Текст: Сергій ОЛЕШКЕВИЧ
Таро – одна з найдавніших систем ворожінь, яка затягує та одночасно лякає людей своєю містичністю. З ними пов’язано багато забобонів, а також легенд.
Містики та члени таємних орденів вважали їх «ключами» для розуміння таємниць світу, Таро використовували у своїх церемоніях такі маги, як Алістрер Кроулі, а дехто і будував свої трактати по магії, спираючись на кожну карту колоди. У сучасному ж світі їх здебільшого використовують для гадання, хоча спеціалісти і стверджують, що в системі Таро знаходиться набагато більший потенціал і якби людина мала достатнє бажання, розум та час, то вона могла б віднайти всі таємниці світу.
«Таблоїд Волині» вирішив дізнатись більше про одну з найстаріших мантичних систем – карти Таро. Ми звернулись до людини, яка вже з десять років займається вивченням цих карт, а також веде успішну практику ворожіння на них – Олени Кузьмич.
[img data=def]24_02_2016_1306823951/tf7pif-gcsa.jpg[/img]
***
Так сталося, що християнство вирішило, що в їхнього Бога монополія на майбутнє. У Біблії з’явилась фраза «ворожку в живих не залишати», але це не позбавило цікавості людей до їхнього майбутнього і зараз відомі тисячі способів гадання: починаючи від кидання дерев’яних паличок і закінчуючи гаданням на нутрощах тварин.
***
Про карти Таро розповідають містичні легенди про те, що вони начебто походять з Древнього Єгипту або мають циганське коріння. Але це - не так, адже карти Таро з’явились в Європі в XIV—XVI століттях.
[img data=def]24_02_2016_1306823951/j7fmmlqq_vy.jpg[/img]
***
Основою для карт Таро були гральні карти, які називались Тороччі. Це була підбірка карт з символами, які багато значили для тогочасної людини: багато християнських чеснот, астрологічних символів тощо. Серед них були навіть карти їжака та сатира, як не ввійшли в сучасну систему Таро.
***
Напевно карти Таро могли б загубитись в історії або ж стати гральними, якби не цікавість до них прихильників церемоніальної магії, зокрема орденів Срібної та Золотої зірки.
***
Колода Таро складається з 78 карт або, як їх ще називають, «арканів». Слово «аркан» означає «таємниця». Колода складається з 22 старших арканів та 56 молодших. Молодші за структурою схожі на традиційну колоду гральних карт.
[img data=def]24_02_2016_1306823951/j_bklrz25bk.jpg[/img]
***
Найбільш відомою колодою є Таро Райдера-Уейта. Вона стала такою популярною через те, що до їхнього малювання залучили художницю Памелу Колман-Сміт, яка зобразила частину карт, молодших арканів, не символами, а малюнками. Це зробило величезний поштовх у розвитку Таро. На основі Райдера-Уейта малюють тисячі і тисячі нових колод. Такі роботи зберігають структури класичних карт, але кожний художник додає свої особливості. Таким чином з’явились Таро білих кішок, Таро драконів, Таро гномів та багато інших.
***
Підсвідоме, яке є великою частиною нас, не може говорити за допомогою слів. Підсвідомість може спілкуватися через архетипи і символи, а саме вони відображені у картах Таро.
***
Люди насправді ворожать не для того, щоб дізнатись вірогідне майбутнє, а для того, щоб отримати спокій, надію, щоб дізнатись про те, що в голові іншої людини, адже «чоловіки з Марсу, а жінки з Венери» і вони говорять на різних мовах, а Таро слугує своєрідним перекладачем.
***
Слопосполучення «ворожити на Таро» не передає суті процесів, а в російській мові ще є «гадать», тобто «вгадувати». В англійській мові є гарне «Tarot reader», що означає «читач Таро», воно більше передає сутність процесу, адже ти - посередник між символами і людиною.
[img data=def]24_02_2016_1306823951/umsqleiz0x0.jpg[/img]
***
Люди часто путають Таро і яснобачення. Вони думають, що мовою 78 папірців можна дізнатися стать дитини, час, місце і інші дані геолокації. Звісно, є розклади за допомогою яких можна дізнатись приблизне місце чи час, але це нецікаво. Набагато цікавіше за допомогою символів зрозуміти, яке твоє місце в цьому світі та що тобі робити далі.
***
Таро – це щось середнє між математикою і психологією. Таро – це не магія. Це мантична (ворожильна – авт.) система, в яку дуже просто вписується людське життя.
***
Люди бояться Таро. Люди взагалі бояться невідомого, адже там можуть знаходитись їхні найбільші страхи. Вона також бояться цієї системи, адже вона чесна і дуже часто може говорити те, що вони не хочуть чути, щоправда, багато залежить також від читача Таро. Карти знаходять болісні точки і показують їх. Адже в середині нас може бути багато прихованих комплексів та проблем, які впливають на нашу подальшу долю чи на стосунки з іншою людиною. Але саме під час болючих сеансів ворожіння вони розуміють силу цієї системи.
[img data=def]24_02_2016_1306823951/ug3bkcjkd5k.jpg[/img]
***
Люди дуже сильно бояться карти «Смерть». Я завжди пояснюю, що в Таро немає негативних чи позитивних карт, оскільки кожна карта Таро – це архетип, а архетип має і світлу сторону і темну. Карта «Смерть» може означати смерть фізичну тільки в поєднанні з іншими картами, але передусім вона показує кардинальні зміни в житті людини. Про великі зміни також говорять карти «Дурень» та «Башта».
***
В однієї карти Таро є дуже багато значень, тому майстерність таролога полягає в тому, щоб взяти всі карти розкладу, звести їх до купи та винести якесь підсумкове значення.
***
У мене є близько 10 колод Таро вдома і я хочу купити ще стільки ж. Вважається, що одні колоди йдуть добре на фінансові питання, інші – на стосунки.
[img data=def]24_02_2016_1306823951/mln3drxrr_m.jpg[/img]
***
Для людей, які до мене приходять, Таро інколи стає схожим на наркотик. Вони пачинають «втягуватись» і хочуть ще і ще відповідей на власні запитання.
***
Навіть у самих тарологів є свої забобони. Дехто вважає, що колоду потрібно тримати замотаною у червоний шовк, що не можна їх давати нікому в руки або ж по-особливому зрізувати. Проте, я в них не вірю.
Схожі публікації
Редакторка ТСН.ua (1+1) Олена Кузьмич розповіла про те, як зацікавилася картами Таро
09 Лютого 2021
Луцька журналістка та вікканська жриця, відома своїми магічними та еротичними блогами, показала, як готується до чергового шабашу
01 Травня 2018