Французький хор довів лучан до сліз піснею «Волинь моя». ФОТО

13 Серпня 2018

Фото: Оксана ФЕДОРУК

У Луцьку завершився восьмий Міжнародний фестиваль українського фольклору «Берегиня».

Великий гала-концерт «Уклін тобі, Україно» зібрав сотні лучан та гостей міста 12 серпня на Театральному майдані.

Фестиваль не проводили вже п'ять років, а цьогоріч у ньому взяли участь волинські та 32 колективи з інших областей та з-за кордону, зокрема, із Білорусі, Польщі, Словаччини та Франції.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: ЯК У ЛУЦЬКУ ПРОХОДИТЬ ФЕСТИВАЛЬ «БЕРЕГИНЯ». ФОТОРЕПОРТАЖ


Протягом трьох днів у рамках фестивалю пройшли науково-практичні конференції, виставки майстрів народного мистецтва, конкурс музикування, виступи колективів.

Окрім Луцька, фестивальні заходи також відбулися у багатих своєю історією Берестечку та Урочищі Вовчак.


Під час гала-концерту на сцені виступив відомий волинський музикант Валерій Маренич, якого дуже тепло зустріла публіка. Він виконав пісню Ігоря Білозіра та ще одну – білоруською мовою.

Волинський народний хор виконав свою музичну візитівку – «Пісню про Волинь», рядки з якої «Ти у гаях, озерах и долинах, ти у розлогих вербах і калинах. Ти вся в льонах, що грають як перлинки, ти рідна мати Лесі Українки знайомі кожному волинянину.Також виступили колективи з Іванич, Ківерців, Любешівського району Волині, з Київщини та інших регіонів України, а справжньою родзинкою свята стало виконання гімну Волині, який написав Степан Кривенький, Франко-слов’янським хором, який приїхав із далекої французької Тулузи.

«Волинь моя, краса моя» разом із ними стоячи підспівував увесь Театральний майдан.

«Ой, як ХорошЕ», - не стримували сліз в натовпі бабусі.Завершилося культурно-мистецьке дійство, яке організував Обласний науково-методичний центр культури, спільним виконанням гімну України.

***

Передрук без згоди «Таблоїда Волині» заборонений

2
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter