Шість волинських мультфільмів, які вас вразять. ВІДЕО

20 Квітня 2020

Мультиплікаційні фільми захоплюють не лише дітей, а й дорослих. Вони розважають, веселять, а інколи й примушують думати, переживати, співчувати. І це – саме те, що потрібно, але трішки підняти карантинний настрій.

«Таблоїд Волині» вирішив показати читачам шість оригінальних мультфільмів, створених талановитими лучанами.

«Першокурсник» – короткометражна анімація про звичайного хлопця, який нещодавно став першокурсником. Автором мультфільму є студент ЛНТУ Денис Шолудько.

Смішний мультфільм Дениса розповідає, як першокурсник почувається у «політесі» та чим його дивує університет.



«Я люблю Луцьк» – перший в Україні мультик присвячений українському місту. Анімаційний фільм присвячений місту Луцьку і його жителям. Авторами є Павло Бондаренко та Вікторія Русин, які представляють студію «PHOENIX animation».

«Наше місто має багато проблем, таких самих, як і інші міста України. Але теперішня важка політична і соціальна ситуація, життя в умовах війни змусило нас подивитися на наше місто іншими очима. Замість того щоб критикувати недоліки ми вирішили подивитися на переваги і створили позитивний анімаційний фільм, покликаний пробудити відчуття патріотизму та гордості за наше місто і за інші міста України. Кожне місто неймовірне та неповторне, має свою атмосферу, історію і головне своїх жителів. Ми хочемо подати приклад для творчих людей, активістів і просто не байдужих по всій Україні, закликати прийняти естафету і зробити мультфільми про свої міста та селища. Особливо про міста сходу України та Криму. Важливо у наш воєнний час постійно знаходити приводи для пробудження почуттів патріотизму та відчуття відповідальності за наше спільне майбутнє», – пишуть автори мультика.


«Незалежність. Хроніки Майдану» – анімаційний фільм, присвячений подіям 2013-2014 років. Автор, Павло Бондаренко, створив чудовий мультфільм про нашу країну та її громадян, які згуртувались та дали бій несправедливості й гніту.

«Незалежність не дається людині від народження. Вона не набувається після закінчення ВУЗу та отриманням роботи. Її неможливо знайти на вулиці, в кіно, в крамниці, ресторані, її неможливо видивитися у телевізорі. Незалежність жевріє, розгорається і шириться серцями. Змушує відкрити очі та збагнути свою рабську позицію в ярмі державного режиму. Дух незалежності змушував виходити на площі, вимагати поваги до себе. Пізніше дав до рук каміння та дерев'яні щити, відправив у чорний попіл протистоянь. В чорному тумані назавжди залишилася сотня найкращих, величезна плата за шлях до вогнища свободи. Наш святий обов'язок зберегти дорогоцінний подарунок від Майдану, розділити цей вогонь на частини та поселити у наших серцях. Варто постійно підтримувати його, захищати від ворожих вітрів та наруги, не за яких обставин не передавати його до чужих рук. Поки жеврітимуть іскри у наших серцях, поки розгораються вогні, поки ми стоїмо пліч-о-пліч, нам не втратити нашу незалежність», – описує свою роботу автор.


«Український тАТО» – мультфільм, знятий на пісню луцького гурту «Фіолет». Автори – представники студії «PHOENIX animation» Павло Бондаренко та Вікторія Русин. Молоді люди відзняли дуже проникливий анімаційний фільм про звичайну сім'ю, звичайних дітей та звичайного тата військового.

«Це історія про вже звичні для нас страхи та сум розлуки, що переживають сім'ї військових. Про звичний для них біль. Біль, від якого ми отримали імунітет, коли чуємо нові щоденні цифри поранених та вбитих в АТО. А за кожною цифрою насправді знаходиться дружина, мати, сестра, діти, що продовжують виглядають своїх захисників у вікно. У нічному Луцьку світяться вікна тисячі квартир. В якомусь з них обов'язково діти чекають на свого тата з АТО», – йдеться у описі мультфільму.


І на продовження теми студія «PHOENIX animation» презентувала ще один дуже чуттєвий мультфільм – «тАТОва Любов». Короткометражка покладена на чудову поезію про батька, який загинув під час бойових дій, але його любов завжди лишатиметься оберегом для рідних людей.

Анімаційний фільм «Чому плачуть діти» створений луцькою громадською організацією «ІМАГО», реалізовувався за підтримки Українського культурного фонду. Головний соціальний посил анімації в тому, щоб не слідувати ідеалам, кумирам, не всеціло копіювати когось, а прийняти та розвивати себе. Адже кожна людина – це унікальна особистість. Результатом проєкту є створений одноіменний анімаційний короткометражний фільм, проведення майстер-класів та лекцій, а також даний кліп змонтований із кадрів анімаційного фільму. Відомий Український артист Сергій Бабкіну озвучив анімацію «Чому плачуть діти» та записав до неї заголовний саундтрек.

Творці подали проект на національні та європейські фестивалі, згодом його представлять на загал, розповів автор ідеї Леонід Тивонюк. А поки пропонуємо вам переглянути кліп за мотивами мультфільму.

***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].

0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter