Успішно!

А ви вже вбили свій кондиціонер? ТОП-4 найпоширеніших помилок

За останні кілька років кондиціонери стали досить популярними рятівниками від літньої спеки та зимового холоду. Проте не кожен власник цього пристрою має повну інформацію про те, як правильно його використовувати. Більше того, частенько та інформація про кондиціонер, якою він володіє – невірна. Опишемо найбільш поширені помилки, які зустрічаються при використанні кондиціонерів.
 
Помилка 1. Звичайний кондиціонер зможе обігрівати приміщення взимку
 
[img data=def]25_04_2016_1528294589/1.jpg[/img]

Коли з'явився перший кондиціонер у звичному для нас вигляді, сконструйований і зроблений він був саме для того, щоб осушувати повітря.  А його побічною дією виявилося охолодження, яке зараз стало головною функцією цього приладу. Як він працює? Забирає тепло із приміщення і переносить назовні, у зовнішнє повітря.
 
Згодом почали використовувати кондиціонер навпаки – для обігріву приміщень. Тобто тепло забирається ззовні і переноситься всередину. При цьому, чим менша температура повітря на вулиці, тим менше тепла кондиціонер може у нього взяти. Тому при низькій температурі повітря продуктивність кондиціонера, на жаль, прямує до нуля.
 
Відтак, не варто думати, що побутовий кондиціонер зможе ефективно опалювати приміщення взимку.
 
Звісно, кондиціонер ефективно обігріватиме до -5о на вулиці, а деякі моделі і при ще нижчій температурі, проте набагато продуктивніше обігріє приміщення звичайний тепловентилятор або калорифер. Обігріти приміщення можуть також спеціальні кондиціонери, які працюють до -25о.
 
Помилка 2. Один потужний кондиціонер зможе охолоджувати всю квартиру
 
[img data=def]25_04_2016_1528294589/2.jpg[/img]

Мабуть, усі знають, що таке система центрального опалення в квартирі. І ні в кого не виникає сумнівів, для чого радіатори (батареї) ставлять у кожній кімнаті. Жоден господар не захоче замінити їх однією великою батареєю, яку поставить, наприклад, в коридорі і буде гріти нею усю квартиру.
 
Зрозуміло, що в коридорі буде «ташкент», а в інших приміщеннях – холод. Те саме відбуватиметься, якщо господар вирішить встановити один великий кондиціонер на всю квартиру.
 
Помилка 3. Від кондиціонера хворіють на застуду
 
[img data=def]25_04_2016_1528294589/3.jpg[/img]

Насправді, усе залежить від температури, яка виставляється в параметрах кондиціонера. Тому головне – не зловживати.
 
Захворіти на застуду можна, якщо різко переміщуватися із теплого середовища в холодне. Якщо різниця температур більша, ніж вісім градусів, з'являється ризик підхопити нежить або застуду.
 
Якщо на вулиці – +30о, то виставляти температуру на кондиціонері не рекомендують нижче, ніж +26о, тобто на чотири градуси.
 
Важливо також пам’ятати, що температура, яку виставляють на пульті управління кондиціонером, це – бажана температура усередині приміщення, а не температура потоку повітря на виході з кондиціонера. Температура потоку повітря кондиціонера, що виходить з внутрішнього блоку, постійна і, як правило, складає від шести до десяти градусів вище нуля.
 
Тому перед установкою кондиціонера важливо вибрати для нього правильне місце, щоб прямий потік повітря не потрапляв на людей, тварин і навіть рослини.
 
Помилка 4. Купивши кондиціонер, я на багато років забуду про спеку
 
[img data=def]25_04_2016_1528294589/4.jpg[/img]

Загалом це твердження вірне. Але! Здебільшого люди купують кондиціонер для побутових потреб і нехтують рекомендаціями виробників. А буває, що і продавці неграмотно консультують клієнтів. Відтак, мало хто з покупців знає, що кліматичне устаткування потребує досить частого технічного обслуговування, у тому числі – профілактичного. Це надзвичайно важливо, особливо при інтенсивній експлуатації.
 
Для кращого розуміння такої потреби, перерахуємо усі необхідні процедури, які передбачає стандартне разове технічне обслуговування кондиціонера: 
  • перевірка працездатності кондиціонера в різних режимах;
  • контрольний вимір тиску фреону в системі;
  • регулювання тиску холодагенту в системі (дозаправка або відбір);
  • огляд радіатора випарника, конденсатора, фреонопроводів, фланцевих з'єднань, вентилів на їх цілісність і герметичність;
  • перевірка затягування клем електричних з'єднань;
  • механічне, а при необхідності – хімічне чищення лицьової панелі, повітряного фільтру, радіатора випарника, колеса вентилятора, дренажного лотка внутрішнього блоку;
  • механічне, а при необхідності – хімічне чищення дренажної труби;
  • механічне, а при необхідності – хімічне чищення радіатора конденсатора і корпусу зовнішнього блоку;
  • перевірка ємності конденсаторів мотора вентилятора, компресора зовнішнього блоку та мотора вентилятора внутрішнього блоку кондиціонера.
 
За детальною інформацією звертайтесь у компанію «Техно Модуль»:
тел. 78-08-14, (066) 897-80-80
м. Луцьк, вул. Конякіна, 16