Успішно!

​Арт-директор луцького фестивалю поділився спогадом про Кузьму

Фронтмен гурту «Фіолет», арт-директор луцького фестивалю «Бандерштат» Сергій Мартинюк опублікував на своїй сторінці у Фейсбуці спогад про одну із фестивальних зустрічей із Андрієм Кузьменком, Кузьмою Скрябіним, пам’ять якого вшановують цими днями.

«Того року Кузьма на Бандерштат приїхав на оливковому «ланосі». Гурт на своєму концертному бусі прибув ще зранку, оперативно відчекався і поїхав заселятися до готелю. Андрій, якщо не помиляюся, того дня лише повернувся до України: літак з Норвегії приземлився у Львові і Кузьма сів на перше-ліпше таксі, чітко скерувавши водія на Луцьк.

Я того, само собою, не знав, і коли Андрій набрав мене і повідомив, що вже на воротах і було б бажано його зустріти, на місці очима я шукав якийсь «кадилак» чи «крайслер». але аж ніяк не «ланос». Як арт-директор, при зустрічі, я намагався поводитися офіційно і діловито, та коли довгоногий Кузьма, тісно впертий колінами в бардачок «ланоса», лаючись під ніс, почав незграбно вилазити з авто, ледь стримався, щоб по-доброму не зареготати.

Про таксиста взагалі мовчу: його дітвацьке обличчя сяяло тисячами сонць гордості та значимості від пережитої мандрівки з зіркою небаченої величини. Коли Кузьма відійшов, таксист сказав мені, що тепер його запасу анекдотів вистачить і на своє життя, і на життя дітей, а такої простої людини як Андрій, він навіть серед сихівських халамидників не зустрічав.

Таким я Кузьму і запам'ятав. Смішним, невимушеним і доречним... Кумирів на загал прийнято еластично ідеалізувати і безкомпромісно в них розчаровуватися. забуваючи, що ці люди теж бігають в туалет, коли їх «піддомкрачує» і тим паче, роблять помилки – дрібні і не дуже.

Під мікроскопом публічності навіть при великому бажанні особливо нічого не сховаєш, а інколи – можеш цих помилок з емоцій наробити ще більше. Для когось це здасться безпринципним, та згадуючи Кузьму, я пам'ятаю тільки хороше – людину, яка вміло смакувала життям і радо ділилися цим зі світом у своїх піснях. особисто мені цього вистачає. Святі нехай підіймуть руки і вийдуть», – написав Сергій. 

[img data=def]03_02_2018_137400159/27337240_350632325416785_4911971311671592868_n.jpg[/img]