Цікавий факт: 8 загадкових місць у світі, які досі лишаються таємницею для вчених. ФОТО
Світ і природа не перестають нас дивувати. Скільки всього вже дослідили, вивчили та відкрили, а Земля ще повна містерій і загадок.
17 Серпня 2024
Успішно!
Погода на 17 січня, іменинники та багато цікавої інформації
Цього дня у 1605-му році – вперше опубліковано роман Сервантеса «Дон Кіхот»;
1805 – у Харкові відкрито перший у східній Україні університет;
1912 – члени експедиції Роберта Скотта досягли Південного полюса;
1920 – у Радянській Росії офіційно скасовано смертну кару;
1987 – створена Рада жінок України;
1992 – Республіка Екваторіальна Гвінея визнала незалежність України. Україна встановила дипломатичні відносини з ФРН та Індією;
2001 – євреї, які пережили Голокост, домоглися компенсації від влади Австрії за майно, конфісковане в період правління нацистів.
Сьогодні святкують Всесвітній день дитячих винаходів та Всесвітній день снігу.
Іменинниками цього дня є: Олександр, Артем, Марко і Пилип.
17 січня День народження святкують голова ГО «Інститут волонтерства та громадської співпраці» Юлія Євпак, одна із засновниць театру «ГаРмИдЕр», керівник дитячої театр-студії «ДогориДриґом» Алла Доманська та радник Генерального консульства Республіки Польщі у Луцьку Кшиштоф Савіцкі.
«Таблоїд Волині» щиро вітає вас із Днем народження! Нехай кожен день повнився радістю, піднесеним настроєм, душевними зустрічами! Бажаємо здоров’я і благополуччя родині, натхнення і творчості для душі! Хай сонце заглядає у вікна, а щастя – в серце!
Погода в Луцьку. Протягом усього дня буде триматися хмарна погода. Без опадів. Температура повітря +3. Запевняють на сайті «Sinoptik».
Народний прогноз погоди: якщо сніг на деревах гілки гне, то літом бджоли роїтися будуть, а якщо на небі немає хмар при сильному морозі, то морозна погода не скоро відступить.
Мелодія дня: Bryan Adams – Please Stay
Цікаві факти:
У нинішньому світі, де всі живуть за розкладом, працюючи цілодобово і не відриваючись від своїх мобільних телефонів, є ще певні групи людей, які користуються виключно благами природи.
Рубрика bestfacts сьогодні розповість вам про найунікальніші племена Світу, ні, не декількох століть тому, а сьогодення!
Хулі, Папуа — Нова Гвінея
© WOLFGANG KAEHLER
Серед папуаських народностей хулі сміливо можна назвати найбільш колоритною та цікавою з точки зору культури.
Важливо, що плем'я, що проживає в провінції Сатерн-Хайлендс, активно контактує зі сторонніми людьми, привітно ставиться до туристів і бере участь у різних святах та фестивалях.
Зараз налічується близько 150 тисяч хулійців. Настільки велике, за мірками острова, плем'я має свій унікальний устрій: люди в ньому розділені на клани і підклани. Відрізнити представників племені хулі від інших народностей нескладно — однією з їхніх головних прикрас залишаються барвисті перуки.
Догони, Західна Африка
Догони проживають в Західній Африці, на південному сході республіки Малі.
На початку XX століття дослідникам, які гостювали в племені, показали незвичайний артефакт — настінні розписи. Вік деяких із них перевищує 700 років!
Зараз догони заробляють танцями перед туристичними групами, продажем ритуальних масок, а також збиранням зі скельних стін посліду голубів і кажанів, що вважається афродизіаком.
Чімбу, Папуа — Нова Гвінея
© GETTY IMAGES
До 1930-х років глибинні області Папуа — Нової Гвінеї були практично недосліджені. Останнє на нашій планеті плем'я, чий спосіб життя не змінився з кам'яної доби, було виявлено в тих джунглях лише в 1980 році.
Входження папуасів в сучасний світ пройшло не без проблем. Звичаї, що століттями передавалися з покоління в покоління, швидко змінюються. Навколо виростають міста, багато аборигенів залишають свій дім і забувають традиції.
Одне з найбільш колоритних племен, яке досі протистоїть глобалізації — чімбу. Страх і подив викликає їхня племінна церемонія за участю «Духів», також відомих як «Скелети». Під час церемонії папуаси атакують лісового демона, що носить ім'я Омо Масалаі.
Ненці, Сибір
© GETTY IMAGES
Півострів Ямал (мовою корінного населення означає «кінець світу») — це безкраї заболочені території, що омиваються Карським морем і тягнуться далеко за Полярне коло.
Простори Ямалу впродовж тисяч років були домом для ненців. Сьогодні їхній традиційний кочовий спосіб життя перебуває під загрозою через кліматичні зміни і видобуток найбільших розвіданих у світі запасів природного газу.
Але навіть у наш час ненецькі пастухи женуть оленів на нове стійбище взимку, коли температура падає до -50 ℃.
Грязьові люди асаро, Папуа — Нова Гвінея
© DANITA DELIMONT/GETTY IMAGES
Асаро — одне з найвідоміших племен Папуа — Нової Гвінеї. Їхня особливість — зроблені з глини страшні маски.
Племінна легенда свідчить, що колись асаро були переможені ворожим плем'ям, бігли до річки Асаро і сховалися у воді. Коли настали сутінки, втікачі вийшли з води, а їхні вороги прийняли вимазаних річковим мулом людей за привидів і втекли зі страху. Переможені повернулися у своє село і, щоб відлякувати нових ворогів, виготовили страшні маски з глини.
Хімба, Намібія
© JIMMY NELSON PICTURES BV
На півночі Намібії проживає унікальний народ хімба — древнє плем'я напівкочових пастухів.
Всупереч війнам і засухам, їхній побут не зазнав за століття майже ніяких змін. Племінна структура допомагає хімба вижити в екстремальних природних умовах, подібних яким на Землі майже немає.
Кожен член племені належить двом кланам: батьківському і материнському. Шлюби укладаються так, щоб багатство розподілялося в рівних частках. Зовнішня атрибутика відіграє життєво важливу роль, вказуючи на становище в групі і фази життя. Староста — як правило, дід — встановлює правила для всього племені і стежить за їх дотриманням.
Монгольські казахи, Монголія
© JIMMY NELSON PICTURES BV
Нащадки тюркських, монгольських та індоіранських племен, які населяли територію між Сибіром і Чорним морем.
Це напівкочовий народ, представники якого кочують зі своїми стадами по горах і долинах Західної Монголії. Вони дотримуються доісламских культів неба, предків, вогню, і вірять у надприродні сили та духів.
Орлине полювання — традиційне мистецтво монгольських казахів. Щорску відзначається свято орла, на яке приїжджають учасники і глядачі з усіх аймаків країни.
Пігмеї баяка, Центрально-Африканська Республіка
© GETTY IMAGES
Північну частину республіки Конго здавна заселяє плем'я пігмеїв. Вони називають себе баяка.
Джунглі — їхнє царство. Тільки тут їх ніхто не утискає, не диктує правила життя, не примушує працювати.
Щирість і безпосередність пігмеїв пояснюються багатством лісу. Вони не хвилюються про те, що будуть їсти завтра. У джунглях всього досхочу. Буде день — буде і їжа. Чоловіки племені ходять на полювання, жінки збирають листя і плоди.
Сплять баяка в лісовій гущавині в куренях. Вони читають ліс так само, як ми читаємо книги. Тільки ліс для баяка значить набагато більше — це все їхнє життя.
Кіно дня: «Фейкові копи»
Несподівано кумедна, динамічна та симпатична екшн-комедія про пригоди справжніх йолопів, що багато років тому приїхали в Лос-Анджелес у гонитві за успіхом.
Кращі друзі дитинства, Райан та Джастін живуть разом. Доки один мріє продати свою першу відеогру, інший байдикує без роботи. Одного разу хлопцям до рук потрапляє поліцейська уніформа, в якій приятелі відправляються на костюмовану вечірку, а по її закінченню розуміють, що форма дає їм те, чого вони не отримують в своєму звичайному житті - повагу і владу. Хлопці починають частенько перевдягатись у форму і потрапляють через це у неймовірний вир подій.
Країна: США;
Жанр: комедія, кримінал;
У ролях: Деймон Уайанс, Джейк Джонсон, Роб Ріггл, Ніна Добрієва, Джеймс Д'Арсі, Енді Гарсіа, Кіген-Майкл Кі, Джон Лажу, Том Мардіросян, Наталія Леггеро.
Фото дня: Михайла Чубарка
Цитата дня
«Якщо немає вітру, беріться за весла», – латинська приказка.