з-закордону. Дійство відбулося на військовому аеродромі, що на вул. Ківерцівська, 85. Сотні лучан та поціновувачів швидкісної їзди зібралися­, щоб на власні очі оцінити всю міць на потужність дрегстерів.

В рамках підготовки до змагань, 23 червня, на Театральному майдані у Луцьку відбулася виставка дрегстерів – учасників перегонів. Це була неймовірна можливість поспілкуватись з пілотами, сфотографуватись біля авто, прийняти участь у конкурсах та розіграшах.«Що ж таке дрег-рейсинг? Це заїзд на 402 метри, де головне – якнайшвидше проїхати дистанцію та показати найкращий час. Також у парних заїздах, звісно, потрібно виграти у суперника.

В дрег-рейсингу приймають участь спеціально підготовлені автомобілі, які називаються дрегстерами. Потужність машин до 10 000 кінських сил. Розгін до першої сотні 0.4 секунди. За 402 метри дрегстери розганяються до 530 кілометрів на годину. Це рівень світового дрегрейсингу.


В Україні є дрегстери потужністю від 1 до 4 тисяч кінських сил з розгоном до першої сотні 0.8 секунди та з набором швидкості до 350 кілометрів на годину, - йдеться на сайті PROUDRS.

Перший етап змагань був у Одесі (26 травня), другий – у Луцьку, а третій етап відбудеться у Вінниці (4 серпня).
Організатори змагань побудували на військовому аеродромі VIP-трибуни на 300 місць, створили парк сервісу для пілотів, сконструювали 20-метрову сцену. Також встановили великий екран 6х4 м, на якому глядачі спостерігали за стартом дрегстерів. Рівень організації є дуже високим, про що свідчили кількість учасників та відвідувачів перегонів.

Також встановили понад 150 бетонних блоків та 2 кілометри заборів, які мали на меті забезпечити глядачів від нещасних випадків. Крім того, були встановлені намети, де кожен міг смачно поїсти шашлик чи скуштувати інші страви. Адже відкриття перегонів розпочалося ще об 11 год, а закінчилося все близько 20 год. Дітям до 10 років вхід – безкоштовний, тому маденьких вболівальників було безліч. Для дорослих вхід коштував 200 та 350 грн (VIP-трибуна). Таку кількість спортивних машин та любителів адреналіну, швидкості та активного відпочинку рідко коли побачиш разом.

На PROUDRS спортсмени змагалися у п’яти класах автомобілів та трьох класах мотоциклів. Класи автомобілів: «PRO LEGAL», «PRO FWD» ПЕРЕДНІЙ ПРИВІД, «PRO RWD» ЗАДНІЙ ПРИВІД, «PRO АWD» ПОВНИЙ ПРИВІД, PRO «Unlimited». Класи мотоциклів: MOTO до 600 см3, MOTO до 1000 см3, MOTO UNLIMITED.


Щодо машин та мотоциклів, які брали участь у гонках, то вони були найрізноматніших марок та моделей, розмірів і потужностей. Chevrolet, Tesla, NISSAN, Toyota, BMW, Volkswagen, Honda, Audi, а також самостійно зібрані автомобілі. Водії з Харкова, Одеси, Києва, Хмельницького, Луцька тощо приїхали та показали, що саме їхні автомобілі чи мотоцикли гідні перемоги.

З Польші до Луцька приїхав дрегрейсер Marcin Blauth (Мартін Блаут), чиє ім’я фігурує у міжнародних змаганнях з дрег-рейсингу ще з 2006 року.
Цей пілот швидкісного Chevrolet Camaro V8 Bi-Turbo 4x4 займає другу сходинку у загальному рейтингу Топ-50 дрегрейсерів Польщі, володіє званням King of Europe, має статус Чемпіона Німеччини та Польщі 2011-12 років.
А нещодавно у Великобратинії під час Santa Pod Raceway він встановив рекорд, подолавши 402 метри за 7.7439 секунди. А на змаганнях у Луцьку знаменитий поляк зайняв 1-ші місця у класах «PRO АWD» ПОВНИЙ ПРИВІД та PRO «Unlimited».

1
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter