Як екс-податківець з Донецька розпочала у Луцьку нове життя

06 Липня 2016
Текст: Наталка ПОЛІЩУК

Ірина Голощапова
приїхала до Луцька з Донецька разом з чоловіком та маленькою донечкою понад рік тому. Удома працювала в податковій інспекції, а також викладала за спеціальністю у технікумі. Проте на Волині жінка не захотіла повертатися до звичної справи, натомість узялася виготовляти прикраси з натурального каменю.

Вироби жінка реалізовувала на різноманітних місцевих ярмарках. За словами Ірини, прикраси з каменю вона створювала ще раніше, але це було лише хобі. Проте, коли рік тому довелося покинути зону АТО, ця справа стала її постійною діяльністю. Майстриня каже, що вирішила не обирати пасивного шляху. Замість того, щоб сидіти й чекати допомоги від влади, вона вирішила діяти.

«Я спостерігаю, що переселенці діляться на дві групи. Одні чекають подачок від держави, постійно скаржаться, як їм погано. А інша – це ті, в яких відкрилося нове дихання, і вони пішли назустріч новим можливостям», – розповідає Ірина.

[caption]
Ірина Голощапова[/caption]

На Волині Ірина Голощапова вже доволі відома. Зокрема вона є однією з учителів школи «Волонтерський інкубатор». У цій школі вона проводила майстер-клас для студентів Східноєвропейського національного університету зі створення ляльки-мотанки для бійців, які захищають нашу країну на Сході. Під час майстер-класу студентки Лесиного вишу під керівництвом Ірини Голощапової виготовили ляльки-мотанки Подорожниці.

Жінка переконує, що в податківці категорично йти не хоче. Зараз Ірина Голощапова проводить різні майстер-класи з ручної роботи для дітей. «У мене більше тридцяти видів різних майстер-класів. Це і живопис, і розпис, і декупаж, і м’які іграшки та багато чого іншого. У Донецьку я навчалася у професійного художника. І зараз постійно навчаюся, ходжу на майстер-класи. Тобто я сама не лише вчитель, а виступаю й у ролі учня», – каже майстриня.

Діти, з якими має справу Ірина, мають інвалідність. На різноманітні майстер-класи, які проводить майстриня, приходять до десяти осіб. Адже, коли велика група, займатися не просто. Проте бувають такі заняття, де потрібно працювати навіть із двадцятьма дітьми.

До пані Ірини ходять діти, які мають проблеми з опорно-руховим апаратом, вади зору. Приводять дітей і з синдромом Дауна. Останні, зазначає майстриня, зазвичай дуже добре усе виконують, вони талановиті.

Наразі Ірина Голощапова планує провести кілька занять за особливою методикою, яка не просто розвиває у дітей творчі можливості, але й має лікувальний ефект. У цій методиці має значення навіть розмір паперу, на якому малює дитина. Це терапевтична антистресова графіка, яка звільняє людину від агресії. Допомагає розвитку дрібної моторики, світлочуттєвості.

«Вважаю, що цю методику потрібно ввести навіть у шкільну програму. Я спочатку навчу дітей, а коли у мене закінчиться проект, буду проводити майстер-класи для дорослих», – каже Ірина.

Проект по роботі з дітьми з особливими потребами завершується уже в червні. Далі Ірина Голощапова планує подати схожий проект на організацію «Крим-SOS», але вже реалізовувати його у значно більших масштабах: орієнтуватиметься на дітей переселенців, які мають інвалідність. Окрім цього, майстриня зараз проводить дитячий літній табір, у якому теж навчає дітей мистецтву. Дитячий табір розташувався у Луцьку на вулиці Драгоманова, 1. Ірина Голощапова каже, що батьки приводять туди дітей не лише на майстер-класи, а й якщо не мають де їх подіти. «Якщо потрібно – звертайтеся», – запрошує лучан майстриня.

[caption]
Під час майстер-класу[/caption]
0
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter