Зламана нога, красиві дівчата і дешеві ціни: враження учасників «Поліського літа ...»

26 Серпня 2016
Протягом XIV міжнародного фестивалю фестивалю «Поліське літо з фольклором» лучани та гості міста мали змогу познайомитися з культурою та традиціями фольклорних колективів з Ізраїлю, Грузії, Кіпру, Польщі, Південної Кореї, Тайваню, Білорусі, а також із Запоріжжя та Донеччини.

Так само і для гостей з різних куточків України та світу Луцьк став приємним відкриттям. Про це «Таблоїду Волині» розповіли учасники фестивалю.

Керівник народного фольклористичного гурту «Заграйярочка», який приїхав до Луцька із Волновахи Донецької області, Ірина Крюченко очолює цей колектив уже 5 років. Раніше вони брали участь лише у всеукраїнських фестивалях, а на такому великому фестивалі міжнародного рівня – вперше.



Каже, що волиняни дуже добре їх приймали – зустрічали з посмішками та щирими оплесками.

«Лучани побачили, з якими щирими серцями приїхали ми сюди, я думаю, завдяки таким фестивалям скоріше буде мир на нашій землі, швидше ми зможемо порозумітися. Якби раніше більше проводились такі заходи, можливо, такого конфлікту і не було б», - вважає Ірина Крюченко.

А своїх діток, які співають та танцюють у «Заграйярочці», вона вважає справжніми патріотами:

«Дехто з лучан підходив і казав, мовляв, приїхали з Волновахи, співають пісні, а наші хлопці там воюють, але ми з вашими хлопцями, ми разом, ми їм теж співаємо, бо потрібно підтримувати один одного, піснею, добрим словом. Сюди приїхали діти, які теж страждають від війни. Я вважаю, що наші діти – теж такі самі герої, бо вони не бояться і співають українські пісні, відроджують наші традиції і усім їх показують, показують свою любов до України в тих місцях, де це не так безпечно, як тут».

Маленькі «Заграйярочки» зізналися, що Луцьк їм дуже сподобався, особливо замок Любарта та затишні вулички в Старому місті, та обіцяли ще не раз приїхати на Волинь.






Фольклорний колектив «Мтацмінда» (що у перекладі з грузинського означає «Свята гора») приїхав до Луцька із грузинського міста Батумі. Він вважається одним із кращих ансамблів Грузії. У Луцьку хлопці та дівчата теж продемонстрували яскравий танець та заслужено зірвали шалені овації.



За словами 19-річного учасника «Мтацмінди» Володимира-Луки Ломадзе, Луцьк їм сподобався.

«У нас більше порядку і все строго, а у вас відчуваєш себе вільніше», - розповів хлопець.

Також грузини були приємно здивовані цінами у луцьких магазинах, які набагато менші, ніж у Батумі. Хоча щодо Луцька хлопець жартома додав: «Могло бути і краще».

15-річний грузин Тад під час виступу у Луцьку зламав ногу, тому під час фінального концерту був уже з гіпсом. Але це аж ніяк його не засмутило, хлопець жартував та навіть залицявся до лучанок. До слова, юні грузини підтвердили думку, що українки – дуже красиві.








Традиційний мистецький танцювальний колектив містечка Чанхуа, що приїхав із далекого Тайваню, дивував лучан не лише танцями та бойовим мистецтвом, а й висловами «Ми вас любимо», «Ми любимо Луцьк», якими звернувся до присутніх на «Авангарді». Цікаво, що говорити ці слова українською навчила їх журналістка «Таблоїда Волині», яка познайомилася із ними напередодні.



Дорога із Чанхуа до Луцька зайняла більше 30 год, і про нашу країну тайванці майже нічого не знали. Дуже вражені вони були українським національним одягом, особливо жіночими вишиванками і віночками. Ну і звичайно, красу українських панянок танцюристи і музиканти із Тайваню теж оцінили.

Найбільше у Луцьку їм сподобався «кастл» – Замок Любарта та «френдлі піпл» – щирі та привітні волиняни. Кажуть, у Тайвані люди також дуже дружелюбні, тож запрошували угості.













***
Використання цього матеріалу без дозволу редакції «Таблоїд Волині» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних медіа). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну адресу [email protected].
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter