Дівчинка-геній із Луцька знімає мультики із семирічного віку

01 Грудня 2015
Автор: Анастасія ТІТОВА

Дев’ятирічна Лада Дубінчук – весела, жвава, балакуча дівчинка, що з першого погляду причаровує своєю безпосередністю. Вона обожнює малювати, сама придумує і знімає мультики та мріє стати відомою кінорежисеркою. Поспілкуватися з юним даруванням нам запропонувала арт-директор кав’ярні «Druzi Forever» Анастасія Дородних. Вона, своєю чергою, запримітила дівча на заняттях у арт-студії «П´ятерня».Зустрілися з Ладусею та її мамою Юлею у теплій невимушеній атмосфері, за чашечкою запашного какао.

«Те, що моя дитина не така, як усі інші, я зрозуміла, коли Лада пішла до першого класу. У нас виникли труднощі з читанням і математикою. Спершу ми з чоловіком її сварили, намагалися примусити вчитися старанніше. Але – безуспішно», – розповідає мама Юля.

«Лада дуже непосидюча, не завжди уважна… Думали, що причина лише в цьому. Коли вона перейшла у другий клас, зрозуміли, що самі вже не справляємося. Найняли репетитора з англійської мови. Вона, як досвідчений педагог із великим стажем роботи, змогла пояснити, що до чого. У Лади – дислексія, так звана «хвороба геніїв». Їй дещо важче освоювати стандартну шкільну програму, так як у дівчинки з дитинства творче мислення, дещо інше світосприйняття, аніж у її однолітків», – переконана мама дівчинки.До речі, «погугливши» дислексію, стає зрозуміло, що нічого «неправильного» чи, тим більше, страшного у цій особливості нема. Навіть навпаки – це, свого роду, дар!

Серед відомих дислектиків – казкар Ганс Крістіан Андерсен, що писав свої перші твори в дев’ять років. Також – митець епохи Відродження Леонардо Да Вінчі, мультиплікатор Волт Дісней, кінорежисери Гай Річчі та Квентін Тарантіно, вчений-фізик Альберт Енштейн, бізнесмени і політики Нельсон Рокфелер, Генрі Форд. Також актори зі світовим ім’ям: Том Круз, Орландо Блум, Мерлін Монро, Шер, Кіра Найтлі… І це далеко не весь список! Цілком вірогідно й те, що талановита і творча Лада має всі шанси з часом опинися серед числа успішних знаменитостей.Знімати мультики Лада Дубінчук почала ще у сім років, коли гостювала у бабусі в селі. «Там не було як їх дивитися, тому я вирішила зробити свій», – каже дівчинка.

На запитання, як вона їх придумує і де бере ідеї, відповіла: «Зі всього, що мене оточує. Я просто одразу бачу всю історію».

Дівчинка – надзвичайно розвинена, легко і швидко вправляється з різною «технікою», на яку знімає свої творіння. У Лади живий і допитливий розум, вона часто задає зовсім не дитячі питання. Помічає деталі, які навряд чи зауважив хтось з дорослих – на кшталт «чому на стіни повісили рамки без картин», або «для чого тут стоїть клітка, якщо у ній ніхто не живе»…Комунікабельна та щира у спілкуванні, під час інтерв’ю Лада встигла показати улюблену гру на планшеті, розповіла про заняття малюванням, про молодшу сестричку Кіру і своїх кавалерів з літнього табору. А також поділилася задумом для наступного мультфільму та, як і годиться справжній зірці, гарненько попозувала перед камерою.

Коротка розмова з цією диво-дівчинкою дала зрозуміти: багатьом дорослим є чого повчитися у таких дітей. До прикладу, розумінню, чим хочуть займатися і як втілювати бажане в життя.

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter