Успішно!

біхелсі

Скролити, бодіпозитив, сталкерити, інспірація, оффтоп: слова, які дивують

9 листопада відзначаємо День Української писемності та мови.

9 листопада відзначаємо День Української писемності та мови. У цей день багато говорять про філологів та мовознавців, а ми пропонуємо почитати черговий матеріал, в якому пояснюємо значення тих слів, які стійко тримаються в лексиконі, хоч і не можуть називатися питомо українськими. А також підказуємо, як такі слова замінити.

Скролити – прокручувати зміст на дисплеї електронного пристрою. Найчастіше скролять пальцем по тачскріну смартфона чи планшета вертикально (зверху вниз), але іноді і горизонтально.

Українською: готати, листати, прокручувати.

Бодіпозитив – це феміністський рух, який прийшов до нас із Заходу. Гаслом цього руху можна назвати слоган: «Моє тіло – моє діло!» Учасники руху закликають всіх любити свою зовнішність такою, якою вона є, не звертаючи уваги на світові стандарти краси.

Українською можна говорити «прийняття тіла».

Сталкерити – дослівно можна перекласти як «полювати, вистежувати». У сучасному світі «сталкерити» – стежити за людиною за допомогою соцмереж, не вступаючи з ним у відкритий контакт.

Українське слово – «переслідувати».

1

Інспірація – натхнення або ж так можна сказати про щось, що надихає. Англійською це слово пишеться inspiration.

1

Оффтоп – будь-яке мережеве повідомлення, що виходить за рамки заздалегідь установленої теми спілкування. Офтопік розглядається як порушення мережевого етикету, оскільки розмиває заздалегідь оголошене обмеження теми спілкування, що приводить до неозорості кола обговорюваних питань і відлякує тих читачів, які не мають часу на прочитання повідомлень, що віддаляються від їх власного кола інтересів. 

Українською говоримо «не до теми» або «поза темою».


 

 

 

Додати новий коментар