Волинська відьма – про карти Таро: це наркотик, математика та подорож у підсвідоме

24 Лютого 2016
Текст: Сергій ОЛЕШКЕВИЧ

Таро – одна з найдавніших систем ворожінь, яка затягує та одночасно лякає людей своєю містичністю. З ними пов’язано багато забобонів, а також легенд.

Містики та члени таємних орденів вважали їх «ключами» для розуміння таємниць світу, Таро використовували у своїх церемоніях такі маги, як Алістрер Кроулі, а дехто і будував свої трактати по магії, спираючись на кожну карту колоди. У сучасному ж світі їх здебільшого використовують для гадання, хоча спеціалісти і стверджують, що в системі Таро знаходиться набагато більший потенціал і якби людина мала достатнє бажання, розум та час, то вона могла б віднайти всі таємниці світу.

«Таблоїд Волині» вирішив дізнатись більше про одну з найстаріших мантичних систем – карти Таро. Ми звернулись до людини, яка вже з десять років займається вивченням цих карт, а також веде успішну практику ворожіння на них – Олени Кузьмич.***
Так сталося, що християнство вирішило, що в їхнього Бога монополія на майбутнє. У Біблії з’явилась фраза «ворожку в живих не залишати», але це не позбавило цікавості людей до їхнього майбутнього і зараз відомі тисячі способів гадання: починаючи від кидання дерев’яних паличок і закінчуючи гаданням на нутрощах тварин.

***
Про карти Таро розповідають містичні легенди про те, що вони начебто походять з Древнього Єгипту або мають циганське коріння. Але це - не так, адже карти Таро з’явились в Європі в XIV—XVI століттях.***
Основою для карт Таро були гральні карти, які називались Тороччі. Це була підбірка карт з символами, які багато значили для тогочасної людини: багато християнських чеснот, астрологічних символів тощо. Серед них були навіть карти їжака та сатира, як не ввійшли в сучасну систему Таро.

***
Напевно карти Таро могли б загубитись в історії або ж стати гральними, якби не цікавість до них прихильників церемоніальної магії, зокрема орденів Срібної та Золотої зірки.

***
Колода Таро складається з 78 карт або, як їх ще називають, «арканів». Слово «аркан» означає «таємниця». Колода складається з 22 старших арканів та 56 молодших. Молодші за структурою схожі на традиційну колоду гральних карт.***
Найбільш відомою колодою є Таро Райдера-Уейта. Вона стала такою популярною через те, що до їхнього малювання залучили художницю Памелу Колман-Сміт, яка зобразила частину карт, молодших арканів, не символами, а малюнками. Це зробило величезний поштовх у розвитку Таро. На основі Райдера-Уейта малюють тисячі і тисячі нових колод. Такі роботи зберігають структури класичних карт, але кожний художник додає свої особливості. Таким чином з’явились Таро білих кішок, Таро драконів, Таро гномів та багато інших.

***
Підсвідоме, яке є великою частиною нас, не може говорити за допомогою слів. Підсвідомість може спілкуватися через архетипи і символи, а саме вони відображені у картах Таро.

***
Люди насправді ворожать не для того, щоб дізнатись вірогідне майбутнє, а для того, щоб отримати спокій, надію, щоб дізнатись про те, що в голові іншої людини, адже «чоловіки з Марсу, а жінки з Венери» і вони говорять на різних мовах, а Таро слугує своєрідним перекладачем.

***
Слопосполучення «ворожити на Таро» не передає суті процесів, а в російській мові ще є «гадать», тобто «вгадувати». В англійській мові є гарне «Tarot reader», що означає «читач Таро», воно більше передає сутність процесу, адже ти - посередник між символами і людиною.***
Люди часто путають Таро і яснобачення. Вони думають, що мовою 78 папірців можна дізнатися стать дитини, час, місце і інші дані геолокації. Звісно, є розклади за допомогою яких можна дізнатись приблизне місце чи час, але це нецікаво. Набагато цікавіше за допомогою символів зрозуміти, яке твоє місце в цьому світі та що тобі робити далі.

***
Таро – це щось середнє між математикою і психологією. Таро – це не магія. Це мантична (ворожильна – авт.) система, в яку дуже просто вписується людське життя.

***
Люди бояться Таро. Люди взагалі бояться невідомого, адже там можуть знаходитись їхні найбільші страхи. Вона також бояться цієї системи, адже вона чесна і дуже часто може говорити те, що вони не хочуть чути, щоправда, багато залежить також від читача Таро. Карти знаходять болісні точки і показують їх. Адже в середині нас може бути багато прихованих комплексів та проблем, які впливають на нашу подальшу долю чи на стосунки з іншою людиною. Але саме під час болючих сеансів ворожіння вони розуміють силу цієї системи.***
Люди дуже сильно бояться карти «Смерть». Я завжди пояснюю, що в Таро немає негативних чи позитивних карт, оскільки кожна карта Таро – це архетип, а архетип має і світлу сторону і темну. Карта «Смерть» може означати смерть фізичну тільки в поєднанні з іншими картами, але передусім вона показує кардинальні зміни в житті людини. Про великі зміни також говорять карти «Дурень» та «Башта».

***
В однієї карти Таро є дуже багато значень, тому майстерність таролога полягає в тому, щоб взяти всі карти розкладу, звести їх до купи та винести якесь підсумкове значення.

***
У мене є близько 10 колод Таро вдома і я хочу купити ще стільки ж. Вважається, що одні колоди йдуть добре на фінансові питання, інші – на стосунки.***
Для людей, які до мене приходять, Таро інколи стає схожим на наркотик. Вони пачинають «втягуватись» і хочуть ще і ще відповідей на власні запитання.

***
Навіть у самих тарологів є свої забобони. Дехто вважає, що колоду потрібно тримати замотаною у червоний шовк, що не можна їх давати нікому в руки або ж по-особливому зрізувати. Проте, я в них не вірю.
3
Знайшли помилку? Виділіть частину тексту і натисніть CTRL + Enter