До Луцька приїхав відомий туристичний проект Ukraїner. ФОТО

28 Липня 2018

Текст і фото: Іра ТВЕРДА

До Луцька приїхав відомий проект "UKRAЇNER".

Його презентація відбулася 27 липня у просторі для роботи, творчості та відпочинку Innerspace.

Протягом двох годин лучани мали можливість познайомитись з частиною оргкоманди проекту – журналістом Богданом, операторами Олегом та Павлом, фотографом Олексієм - почути деталі експедицій, побачити прем’єрні відео, поставити питання гостям та навіть сфотографуватися з ними.

Як стверджує ідейник проекту Богдан Логвиненко, початкова мета була зробити контент, який під час подорожей можна було б показувати будь-якому іноземцеві і казати: «Дивись, це Україна!». Але коли вони розпочали першу подорож, то зрозуміли, що українці самі надзвичайно мало знають про Україну.

Проект "UKRAЇNER" представлений у трьох форматах: це кількахвилинні ролики про історичні регіони України, розповіді про місцевих людей та відеоблоги, в які потрапляє все, що не увійшло в основні відео. Всі вони доступні на сайті. Кожну історію стараються зробити мультимедійною.

«Вони (відео – ред.) про сучасність і про минуле. Не про людей, які жили в минулому, а про людей, які живуть тепер і зберігають минуле», - говорить Богдан Логвиненко.

Завдяки волонтерам матеріали уже перекладені шістьма мовами. Планують додати найближчим часом грецьку та французьку. Через великі обсяги інформації проект завжди шукає допомогу перекладачів на будь-яку мовну версію. Богдан поділився, що найбільше матеріали читають, звичайно, українською, а на другій сходинці довгий час знаходиться польська, а не англійська.

Розповіли на зустрічі й деталі відомої історії про пана Валерія, сільського митця з Полтавщини, на мандрівку якого в Грецію збирали кошти українці. Впродовж всієї цієї історії команда "UKRAЇNER" знімала документальний фільм, який вийде до кінця року.


Наразі команда "UKRAЇNER" знаходиться в 14-й експедиції за рахунком і вже встигла тиждень як познайомитись із Волинню. Попереду ще 2 тижні досліджень нашого регіону, однак секретів, які місця вже встигли відзняти на Волині та що планують тут робити найближчим часом, не відкрили. Зі слів команди, перед кожною експедицією є план, обрані теми, але сказати наперед, що з того вийде не можуть: десь погана погода, хтось відмовився від зйомок, технічні проблеми. Не говорять і про дати виходу матеріалів.


***

Передрук без згоди "Таблоїда Волині" заборонений

2

Читати ще

Додати новий коментар

Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter